Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Shimano


Mati_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ta recenzja shimano Super GT ma sie nijak do mojego Super GT2500ra :) po sezonie nie zauważyłem znaczących luzów (tyko te oczywiste na korbce 1;2mm, nie na przekładni) łowiłem nim na ciężkie gumy 15,20,25, a nawet 30g w silnym nurcie. świetnie nawija żyłkę,plecionkę (spowolniona oscylacja szpuli)

nie podoba mi sie jego delikatny kabłąk ale nic sie z nim nie dzieje wiec jest ok, podwójna korbka jest SUPER! świetnie mi się nią łowi. ogólnie wydaje mi sie taki dosyć delikatny może nie pod takie łowienie jak jak go używam ale dzielnie daje sobie rade :)

aha i jakby kto sie zastanawiał nad modelem z przednim hamulcem to Fa(przedni) nie posiada w rolce łożyska natomiast RA(tylny) już je posiada.

To tyle na temat Super GT, może ktoś powiedzieć, że bardzo nasłodziłem ale takie są

moje odczucia w jego użytkowaniu

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prosbe czy którys z uzytkówników miał doczynienia z kołowrotkiem Shimano Sidestab 2500 RE lub moze mi cos o nim powiedziec, wiem tylko tyle, ze jest to kolowrotek spiningowy. Dostalem go z USA, ale narazie z roznych przyczyn nie moge go przetestowac nad woda. Prosye o pomoc. Poydrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

nie mialem jeszcze okazi przetestowac catany ale slyszalem o nim wiele pozytywnych opinii.

mam zamiar w najblizszym czasie kupic catane 2500 i dragona 2,70 pike 10-30 g z mysla o sprzecie na szczupaka .

mam nadzieje ze beda razem dobrze dograne .

wrazenia przekaze po pierwszych lowach

no ale dopiero w maju :neutral::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar w najblizszym czasie kupic catane 2500 i dragona 2,70 pike 10-30 g z mysla o sprzecie na szczupaka .

na szczupakowym zestawie catanę zajedziesz w krótkim czasie. przyjżyj ten temat od początku..... i jeszcze kilka innych o catanie do spinningu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hexman

Bronek nie powiedział jakich przynęt będzie używał wiec nie wiem skąd te posty :)

co do ciężkiego spina 20-30g główki nie polecam catany. z początku było super ale coś mi sie z kabłąkiem chyba stało bo zaczęła mi robić tzw. stożek na szpuli, nie wiem co sie stało wszystko wygląda jak najbardziej wporządku :(

ogólnie kołowrotek fajny jak za takie pieniądze, napewno sie sprawdzi przy normalnym łowieniu tj. szczupakowe gumy do 15g, jakieś woblery, obrotówki :mrgreen:

a jak ktoś już chce łowić ciężej to catana w rozmiarze 4000 może zdać egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmówiła posluszeństwa rolka prowadząca żyłkę.

Nie przejmuj się, te typy tak maja :)

Kilkakrotnie ją rozkręcałem i smarowalem olejkiem załączonym do kołowrotka.... niestety nie pomoglo.

I tu błąd. Rolek teflonowych (tych łożyskujących) nie smaruje się oliwką, bo woda zbierana przez rolkę z linki bardzo szyko ja wypłukuje. Uwżam, że do tego celu najlepiej nada się wazelina techniczna (bezkwasowa). Rozkręć rolkę, przepłukaj wszystkie elementy w benzynie ekstrakcyjnej, osusz i maźnij wazeliną. Zobaczysz różnicę.

Jak łowisz w wodzie o dużym zakwicie, po jednym łowieniu bebechy rolki będziesz miał zielone z glonów. Należy więc często do niej zaglądać bo to najbardzie narażony na uszkodzenia element kołowrotka, tak nie doceniany przez wędkarzy. Kto mił zatartą rolkę ten wie, jaki opór stawia :mrgreen: .

Jesli chodzi o dywagacje co lepsiejsze: łożysko czy teflonowa rolka odpowiem ... teflonowa rolka. Dla czego? Bo po roku łowienia kołowrotkiem z łożyskiem na rolce prowadzącej linkę było ono do wyrzucenia, a teflonowa rolka trzymała sie dzielnie.

