Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spro Super Long Cast 460 vs Okuma Travertine 45/55


strzelas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym kupić kołowrotek do swojej pierwszej karpiówki. Mam dylemat :roll:

Moje dwa faworyty to:

- Spro Super Long Cast 460 - przemawia tutaj szpula castingowa, masywnośc młynka

Spro

- Okuma Travertine 45/55 - No tutaj przoduje wolny bieg, 5 lat gwarancji

Okuma

Co brać? A może macie swoje propozycje? Bardzo proszę o pomoc...

Dodam jeszcze, że będę łapał mniejsze karpie maks 5 kg, ale na moim łowisku od początku roku wyciągnięto około 20 karpi w przedziale wagowym 15 - 20 kg.

Dzięki i PozDro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Spro już zamówione. Też czytałem wiele opinii na temat tej Okumy ale jednak ten wolny bieg... Rozmawiałem ze znajomymi karpiarzami i odradzali mi wolny bieg, po prostu go nie uznają - sami łowią na Emcasty Daiwy bez wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Emcast to inna bajka niż spro, które wybrałeś.. tutaj stawiam bym na Okume.

PS.

Też używam wolnego biegu, ale każdy robi jak uważa. Bez wolnego są świetne karpiowe młynki, w których po przekręceniu połowy obrotu hamulcem można odpowidnio i dość precyzyjnie ustawić opór na szpuli ale one kosztują troszkę siana a ten SPRO do nich nie należy.

Życzę Ci żeby ten kręcioł służył jak najdłużej, później zweryfikujesz swój zakup - możliwe że był trafiony :) Jak napisałem każdy ma swoje preferenjce i tego się trzymajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, myślę, że trochę posłuży. Od początku roku byłem nastawiony na Okumy, ale kupiłem tego. Jak nie spełni moich wymagań, następny kręcioł będzie ze stajni Okumy. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem Ci doradzić, bo już kupiłeś.

Mam od ubiegłego roku dwa takie kołowrotki spro i jestem z nich zadowolony - idealnie równo nawijają żyłkę a szpula typu big pit zapewnia na prawdę dalekie wyrzuty. Minusami są: brak łożyska w rolce prowadzącej żyłkę (można sobie dokupić i wstawić) oraz brak dodatkowej szpuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.