Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zanęty i przynęty roślinne


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A jakie sa u was ceny ziaren?

Bo dzis chcialem kupic konopie i okazalo sie ze kosztuja 5 zl za kilogram. Troche mnie to zdziwilo i pytanie czy szukac innego sprzedawcy czy faktycznie tyle to kosztuje.

Inne ziarna to - kukurydza 1 zl, groch 1,6 a pszenica 0,80 - ceny oczywiscie za kilogram

Kuku czy pszenica to cena standard w detalu ,hurt jest nawet mniej ,ale wędkarze nie kupują na tony :wink:

Co do konopi to ceny wachaja sie od 3pln do 6pln ,te po 3pln to raczej śmieci ,najlepsze są duże i jasno-zielone nie pytajcie o nazwy odmian ,w zasadzie tylko w ogrodniczym można sie dowiedzieć jakie ziarno sie kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, Mam problem z kukurydzą. a mianowicie moczę przez 24h, gotuję ok 1h, zostawiam aż ostygnie - twarda. Moczę 48h, gotuję, studzę - twarda. Moczę 72 godziny - kisieje :roll: Co zrobić żeby nie była twarda bo tam moja po ugotowaniu i ostudzeniu w środku jest dalej twarda - po przełamaniu jest w środku biała i rzadko w które ziarno mogę spokojnie wbić haczyk.

Drugie pytanie dotyczy aromatyzowania i barwienia, czego używacie i czy można to kupić gdzieś poza siecią? Za pomoc z góry dzięki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Woda ma około 10 stopni, zanęciłem dzisiaj 1 opakowaniem (500 gram) makaronu, czy tak a ilość jest sensowna? Sypać więcej? Jezioro kilku set hektarowe.
a co to był za makaron, łazanki ? :smile: po ugotowaniu trochę tego jest.. ale na taki zbiornik chyba nie za dużo, czemu akurat wybrałeś makaron ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, zanęciłem dzisiaj 1 opakowaniem (500 gram) makaronu, czy tak a ilość jest sensowna? Sypać więcej? Jezioro kilku set hektarowe.

a nęcone łowisko jest na trasie żerowiskowej leszcza/lina czy poza nią :?:

jaka jest populacja ryb w zbiorniku :?:

kolego _barti_, podana przez ciebie ilość zależnie od tego czy położysz ją na dnie twardym czy mulistym, a także czy wybrane przez ciebie łowisko jest regularnie odwiedzane przez ryby czy może jest daleko od ich tras żerowania może okazać się ilością o wiele za małą lub sporo za dużą.... jednym słowem zbyt wiele niewiadomych jest w twoim pytaniu, bo jezioro kilkuset hektrarowe to pojęcie bardzo szerokie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno twarde, położone nie daleko miejsca, w którym widywałem duże leszcze po 50-60 cm (wtedy z wysypką tarłową). Niestety nie dokładnie w tym miejscu, gdzie one były, gdyż nie mam łodzi i dostępu do tego miejsca. Regularnie łowiłem w tym miejscu, gdzie nęce leszcze po 30 cm, a interesowały by mnie te 40-60. Występuje bardzo duża populacja wszędobylskich płoci. Czy dokładnie w tym miejscu jest trasa żerowiska leszczy- tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam szanownych kolegów

Przeczytałem z wielką uwagą wszystkie posty dotyczące zanęt, ziaren, ziół, itd, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Króciutko o tym jaki mam problem. łowię na kanale z średnim uciągiem wody o głębokości około 1,5-1,7 metra.Z białorybu jest tam chyba każdy gatunek - mnie głównie interesuje gruby leszcz (widziałem takie po 80 cm) z przyłowem karpia i amura - sporadycznie lin, karaś. Nęcę łowisko 2-3 razy w tygodniu - niestety nie mam możliwości częściej. Zanęta typowa leszczowa o jasnym kolorze, dobrze klejąca o zapachu piernika oraz kukurydza. Każdorazowo do wody idzie proporcjonalnie 2kg zanęty i 1 kg kuku wymieszane ze sobą. Przed każdym łowieniem idzie 5-7 kul wielkości dorodnej pomarańczy, a potem co 30 min "mandarynki". Przynęta to kuku o różnych aromatach - najczęściej wanilia, białe i czerwone. Nęcę w ten sposób około 3 tygodni - wydawałoby się, że efekty powinny już być, a tu kicha :twisted: . Mały promyczek zabłysnął w minioną niedzielę - zacząłem o 5 rano całą procedurę - dosyć szybko drobny leszczyk zaczął się czepiać, od około 7 do 8 zaczęło się super łapanie - amurek 61 cm, leszczyk 42 cm, linek 37 cm i spiąłem prawdopodobnie karpia +- 4 kg. Potem kicha. Od tego momentu byłem 2 razy i miałem 1 - słownie jedno branie. Może mi ktoś podpowiedzieć co zmienić? Aha łowię blisko - około 7 m od brzegu i jest to sprawdzone i podpatrzone u miejscowych na spławiczek, zasadnicza 0,14 - przypon 0,12

