Skocz do zawartości
tokarex pontony

Szkocja


jurlich

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nie znalazłem tematu odnośnie połowów w Szkocji, to takowy chciałbym zacząć - sam dopiero zaczynam przygodę z wędką, ale mam nadzieję, że ujawnią się tutaj wytrawni wędkarze i można będzie się podpytać dokładnie co i jak tutaj łowić :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
przynęty na klenia   Dragon

jA BYŁEM W SZKOCJI 3 LATA

OKOLICE DUNNDE PERTH

JEST TAM PARE JEZIOR FAJNYCH

SZKOCI TYLKO ZA ŁOSOSIOWYMI POŁAWIAJĄ: PSTRĄGI TROCIE, ŁOSOSIE

DLATEGO JEST DURZO SZCZUPAKÓW, BARDZO DURZYCH ROZMIARÓW, TAKIE NA 1M TO CIC SZCZEGULNEGO

PEŁNO OKONI

I OLBRZYMIE WĘGORZE

W SZKOCJI, W KAŻDYM JEZIOŻE SĄ WENGORZEW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO DO RYB TO POLECAŁ BYM NOCNE POŁOWY WENGORZY

OD MAJA DO PAŹDZIERNIKA BIORĄ

JAK JEST DOBRA NOC TO BRANIA SĄ CO 5 MINUT, MOŻNA NAWET 10-20 WĘGORZY ZŁOWIĆ W CIĄGU NOCY

ZACZYNAJĄ BRAĆ JAK SIĘ SCIEMNIA, A PRZESTAJĄ GDY ROBI SIĘ JASNO

\WĘDZISKO- NAJLEPIEJ JAK NAJMOCNIEJSZE, TZ MINIMUM OD 40 GRAM WYRZUTU

KOŁOWROTKI- POLECAM TYLKO ORGINALNE, JAKIEŚ TAM PODRUBKI ZARAZ SIĘ ROZSYPIĄ, TA RYBA MA NIEWIARYGODNĄ SIŁĘ

ŻYŁKA- MINIMUM 0.30, CIEŃSZYCH NIE MA CO ZAKŁADAĆ

OCZYWIŚCIE METODA GRUNTOWA, TZ ZESTAW CHACZYK NA PRZYPONIE KRENTLIK I CIĘŻAREK 30-40G

PRZYNĘTY- TYLKO ROSÓWKI, NIE POLECAM KUPOWANIA, 25 SZTUK OKOŁO 4 FUNTÓW, A TO NIE WYSTARCZY NA JEDNĄ NOC

POLECAM, ZBUIERANIE W NOCY PO DESZCZU, OKOŁO 12 W NOCY ZACZYNAJĄ WYCHODZIĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pittspeed WENGORZE...hmmm o takich nie słyszałem ;) ,ale za to słyszałem że na jednym łowisku które odwiedzałem często,zrobili zakaz połowów nocnych,a to po tym jak na jednym z forum opisaliśmy jak i co i gdzie.

Wyobraz sobie,idą rodzice z małym dzieckiem alejką,a tu nagle przed ich stopami pada węgorz którego koleś zabija o betonowy chodnik,wstyd (oczywiście Polak).

Mieszkałem tutaj ponad rok,(a od dwóch lat przyjeżdżam często)co weekend jezdziłem w poszukiwaniu łowisk,raz nawet od piątku popołudniu do niedzieli wieczór robiłem około 1000 mil.Jest tutaj trudno o dojście do fajnych miejscówek z brzegu (jeśli chodzi o rzeki...i nie tylko),bo wszędzie tereny prywatne,farmy,pastwiska a jeśli coś fajnego to nie ma gdzie samochodu zaparkować.

Jest tutaj też wiele komercyjnych łowisk,można wynająć łódkę,na niektórych zbiornikach masz dopuszczone np; przynęty spiningowe tylko powyżej 12 cm itd

każde łowisko rządzi się swoimi prawami,tzn prawami tych którzy się opiekują tą wodą lub są ich właścicielami.

Np; łowiska szczupakowe,okoniowe,łososiowe nie za bardzo mam ochotę zdradzać.......dlaczego? a właśnie dlatego co do mojego wpisu wyżej

Raz nawet mojemu koledze ktoś koła przebił (wszystkie cztery) na parkingu przy łowisku :shock: a my zawsze ,zawsze ! wypuszczamy złowione rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam jeziora takie jak Loch Tay

w nocy węgorze

a w dzień pstrągi, szczupaki, okonie

trzeba się kierować na dunkeld, a z tamtąd przejechać przez główną drogę i jechać bocznymi przez dosyć spore gury

maksymalna głębokość tego jeziora to 150m

jest to łowisko za które trzeba płaćić

ale jest bardzo durze

tz długie ale wąskie

wzdłuż jest chyba z 30mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

szkocja wiadomo - łososie,pstragi i inne łososiowate ale rownież wielkie szczupaki,okonie i węgorze praktycznie zero bialej ryby (tylko okolice glasgow i prywatne jeziora) brak sandacza,klenia etc. Łowiska na łosiowate to wszedzie a na okonie i szczupaki no coz wystarczy tylko pogrzebac w internecie i wiadomo gdzie..hehe. Co do wegorzy dla nich to chwast i niejadalny wiec niema co sie bac ze ich zabraknie okonie duze ilosci rowniez chwast,szczupak podobnie zagrozenie dla pstagow. Generalnie łowienie wyzej wymienionych jest darmowe. Generalnie malo informacji gdzie i za ile..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Krótka informacja dla miłośników połowu tego gatunku - połowy węgorza w Szkocji są całkowicie zakazane! Zgode na sportowy połów tych ryb wydaje ministerstwo i dotychczas takie pozwolenie otrzymały tylko 3 osoby. Przyłapanie wędkarza łowiącego węgorze (nawet jeśli je wypuszcza) jest karane, a kary finansowe są duże.

Prohibition on fishing for eels

2. No person shall fish for or take eels of the species Anguilla Anguilla, except under the authority of a licence granted by the Scottish Ministers.

These Regulations, made under section 51A of the Salmon and Freshwater Fisheries (Consolidation) (Scotland) Act 2003, prohibit the fishing for eels of the species Anguilla Anguilla except under the authority of a licence granted by the Scottish Ministers. By virtue of section 51A(8) of the Salmon and Freshwater Fisheries (Consolidation) (Scotland) Act 2003 any person who acts in contravention of these Regulations shall be guilty of an offence and liable on summary conviction to a fine not exceeding level 4 on the standard scale. These Regulations are made in implementation of Council Regulation (EC) No. 1100/2007 establishing measures for the recovery of the stock of European eel (Anguilla Anguilla)."

http://www.legislation.gov.uk/ssi/2008/419/contents/made

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milosnicy polowu sami maja obowiazek zainteresowania sie przepisami zanim pojada na ryby. Nieznajomosc nie zwalnia z obowiazku przestrzegania. Nie chcialo sie poszukac to dostana nagrode i beda pamietali na przyszlosc, najlepsza lekcja.

Wklejanie przepisow w jezyku angielskim nie pomoze wszystkim zainteresowanym, wielu wedkarzy nie zna angielskiego na takim poziomie zeby to zrozumiec.

Wegorze mozna lowic zgodnie z prawem w Angli. Dla prawdziwych milosnikow nie powinno to stanowic wielkiej przeszkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.