Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotki Shimano


Mati_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nie możesz mówić , że to catana + jedno łożysko, bo nigdy tym kołowrotkiem nie kręciłeś ani go na oczy nie widziałeś....

Kolega Homegeon, ma na pewno sporo racji, ten krecioł to nadal rodzina P3, nie ma w nim jakiś ekstra rozwiązań z półki "S".

DareczeK, Nie spodziewaj się cudu za te pieniądze

A jak już coś sprowadzać to od 100$ w górę czyli np. Penn Slammer ...bo reszta nie ma chyba sensu

Szukałem schematu by zobaczyć czy ten model ma aby łożysko w rolce, ale jakoś nawet na stronie Shimano nie moge znaleźć :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
jest w tej samej cenie co catana

Nie jest w tej samej cenie co Catana , bo jest tańsza o jakieś 30 zł ( ja kupiłem catane 4000)

DareczeK, Nie spodziewaj się cudu za te pieniądze

Pewnie , że nie. Ale jeżeli jest to bratni model Catany , ma jedno łożysko więcej i jest tańsza to myślę , że warto kupić. U mnie catana sprawuje się bardzo dobrze , 2-3 razy w tygodniu jestem na rybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam odrobinę starszą wersje Technium 2500 FA chyba 5 sezon,

ba, nawet jakieś pół roku temu napisałem recenzje tego kołowrotka ale jakoś straciłem zapał by dobrać zdjęcia i zrobić ostateczne poprawki przed zamieszczeniem jej na forum :oops:

Krótko; Technium 2500 FA to niezły kołowrotek z rodziny "S", precyzyjnie nawija i ma bardzo płynny hamulec, ma już łożysko pod rolką prowadzącą żyłkę..

Dla kogoś kto potrzebuje coś na lekki spining , ewentualnie do odległosćiówki

gdzie cienka żyłka musi być nawinięta idealnie może okazać się świetnym wyborem.

Sama eksploatacja to banał w sezonie od czasu do czasu (jak zacznie szumieć ) czyścisz i podlewasz łożysko rolki oliwką i tyle

Robie mu jeszcze kompleksowe smarowanie miedzy sezonowe.

Co do samego zużycia niewiele sie wydarzyło przez czas prawie pięcioletniej eksploatacji.

Wiadomo ma już większe nieco postępujące luzy...ale nic niespodziewanego i katastroficznego raczej się nie wydarzy..

Jeśli chcesz go stosować do normalnych zadań i masz możliwość kupić ten krecioł w innej niż polska cena...to nie ma się nad czym zastanawiać..,chyba że masz lepszą alternatywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Unises,

Właściwie to pytam, bo poza informacjami z netu, nie mam żadnych wieści od praktyków.

A pytanie, bo dostałem go w prezencie dosłownie kilka dni temu :), więc cena jak widzisz kusząca :).

Może jutro będę miał okazję go pierwszy raz przetestować.

Mam zamiar go używać właśnie do lekkiego spiningu do kijka także Technium DF AX 240 ML o CW 5-20g.

(info i krótka recenzja tu: http://www.fishingmagic.com/news/article/mps/UAN/5114/v/2/sp/332649698769330324360)

Cieszę się, że dobrze nawija żyłkę, bo używałem ostatnio Mikado SkyDream ZTX i tu miałem problem z nawijaniem plecionki. Miałem kilka razy "brody", a przecież szkoda linki za 8 dyszek :(

Dzięki też za info nt żywotności i pielęgnacji.

Mam jednak pytanko, co masz na myśli pisząc "kompleksowe smarowanie międzysezonowe" ??

Czekam na ciąg dalszy i z góry dzięki.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdziłem ten kołowrotek.

Faktycznie nawija plecionkę bardzo równo. Pozawla na rzuty blachą nr 2 na 30-35m bez większego wysiłku (jak na moje możliwości => 175cm, kij 2,4m).

shimanotechnium2500fbps9.th.jpg

Holowałem jakiegoś sporego szczupaka, a że mój zestaw jest trochę za lekki na większe okazy, aż się bałem że połamię sprzęt.

Szczupak wyhaczył mi się na 2 m od brzegu - niestety, a sądzę, że był spory bo pokazał mi kawałek cielska (tak ze 55 cm, a nie było widać ani łba, ani ogona) zwijając się wgłąb wody.

Nic takiego się kijkowi nie stało, a kołowrotek przeszedł naprawdę ciężkie chwile.

No cóż, zobaczymy, jak długo pożyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar go używać właśnie do lekkiego spiningu do kijka także Technium DF AX 240 ML o CW 5-20g.
Nie potrzebuje recenzji :cool: bo znam ten kijek kiedyś go używałem, "trochę mięczak" ale za to bardzo ładnie pracuje, niestety w moim terenie brakowało mu stanowczości w walce (czyt. zapasu mocy) Gdy kaczodzioby wypasiony średniak chciał wbić się w pobliskie krzaczory nie było go czym na szybko zatrzymać.
Mam jednak pytanko, co masz na myśli pisząc "kompleksowe smarowanie międzysezonowe" ??

Zimą rozbieram go; czyszczę, elementy przekładni, łożyska, smaruje świeżym smarem..podlewam rolkę oliwką, zaglądam do sprężyny kabłąka,...czyszczę podkładki hamulca i gniazda wewnątrz obu szpul potem składam...

Cała ta "celebra" zajmuje mi około godziny czasami więcej...ale przynajmniej wiem , że zrobiłem co mogłem..

Nic takiego się kijkowi nie stało, a kołowrotek przeszedł naprawdę ciężkie chwile.

No cóż, zobaczymy, jak długo pożyje

Jego żywotność w dużej mierze zależy to od Ciebie..

