Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Shimano


Mati_gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

wojtt napisał/a:

grafit

fo shizzle.

niestety.

a miałem nadzieje że jednak nie :cry:

Widze że będzie ciężko znaleźć coś w metalowej budzie, z przełożeniem stradica i w cenie do 500zł.

Witam

A po co ci w metalowej obudowie; moda, szpan, czy będziesz nim gwoździe wbijał? Sam mam trzy kołowrotki w {aluminiowej czy to metalowej} obudowie fakt są fajne ale czy są lepsze od poprawnie zaprojektowanych kołowrotków z grafitową obudową to przekonam się za 5-6 lat jak tyle posłużą . I po co w nich tych nowych aluminiowych po 10-12 łożysk, jak wystarczy 4-6 sztuk. Grafitowa Okuma służyła mi 6 lat, przeszła na emeryturę ponieważ się nią znudziłem, grafitowa Tica Aries służyła mi 5 lat i dalej by służyła gdyby nie źle zaprojektowana sprężynka kabłąka {typ długopisowy}. Aha teraźniejsza Okuma to już nie to co było kiedyś.

Ps. Jest bardzo dużo kołowrotków w {aluminiowej czy to metalowej} wystarczy poszukać i nie musi to być Shimano.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 462
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A po co ci w metalowej obudowie; moda, szpan, czy będziesz nim gwoździe wbijał?

to tak samo jak ja bym zapytał po co ci w grafitowej. Poza tym żaden z powodów, które wymieniłeś.

Sam mam trzy kołowrotki w {aluminiowej czy to metalowej} obudowie

też mam kołowrotki w metalowej budzie i właśnie szukam następnego. Narazie w alu, ale nie upieram się że nie wezme w graficie.

Ps. Jest bardzo dużo kołowrotków w {aluminiowej czy to metalowej} wystarczy poszukać i nie musi to być Shimano.

prawda, shimano nie musi być, choć mam (grafit i alu) i nie narzekam.

Jak już tak ładnie zacząłeś to podaj jakąś propozycje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, skrobnij coś o tym w czarnej obudowie. Przyznaje sie że nie rozpoznaje tego kręćka :wink: Zresztą o tym jaśniejszym (fujitsu?) też możesz coś napisać.

Mało info jest o takich kołowrotkach, a co nieco przyda się napewno nie tylko mi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten w czarnej obudowie to Penn Sargus 3000 amerykańska myśl techniczna choć jest budowany w Chinach. Jak pracuje hym musiałbyś sam w sklepie lub nad wodą pokręcić {nie wszystko co jest budowane u skośnookich jest bee} Jak go kupiłem ledwie się powstrzymałem by nie kupić od razu drugiego. Nie ma jak te super hiper nowości po 10-12 łożysk lecz 6, które są rozmieszczone gdzie trzeba. Ma też jeden minus nie ma obrotów wstecznych; o jeden element mniej do psucia się. Ma też mi przeszkadzający rant między palcowy na stopce ale to też wiele firm to robi nie myśląc, że my wędkarze mamy różne dłonie jednym pasuje innym przeszkadza.

Przepraszam, że w temacie shimano.

Ps. Za dużo spraw na głowie by pisać posty {choć opiszę i fujitsu}. Zmieniłem łódź z plastyku na cięższą sklejkową i po wczorajszym pływaniu doszedłem do wniosku, że potrzebuję większego silnika na gwałt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość grzechuce

nie kupuj catany. ten badziew sie nie nadjae szybko lozyska siadaja i czesto zacina sie juz nawet po 3 miechach spiningowania. podobnie jak daiwa crossfire ta sama polka, te same przypadlosci szkoda kasy. teraz nie kupuje kolowrotkow tanszych niz 300 pln bo zemsta za oszczednsci przychodzi szybko i niespodziewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grisha

grzechuce, serio ?? mam ten kręciołek od stycznia , od kwietnia założony do bolonki bo na lekki spinning okazał się za mały i złego słowa o nim nie powiem :razz: lekkiej pracy też nie ma bo jak wiadomo bolonka to ciągłe zwijanie , zarzucanie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na temat kołowrotka Stradic a dokładnie Japońskiej wersji FB. Czy jest to porządny kołowrotek na lata? Jaką ma pracę? Oczywiście chodzi o płynność, głośność i opór kręcenia na sucho jak i pod obciążeniem.

