Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Shimano


Mati_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę nabyć 2 Catany tylko zauważyłem różnice w wyglądzie.A dokładniej chodzi o uchwyt korbki. Czy ktoś ma wiedzę na temat dlaczego się różnią. Może pytanie brzmi banalnie ale w/g mnie to dość dziwne.Ale pewnie jestem w błędzie.

Poniżej foto poglądowe

7734461b9080.jpg

a192258f5d17.jpg

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chcę nabyć 2 Catany tylko zauważyłem różnice w wyglądzie.A dokładniej chodzi o uchwyt korbki

Różnice są nie tylko w uchwycie korbki.

Na pierwszym foto jest model 2500, a na drugim 4000.

Ten drugi jako większy ma pojemniejszą szpulę, mocniejszą przekładnię - a przez to i "masywniejszą" korbkę. No i wagę ma też o 100g większą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Orientuje się ktoś może czy jakaś inna Shimanowska szpulka będzie idealnie pasowała do Sustaina FB 2500? Z doświadczenia wiem że pasują praktycznie wszystkie szpule pod warunkiem że są do nich oryginalne pokrętła hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

ja mam pytanie który wedlug was kolowrotek będzie najlepszy do lekkiego spinningu (do 25g):

Shimano Alivio FB

Shimano Alivo SFB

Shimano Alivio RB

Shimano HyperLoop RB

Shimano HyperLoop FB

Możecie polecicie cos innej firmy w podobnym przedziale cenowym.(oferty sprawdzałem na okonek.com.pl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
ja mam pytanie który wedlug was kolowrotek będzie najlepszy do lekkiego spinningu (do 25g):

Shimano Alivio FB

Shimano Alivo SFB

Shimano Alivio RB

Shimano HyperLoop RB

Shimano HyperLoop FB

Możecie polecicie cos innej firmy w podobnym przedziale cenowym.(oferty sprawdzałem na okonek.com.pl :wink:

Ja kupiłem nowy Alivio 2500FB cena do jakości jak dla mnie super. Najpierw kupiłem go koledze na urodziny a nastepnego dnia sobie. Może nie kręci sie super cicho bo troszkę szumi, ale hamulec i nawijanie żyłki bez zastrzeżeń. Nawija lepiej żyłkę niż moja czarna Sahara1000, jedyny jej plus że jeszcze nie miałem w ręku kręciołka który by sie kręcił tak jak ona, dosłownie sama.

Wielkość to polecam 2000 - 2500.

Ja łowię 1000ką na wędce 2,45 1 - 7g c.w. żyłka 0,12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.Mam wędzisko na spinning Shimano Catana 210M.Chciałbym założyć plecionkę Power Pro 10lb,15lb lub 20lb,ale nie wiem jaki kołowrotek kupić??

Możecie mi poradzić który kołowrotek kupić?

Oczywiście z Shimano żeby był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio zakupiłem Shimano Exage 4000 FC. Jednak niepokoi mnie jeden fakt. Przy sprawdzaniu hamulca zauważyłem, że nie słychać niemal wcale charakterystycznego terkotania. To mój pierwszy kołowrotek Shimano, więc nie wiem czy to oznaka dobrego spasowania, czy wręcz przeciwnie.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słychać niemal wcale charakterystycznego terkotania.

kiedy ma wg Ciebie terkotać? -

- podczas kręcenia korbka (tak jak w starych kreciołach) nie będzie ponieważ nie ma tam zapadki tylko OWC

- powinien natomiast terkotać podczas obracania palcami szpuli, i jeśli prawie nic nie słychać to napisz czy dzieje się tak też po zamianie szpuli na zapasową ? i czy dzieje się tak niezależnie od ustawienia siły hamowania.

Ps. Proszę tylko mi nie pisz ,że zgubiłeś kółko zębate terkotki (powinno być widoczne na trzpieniu, po zdjęciu szpuli ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod szpulką masz taką małą blaszkę na trzpieniu, zaczepioną sprężynką. pewnie odłamała się i dlatego nie pyka. W Alivio to normalka (na 3 w 2 poleciało po kilku wypadach) natomiast już w Catanie 3 sezony i ok (mimo że to to samo, jedynie łożysko więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem z blaszką w szpuli zapasowej i są takie same. Próbowałem też kombinować coś z siłą dokręcena śrubki od tej blaszki. Parę sekund pracowało normalnie po czym znów cisza. Spróbuję jeszcze może się uda coś zdziałać. Zawsze jest jeszcze zapasowa szpula również metalowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem z blaszką w szpuli zapasowej i są takie same. Próbowałem też kombinować coś z siłą dokręcena śrubki od tej blaszki.

no właśnie, ta blaszka raczej powinna być bardziej odsunięta od szpuli, można pod nią dać cienka podkładkę, lub bardziej po partyzancku nieco ją odgiąć z milimetr.

Czy wpływa to jakoś negatywnie na żużycie kołowrotka?

Wcale, ale terkotka ma znaczenie informacyjne, słyszysz podczas holu kiedy walczącej rybie udaje się pokonać silę z jaką nastawiłeś hamulec tzw. odjazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.