I co ja mam z tym fantem zrobić? Teraz pisząc ten post pomyślałem, że może zmienić łowienie na wieczorne,a nęcić po łowieniu nie przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabadaon, Nie ma uniwersalnych zanęt na każda wodę ,takie zanęty trzeba wypracować samemu na dana wodę.Ale z tego co czytam z twojego postu to zbyt karmisz ryby w czasie łowienia ,maja za dużo futru aby znaleźć twoją przynętę .Natomiast co się tyczy samych brań ,musisz sprawdzić czy ryby nie biorą o innych porach w twoim miejscu.Co do zanęty ,zmień fakturę zanęty ,drobna zanęta ściąga drobną rybę ,do tego czym teraz sypiesz dodaj 1-2kg parzonego owsa ,lub jęczmienia ,nęć po łowieniu 2-3 razy w tygodniu wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mańku dziękuję pięknie - zastosuję się do Twoich rad z pewnością

jeszcze jedno pytanie - jakieś ziółko, czy smaczek do tego dodać? ewentualnie jaki?

ps. wczoraj byłem wieczorkiem i kicha, tylko burza mnie złapała, za to widziałem stadka karpi od 3 do 12 sztuk w grupce i tych stadek całkiem sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wyjeżdżam 24 lipca do wsi Jaśkowo nad jez.Nidzkim z łódką. Pobyt 10 dni. Pierwszy raz mam ochotę i możliwość spróbować nęcić grochem. Moja przygoda z wędkowaniem zaczęła się dopiero rok temu więc nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia a efekty są różne z przewagą na marne. Czy ktoś z Was mógłby podpowiedzieć jak znaleźć dobre łowisko i o jakiej porze, jak często i jaką ilością nęcić? Posiadam na łodzi sondę więc jakiś dołek może uda się znaleźć choć zdecydowanie wolałbym łowić z brzegu. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nie wiem czy dobrze umieściłem pytanie ale z ograniczeń na jeziorze wnioskuje że w grę wchodzą tylko ziarna czyli zanęty i przynęty roślinne.

- obowiązuje całkowity zakaz stosowania zanęt wędkarskich poza stosowaniem zanęt wędkarskich składających się z ziaren zbóż np. pszenica, kukurydza, jęczmień, pęczak w ilości do 2 kg dziennie na wędkarza,

- zakazuje się stosowania zanęt wędkarskich sypkich nie zależnie od ich składu oraz sporządzonych z pieczywa,

mój problem polega na zrobieniu zanęt:

1 smużąca w celu ściągnięcia uklei, płoci, karasia głównie małe sztuki na żywca za którymi przypłynie drapieżnik

2 zanęty na plocie i leszcze, karasie która w jakiś sposób będzie sklejona nie łamiąc zakazów.

jeśli jest to możliwe to podajcie skład takich zanęt i jak je sporządzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki tylko

- obowiązuje całkowity zakaz stosowania zanęt wędkarskich poza stosowaniem zanęt wędkarskich składających się z ziaren zbóż

więc pinka i jokersa nie wchodzą w grę

myślałem nad kleikiem z grysiku to też ziarno ale nie wiem czy się nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATAR wydaje mi się że najodpowiedniejszą zanętę będzie drobny pellet w połączeniu z ziarnem kuku+konopie.

Do nęcenia użyj siatek PVA z tym że ziarno musi być moczone (po ugotowaniu) w roztworze soli kuchennej ,ewentualnie można nęcić za pomocą rakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- obowiązuje całkowity zakaz stosowania zanęt wędkarskich poza stosowaniem zanęt wędkarskich składających się z ziaren zbóż np. pszenica, kukurydza, jęczmień, pęczak w ilości do 2 kg dziennie na wędkarza,

- zakazuje się stosowania zanęt wędkarskich sypkich nie zależnie od ich składu oraz sporządzonych z pieczywa,

niestety peled odpada tylko ziarna zbóż a nie znam peletu tylko z ziaren zbóż z reguły dodają jakieś mączki lub inne dodatki poza ziarnem, jest to zbiornik wody pitnej i przez to takie ograniczenia dlatego umieściłem to pytanie tutaj bo wchodzą w grę tylko ziarna zbóż a to Zanęty i przynęty roślinne i miałem nadzieje że ktoś zna ziarna zbóż powodujące sklejanie, jak i smużenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.