Pamiętaj o podstawach; w mocnym zaczepie nie szarpiemy sprzętem tylko łapiemy za plecionkę i staramy się uwolnić ręcznie....(oczywiście jak masz już 100% pewności że to zaczep a nie Sum :mrgreen: )

Druga elementarna sprawa, po zakończonym łowieniu ZAWSZE rozkręcamy/zluzowujemy hamulec i wyłączamy przełącznik blokady obrotów wstecznych korbki.

Ps. Pozwól, że podzielę się z Tobą spostrzeżeniem a zarazem sugestią :idea:

Technium (przynajmniej FA) ma zapasową szpule monolityczną czyli cała z aluminium (bez tego złoconego kołnierza i jakiegoś plastyku od spodu) to właśnie na zapasowej powinieneś mieć nawinięta plecionkę ponieważ ten plastyk zamontowany od spodu szpuli głównej po kilku sezonach na skutek zmęczenia materiału itp. potrafi się delikatnie odkształcić, a co za tym idzie nawój linki będzie nieco zaburzony.

Krótko plecionki na zapasowej monolitycznej, natomiast cienka żyłeczka na np. okoniowy trok na głównej szpulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Jeśli Shimano to od Exage w górę, reszta w dół to buble. A różnica miedzy Catana czy Nexave a np. Exege jest ogromna, a jeśli chodzi o cenę to Exage raz droższy. Jednak warto zainwestować i mieć kołowrotek na dłuszy okres.

Pozdrawiam

Drabek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam. Właśnie dokonałem kilku zakupów w USA na ebayu i na jednej z aukcji w której brałem udział w pakiecie z innymi wędkarskimi klamotami :-) jest kołowrotek SHIMANO STRADIC 6000 FG. Paczka jest w drodze do kraju a jako że powracam po długie przerwie do wędkarstwa zastanawiam się do czego taki kołowrotek będzie najlepszy. Będę wdzięczny za info i przepraszam jeżeli w złym miejscu zamieściłem swój post. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pe-te-ro, Shimano w wielkości 6000 to już maszyna na sumy lub na morskie wyprawy, wchodzi na niego około 250 m żyłki 0,35 lub 110 m 0,45.

Nie wiem co zamierzasz łowić ale chyba trochę przesadziłeś a 599 PLN to nie mało za używany kręcioł :wink: Trzeba było brać tego http://www.allegro.pl/item408992186_shimano_stradic_4000_fh_4arb_1rb_made_in_japan.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zamierzasz łowić ale chyba trochę przesadziłeś

nie ma co kolegi straszyć, ja też mam 6000 i używam go do zwykłego łowienia na grunt. Tyle, że jest to wtedy dosłownie heavy feeder ;) Gorzej będzie ze spinningowaniem, bo machanie czymś takim będzie męczące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech. ten kołowrotek o którym piszesz kupowalem dla mego kumpla ( maniak połowów dosza ) a ja podpiąłem się pod przesyłkę i u tego samego gościa kupiłem dla siebie to

http://www.allegro.pl/item405532226_shimano_stradic_4000_mgfa_4arb_1rb_made_in_japan.html

nie wiem czy przepłaciłem ale trudno. klamka zapadła.zapłacone i tylko czekać na dostawę.

To są aukcje z allegro a ja pisałem o ebay. Tam Kupiłem jeszcze STRADICA 2500

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=370077361529 a ta aukcja z tym STRADICkiem 6000 już się skończyła i na całe szczęście zostałem przelicytowany bo martwiłem się po tym co napisałeś ( że za duży ) choć Stradic 2500 i Stradic 6000 ( używane ) w cenie 207 $ za komplet wraz z przesyłką to Polski chyba dobra cena a licytowałem bo zależało mi na tym 2500.

PS

a przegrałem tylko o 4 $ :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech[/ mam taki plan. 2500 na lekiego spina a 4000 na cięższego. na powrót do wędkarstwa zaczynam od spiningu bo to mnie fascynuje najbardziej . nigdy nie łowiłem na muchę ale to będzie kolejny etap jaki chcę przejść.bardzo widowiskowa forma wędkarstwa ale podobno najtrudniesza. a tak przy okazji to mam takie pytanie.CZYSTO TEORETYCZNIE . czy jest możliwość wymiany między kołowrotkami np Shimano Stradic szpul . Np w modelu 4000 założyć 3000 lub w 4000 szpulę z 5000 ? i jaki będzie to miało wpływ na pracę kołowrotka i układanie żyłki/plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie!

Dziś na rybkach pojawiła się pierwsza usterka w mojej Catanie po ponad ok 7 letniej bez awaryjnej pracy nieraz w ciężkich warunkach. Mianowicie, padło na kabłąk, po zarzuceniu przestał odbijać po natychmiastowym rozpoczęciu zwijania. Wogóle jeśli jest otwarty i zacznie się kręcić korbką to się nie zamyka.

Odkręciłem kabłąk ale na moje laickie oko wszystko wygląda ok, sprężynka cała, kołki z rowkami również nie ztarte i najciekawsze że jak go złoże to wyraźnie czuć opór sprężynki na kabłąk, lecz jak próbuje kręcić korbką to opór znika. Podpowiedzcie co to może być i czy dam sobie sam z tym radę czy lepiej oddać go do specjalisty.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeden obraz wart jest tysiąca słów..."

batagur, dawaj zdjęcia tej sprężyny gniazda itd

Bo nie za bardzo wiadomo , czy padła sprężyna, czy też starł się pazur który zbija kabłąk

...rozumiem że zamykając kabłąk ręka wszystko jest ok i można dalej łowić?

Ps. obstawiam pazur

Wielu ludzi na forum ma ten kreciołek myślę że może coś Ci doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.