Czy z obecnej średniej klasy kołowrotków Shimano jest coś wartego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na temat kołowrotka Stradic a dokładnie Japońskiej wersji FB.
to jest model na europę, robiony w japonii, z przełożedniem 6.0:1. czy porządny i na lata to zależy do czego, przełożenie nie predysponuje do dużej żywotności pod obciążeniem..
Czy z obecnej średniej klasy kołowrotków Shimano jest coś wartego uwagi?
tu masz wszystkie klony z tego rocznika, część jest "japan" część malezyjska.

afadgagsf.th.jpg

osobiście szukałbym modelu ze standardowym przełożeniem ok. 5.0:1 na nasz rynek to jedynie twinpower FB tylko trochę za drogi.. na japoński jest ultegra/biomaster(model wyjściowy 05' na bazie którego jest cała reszta) i to jest chyba optimum stosunku jakość/cena.

płynność i głośność pracy to rzecz subiektywna.. tak nawija linkę 06biomaster3000s.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z modelami przeznaczonymi na amerykański rynek?

Shimano Sahara FD

Shimano Saros

Shimano Spheros

Shimano Symetre

Shimano® Spirex

Generalnie zastanawiam się nad kupnem kołowrotka z cabellas.com tak powiedzmy do 100$

Mają obecnie w promocji Daiwę Exceler - 49$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sand, wszystko made in malaysia - to są kołowrotki bez "wałka" posuwu szpuli, tradycyjna zębatka w nich jest. taka półka pomiędzy tymi P3(catana, nexave, exage, seido) a stradic wzwyż. wszystkie również z przełożeniem wysokim 6.0:1. niecały rok temu ktoś sprowadzał przez jakiś czas symetre, sahara,były po 130-170zł.

to już za tę kwotę chyba lepiej tego excelera.. zwłaszcza że tanio i z zapasową szpulką. wysyłka też trochę kosztuje, myślę że wyjdzie Ci tyle samo co na alledrogo. a nie lepiej może jakiegoś zaubera czy redarca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

poczekaj poczekaj jak zacznie "stukac" deliktanie albo bedzie co jakis czas sie korbka blokowac to zacznij zbierac na cos nowego. aha na upartego szpule z catany 2500 pasuja do daiwy crossfire 3000. troche hamulec dziwnie chodzi bo nia ma klika ale daje rade. tak ostatnio sprawdzilem. shimano w tym tygodniu idzie na smietnik. nawet do splawika sie nie nadaje bo tak wali ze kij caly lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

catane 2500fa mam od roku i spisuje sie super...nie mozna oczekiwac nie wiadomo czego od kreciola za sto zl, ale jak dla mnie do lekkiego spina spoko naprawde..wiec podejrzewam ze model 1000 tez bedzie spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
nie mozna oczekiwac nie wiadomo czego od kreciola za sto zl,

oczywiscie ja tez od niego niczego nadzwyczajnego nie oczekiwalem. nawet tego ze tak szybko padnie. moj padl teraz tj drugi sezon. tylko chodzi mi o cos innego ze mam kolowrotki sprzed 7 czy nawet 10 lat firm takich jak DAM czy Cormoran i o niebo lepiej sie trzymaja... do dzis ich czasem uzywam. no ale 100 pln to nie jakas tam wygorowana kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Catane, którą katowałem na spinningu przez jakies dwa lata, teraz kręci przy feederze już ze 3 lata i złego słowa nie powiem. Jeden jest dobry, drugi wadliwy, jeden w innych warunkach pracuje a drugi w innych, jednym pada, a innym nie. Nie sądziłem, że wytrzyma tak długo a jednak, jak będę kupował kołowrotek w takiej kasie to się nawet chwili nie zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.