Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki Shimano


Mati_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dodam kilka słów od siebie. Mam exage 2500 ra 2 lata używany był tylko do bocznego troka na paproszki. Jestem zawiedziony- chodził od początku jak mały traktorek, ale to nie przeszkadzało w łapaniu, wczoraj zakończył prace ponieważ po godzinie łapania nie idzie nim kręcić chodzi coraj nciężej z coraz większym oporem- może ktoś zna przyczynę techniczną to proszę o prywatną wiadomość. Wnioski jakie jakie same same się nasuwają NIE KUPOWAĆ chyba że do sławiczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Mam problem z kołowrotkiem Shimano Super 2500 GT FA. Odmówiła posluszeństwa rolka prowadząca żyłkę. Kilkakrotnie ją rozkręcałem i smarowalem olejkiem załączonym do kołowrotka.... niestety nie pomoglo. Ktoś może spotkał sie z takim problemem i wie jak temu zaradzic? Kołowrotek ma pół roku.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxsz Ty masz z przednim hamulcem a Homegeon z tylnim. Może dlatego jest co innego?

wobler129 ma racje jeśli przyjrzymy się bliżej schematom:

SUPER GT FA

oraz

SUPER GT RA

Widać jak na dłoni ze Super GT FA ma tulejkę (część o numerze 6682 )

, a Super GT RA (część o numerze 7786) ma w tym miejscu łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, zawsze między, kołowrotkiem tej samej lin i wielkości ale z innym umiejscowieniem hamulca występują różnice konstrukcyjne ,stąd też bierze się czasami spora różnica w cenie obu wersji. ("F" są droższe)

Wygląda na to, że paradoksalnie akurat w tym szczególe (rolka) Super Ra wypada znacznie lepiej niż jego brat FA :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma łożyska tylko jest teflonik. artech, wiesz jak temu zaradzic??
niestety nie wiem, gdyby było łożysko to trzeba by było wymienić a z tą tulejką to mnie mało ........ nie strzelił przy moim shietmano. Smarowanie pomagało na 15 min potem znowu szumiała więc wymieniłem ....................kołowrotek :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Shimano Super GT-RA - dobry sprzęt, ma ułożyskowaną rolkę w kabłąku, chodzi płynnie, używam go do spinu - koguty, woblery. Chodzi bardzo dobrze.

Co do S-GTM-RA, nie wiem mam co prawda Stradica gtm-ra ale to super gtm. Tak jak napisałeś, ma wyższe przełożenie, więc szybciej zwija żyłkę. Stradic - sprzęt super.

Teraz SUPER GT-RB - czyli nowość 2007 - kołowrotek ten NIE MA JUŻ ŁOŻYSKA W ROLCE !, nie wiem dlaczego to spaprali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

mam pytanie do uzytkownikow Spro Red Arc miedzy innymi pana Artech, bo jak dobrze wyczytalem posiada pan ten kolowrotek :) mianowicie chodzi mi o to jaka ten kolowrotek ma blokade obrotow wstecznych? czyli tak po prostu, jak zwijamy zylke, to przy szybkim zatrzymaniu korbki cofa sie ona do tylu o jakies milimetry czy staje w miejscu i nie ma nawet najmniejszego wyczuwalnego przeskoku wstecz? nurtuje mnie to pytanie, bo jest to dosc istotna sprawa, zwlaszcza biorac pod uwage klase i cene tego kolowrotka.

dziekuje z gory za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj macalem jeden fabrycznie nowy egzemplarz i sam juz teraz nie wiem czy mi sie wydawalo czy byl doslownie milimetrowy przeskok, czy to moze lekko wadliwy egzemplarz czy po prostu moje subiektywne i bledne odczucie :/ tak to jest jak sie maca drozszy sprzet i wtedy watpliwosci jest cala masa, albo sie szuka na sile wady ktorej nie ma bo chce sie miec w rekach perfekcyjna maszynke.

gorzej tylko jezeli ten milimetrowy przeskok podczas uzytkowania przeksztalci sie w wieksze luzy. sam juz nie wiem co myslec ;)

a jak to jest u was w modelach juz troche eksploatowanych, pojawia sie cos podobnego? nie przy lekkim zatrzymaniu korbki tylko przy takim gwaltownym zatrzymaniu z proba ruchu wstecz. bo moze ten nowy wcale nie byl taki nowy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pana Artech
posiada pan ten kolowrotek
nie panuj mi tutaj :wink:
czyli tak po prostu, jak zwijamy zylke, to przy szybkim zatrzymaniu korbki cofa sie ona do tylu o jakies milimetry czy staje w miejscu i nie ma nawet najmniejszego wyczuwalnego przeskoku wstecz?
Kołowrotek posiada natychmiastową blokadę obrotów wstecznych czyli poprostu łożysko oporowe.
zwlaszcza biorac pod uwage klase i cene tego kolowrotka.
w tej chwili łożyska oporowe mają nawet kołowrotki po 100 PLN, na pewno jednak różnią się one jakością od tych lepszych. W RedArc działa bez zarzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.