O ile dobrze pamiętam właśnie taki kołowrotek z teflonowa rolką ma ARTECH :grin: Niech więc potwierdzi me słowa :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon, nie nikt nie twierdził że się nie da.... a moja opinia że catana nie bardzo do spina się spisuje wynika z tego że nie ma łożyskowanej rolki kabłąka, więc nawet jak kręcioła się nie zajeździ to szkoda żyłki (czy plecionki), bo intensywnego łowienia długo nie wytrzyma.... sam jak miałem w spinningu kołowrotek bez łożyskowanej rolki żyłkę zmieniałem 2-3 razy w sezonie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :smile: Jestem nowy :smile:

Jeżeli chodzi o porównanie Mistrala i Catany to polecałbym raczej Mistrala :cool: , mój kumpel ma mistrala i bardzo sobie go chwali, sporo ryb już na niego wyciągnął ani razu się nie zepsół, ładnie chodzi, łowi na niego już 3 sezony i to ostro :grin: . Natomiast jeżeli chodzi o Catane to jestem posiadaczem owego kołowrotka no i nie jest to taki wspaniały kołowrotek jak by mogło się wydawać, w zasadzie chodzi dobrze ale ma luzy :sad: i coś tam w nim grzechocze. Ogólnie rzecz ujmujac : tańsze kołowrotki shimano można by rzec, są lipnym wypustem. Takie buble :grin: mam nie tylko catane, alivio też zakupiłem i to samo luzy luzy i jeszcze raz luzy :lol: do bani z takimi kołowrotkami. Catanie to szpula chodzi jak by młotkiem dostał, a aż extremalnie tak to nie łowię :wink:

Jeżeli chodzi o wielkość szpuli do lekkiego spina to uważam że 2500 spokojnie wstarcza :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam właśnie taki kołowrotek z teflonowa rolką ma ARTECH :grin: Niech więc potwierdzi me słowa :cool:
(Cześć Piotrek, długo Cię nie było :wink: ) Nie potwierdzę twych słów :twisted: wymieniłem kołowrotek, teraz mam z łożyskiem, które bez problemu mogę wymienić gdy zajdzie taka potrzeba. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm do 200 zł , co by tu polecić :razz: Z tego co słyszałem bardzo dobrymi kołowrotkami są kołowrotki firmy Tica, sam zamierzam za tydzień kupić Tice Libre, ale nie stety znalazłem ją tylko w dwóch internetowych sklepach w Wobku po 220 zł , ale nie stety brak terminu dostawy, pisałem do właściciela i nie wie kiedy będą bo już od kilku miesięcy nie ma u dystrybutora tego sprzętu, no i w Bassie za 310 zł, na allegro jest licytacja od 190 zł i tylko jedna osoba zalicytowała, no ale jak dla mnie to za duży model 4000 :shock: , nie wiem, jak uwazasz ja słyszałem o Tice bardzo pozytywnych opini, nawet na owym forum jest obszerny post tego kołowrotka :smile: nalepiej jak odłożysz troszkę kasy, jeszcze czas do maja :grin: i kupisz coś konkretnego np. Stradica :grin: można spróbować jeszcze SH Nexave ale nie wiem co to za sprzęt słyszałem że się sprawdza, ale też słyszałem że lipa :lol: w sumie do tańszych należy to żeby nie był lipnym wypustem jak catana czy alivio :mad: , jak sam nie spróbuje człowiek to się nie dowie, każdy ma inne wymagania. Ja zdecydowałem się na Tice Libre i za tydz. niestety że za 310 zł ją kupię, zobaczymy w maju co warte były opinie ludzi posiadających ten kołowrotek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak łożyska w rolce kabłąka dla mnie totalnie dyskwalifikuje ten kołowrotek... mam Shimano Super 2500 GTM RA i jest naprawde wyczesany:D

a ten chwyt marketingowy z obniżaniem ceny poprzez obniżanie jakości przez Shimano strasznie mnie denerwuje :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moja opinia pojawiła się w oddzielnym temacie na temat tego kręcioła :cry: Albo mi wcisnęli wadliwy model albo ogólnie te modele są wadliwe :sad: kurcze wkurzyłem się, wysyłam go jutro i będa kase oddawać :???: A tak się najarałem na niego tyle pozytywnych opini słyszałem i wyszło szydło :sad: Ale cóż pora na jakiś inny, przedewszystkim kupowany w sklepie a nie przez neta, już 3 raz się przewiozłem i więcej nie zaryzykuję :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć jak to jest. Używam do spinningu kołowrotka Shimano Nexave FA4000, natomiast ostatnio dostałem Shimano Sonora FA4000. Sonora ma mniej łożysk, ale jest zgrabniejszy, ładniej według mnie pracuje i bardziej mi podchodzi. Jest tańszy od Nexave. Czy produkty dostępne w USA są lepszej jakości i są lepiej dopracowane?

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.