Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek Okuma Astral FD 30


rafsp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, interesuje mnie kołowrotek taki jak podałem w temacie. Czy ktoś uzywa tego modelu i może cos o n8im napisac? Chciałbym go użyć do metody spławikowej na małe i większe ryby a także na spininng. Dzięki z góry za podpowiedzi, pozdrawiam, Rafał :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

kolowrotki dragona i okumy sa dosc dobre w swojej klasie cenowej, napisz jeszcze ile masz zamiar wydac na ten mlynek, a wydaje mi sie ze kolo 250zl. smialo mozesz tez kupic np. team dragona czy ryobi zaubera, polecane na tym forum w dziale kolowrotkow spiningowych(sa to rowniez uniwersalne kolowrotki)kolowrotki do 300zl

Dzieki, jestes tak uczynny i aktywny
oj nie przesadzałbym :razz: pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, jestes tak uczynny i aktywny, ze nawet nie zauwazyles, iz ten temat przerobilismy :) No ale z pewnoscia ktos tez bedzie zainteresowany tematem. pozdrawiam, a kolowrotek o ktorym pisze w sklepie internetowym kosztuje 240 zyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wiadomosc, z pewnoscia sprawdze jeszcze inne mozliwosci. Tak wpadla mi w oko firma Dragon. Musze o niej poczytac, bo o wszystkich firmach to nie bardzo mam czas. Szukam czegos dla ojca co bedzie w miare uniwersalne, glownie na splawik no i trwale i niezawodne. Rzucilem okume bo w sklepie internetowym o nim przeczytalem jako pierwszy i wydal sie rozsadny. Ale niekoniecznie ten strzal musial byc w 10. Sprawdze Dragona. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się może nad kołowrotkiem Dragon Maxima match(nowość 2009). Ma szpule wypłyconą do metody odległościowej i 2 zapasowe szpule głębokie. Wszystkie 3 szpule wykonane z duraluminium. Czyli można pogodzić spławik i spining.

PS. Więkrzość kołowrotków dla Dragona robi Okuma (napewno te, które na pudełkach mają znaczek 5 lat gwarancji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały off topic. Swoją drogą, postawię taką tezę, większość kołowrotków gruntowo-spławikowo-spinningowych powinno mieć matchowe -czytaj - płytsze szpulki.

Na jaką cholerę dajmy na to na feederze, kołowrotek w rozmiarze 4 tys, np Shimanowskie Technium - 260m 0.25?

Po co? Nawet naprawdę solidnym feederem rzut w granicach 100m, plus 50 m na wszelkie wypadki w zupełności wystarczy.

Na co w okoniówce, klenio-jaziu, rzecznej pstrągówce miejsca na szpuli jak dla karpiarzy?

W imię czego potrzebne mi 200m linki na szczupakowym spinningu?

O delikatnym pickerku, czy spławiku na odległości 20m od brzegu nie wspomnę.

Zastanów się może nad kołowrotkiem Dragon Maxima match

Co by jednak było w temacie, rafsp, rozważ kołowrotek w rozmiarze 3-4tys, z płytką szpulą, żebyś nie musiał męczyć się z podkładem albo kupować linki w odcinkach, których nigdy nie użyjesz, a za które zawsze zapłacisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Podepnę się pod ten temat.

Na forum nie ma praktycznie nic o Astralu. Czy może przypadkiem ktoś przetestował go w te wakacje? Zastanawiam się nad zakupem tego modelu jako prezent pod choinkę.

Ma to być kołowrotek do lekkiego spinningu (przedewszystkim boczny trok i paprochy). W tym momencie jest na niego promocja w fishing marcie - kosztuje 211zł.

Drugim ciekawym modelem jest Okuma Epix Pro FD 20 - cena 200zł.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugim ciekawym modelem jest Okuma Epix Pro FD 20.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

galuch ten kręciołek mogę Ci spokojnie polecić. Posiadam go, ale w wersji karpiowej z wb i spisuje się znakomicie. Natomiast mój kumpel Radek ma go, ale w wielkości 30, używa do średniego spinna i bardzo chwali - trwały, dobrze spasowany, cicho i lekko chodzi, dobrze nawija linkę. w tej cenie myślę, że warto. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.