Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach?


b0bek

Rekomendowane odpowiedzi

Ot taka świnka z mojej rzeczki czyli Wieprza

Obrazek

Witam

Piekny prosiaczek:)

Ja od 18 lipca jade nad Wieprz (miejscowosc Jeziorzany)

Mam pytanie, jak z woda na wieprzu? Wysoki stan? Wylal cos?

Bo nie wiem czego sie spodziewac, i nie wiem czy oplacac PZW tamten okrag czy nastawic sie raczej na lowiska specjalne w tamtych rejonach:)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Generalnie lin podczas tarła nie pobiera pokarmu, także ustanowił sobie najlepszy, własnoręczny okres ochronny. Podczas ogólnie pojętego okresu tarła łapiemy sztuki jeszcze niewytarte bądź świeżo po seksie. Jeśli komuś zdarzyło się złapać zalanego mleczem samca, niech mnie wyprowadzi z błędu. Informacje te czerpię z któregoś artykułu nt lina, niestety nie potrafię go w tej chwili znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 14.30 do 16.30 nad Bzura, moja ulubiona miejscówka - i jestem dumny:D Okonek 18cm wyłowiony, 2 dosłownie 2-3min po tym leciał z błystką ale zauważyłem go jak już ją wyciągnąłem z wody, później hol szczupaka, na tyle silnego, ze mnie wykołował i puścił. A szkoda bo wydawał się dość spory:) Wszystko na błystki "1" nie firmowe, coś typu "łod rusków" :P Wzory, ala Polonia i Black Fury.

b83ff943fe9f7627med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ruszyło! Pozalewało trawy, gdzie ciągle pływają teraz rybki. Ostatnie burze ruszyły drzewa robiąc idealne miejscówki na połowy np. szczupaków. Niby na odcinku Pisia-Sochaczew centrum, jest dość ciężki dostep, ale rekompensuje to ilość nowych miejscówek z rybami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 14.30 do 16.30 nad Bzura, moja ulubiona miejscówka - i jestem dumny:D Okonek 18cm wyłowiony, 2 dosłownie 2-3min po tym leciał z błystką ale zauważyłem go jak już ją wyciągnąłem z wody, później hol szczupaka, na tyle silnego, ze mnie wykołował i puścił. A szkoda bo wydawał się dość spory:) Wszystko na błystki "1" nie firmowe, coś typu "łod rusków" :P Wzory, ala Polonia i Black Fury.

Migdał przypuszczam, że masz niezłe branie u lasek.. sugerując się fotką z poprzedniej strony :razz::wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny wypad na Kopalniok. Wynik całkiem przyzwoity jak na wybrane miejsce ;)

Płocie, duże wzdręgi leszczyki, wszystko sie meldowało :wink: . na dokładkę amur, który mnie trochę pomęczył :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza a właściwie to już wczorajsza wyprawa na Regalicę w płociowe miejsce zaowocowała 7 płociami w rozmiarze 38 cm. Wyprawa na wariata z białymi i czerwonymi robalami bez nęcenia i innych głupich pomysłów. Od 18 do 22 miałem świetną zabawę z płociami i naprawdę dużymi krąpiami. Match to jest to co tygrysy lubią najbardziej :mrgreen:

Pogoda prawie bezwietrzna, niebo bezchmurne i lekka gorączka od słońca a te wariatki brały koncertowo.

Przy okazji spotkałem 2 kolegów z forum jeden z nich to pepe17, który widział jak taką płoć wyciągam :mrgreen:

Niestety zdjęć nie mam bo nie było czasu na sesje a później było już za ciemno :roll:

Dzisiaj o 3 rano kolejna wyprawa w to samo miejsce więc może uda się strzelić kilka fotek :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, potwierdzam obecność płoci :smile: zapomniałeś dodać o mega nalocie komarów na rewir :mad:

P.S. Ja wczoraj na Inie buszowałem i widziałem zlot kleni i kleników, niestety żaden nie był zainteresowany moimi przynętami :/ jedynie mikrookonki trochę ganiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe17 komarzyska atakowały niemiłosiernie :evil:

Dzisiejszy wypad to totalna porażka, wodą płynie jakiś brud, gałęzie i wszystko to co woda jest w stanie wypłukać :???: Płocie poza jedną sztuką 30 cm nie chciały współpracować. Leszczyki żyletki i pan krąp niepodzielnie rządzą w Regalicy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na Murowańcu z tatą. Najpierw wkurzyło nas liche sprzęgło, które wydało odgłos, jakby pękło, ale dobrze że tak nie było. Rozkładamy wędki, zanęta do koszyczka, pinki na haczyk i sru do wody. Były jakieś brania, ale bardzo lekkie, a po zacięciu nic. Udało mi się złowić tylko jedną płotkę, ale niedużą. Pojechaliśmy, gdzy nie było widać szczytówek. Teraz dwa pytania: Czy szczytówka jest z włókna szklanego jeśli po złamaniu wystają takie cienkie, białe niteczki? A teraz drugie: Jakiego rozmiaru haczyka używacie do połowów na pickera, przeznaczenie to lin, karaś, leszcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greenlife - ładne zdjecie :wink:

Dziś chciałem kontynuować moją dobrą passe okoniową - udało sie:) tym razem naprawdę maleństwo -15cm które samo się zacięło, nawet brania nie poczułem jak należny. Złapał się na jakiegoś no name, srebrnego w czarno czerwone paski. aha - zacząłem o godzinie 11 i łowiłem do 13 kiedy złapał mnie i kolegę po kiju deszcz.

W Bzurze w porównaniu do poprzedniego roku(miałem wtedy bardzo małe doświadczenie co też na tum troche wazy) pojawiło sie dużo młodych w sumie jeszcze okoni, szczupaka też miałem jak psiałem na holu wcześniej, no i jeszcze przed tym wyłowiłem "maluszka" 20cia pera cm.

Niestety nowe przeszkody w wodzie skutecznie zabierają błystki :mad: ale tylko woda opadnie to postaram sie je pozbierać... bo już praktycznie nie mam żadnych małych obrotówek.

Nie bee już katował tematu o okoniach tym co dziś złowiłem, tym bardziej, że nie posiadam zdjęcia. Ale jak w poniedziałek zakupie sobie pare drobiazgów za zaskórniaki i możne coś złapie a mocno w to wierze, to postaram sie zrobić fotke.

ps. coraz lepiej mi idzie i to również dzięki temu forum które jest kopalnią wiedzy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy poranny wypad zaowocował ponad metrem bolenia..... niestety w dwóch kawałkach :lol: Jakoś dziwnie na mojej miejscówce :???: Bolenia jakby brak, a w przybrzeżnym zielsku trze się ukleja :shock: Jakoś późno w tym roku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolenia jakby brak, a w przybrzeżnym zielsku trze się ukleja :shock: Jakoś późno w tym roku :roll:

Potwierdzam u mnie na Wiśle też ukleja stosunkowo późno się zaczęła trzeć, w sumie to tarło odbywało się na dwie tury pierwsza od 20 maja do ok. 26 a druga tura od 10czerwca a do 15. Dziwne to troche ale przynajmniej jak ukleja się tarła to boleni na miejscówce trochę było :)

P.S Gratuluje tym co połowili :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rybach byłem przedwczoraj, ale dopiero teraz mam chwile czasu. Efekty mizerne, jak to zwykle w tym roku :smile: 5 leszczyków po 20 cm, 5 krąpi, 1 płotka i 2 małe okonki - wszsytko na spławik, na grunt 2 brania na rosówke i odcięcie za każdym razem przyponu (szczupaczki?). Łowisko to most kolejowy nad Odrą w rejonach Dziewokliczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz końcówka tarła karasia i lina hyba, bo te pierwsze przynajmniej zaczeły skubac na pobliskim dzikim stawie dwa dość ładne :smile: o ciekawej barwie(zapewne od wody, wszystkie rybki bardzo ciemne ze zlotymi akcentami, fotki średnio oddają bo już ciemno i z fleszem) i jeden niestety spięty, troszke ploci i wzdręgi raczej drobne chwytaly z opadu w tym jedna ze 20cm.

8d2db43ce44180eam.jpg 5875a98881149405m.jpg d33165ac2cf02839m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano od 5 do 9 na pobliskim zbiorniczku jedynie mała wzdręga, inni też nie połapali.

od 21,30 do 24,30 na rzece kamienna kilka brań na pinkę żadne nie zacięte, za to na drugiej wędce rosówka... o 22,40 dzwoneczek dzwoni wędka się przygięła zacinam i szok chyba mam suma bądź też karpia? akcja trwała 40-60 sekund starałem sie go ciągnąc ale na nic to sie zdało poczułem tylko jakieś 3 tarpnięcia dokręciłem hamulec i chciałem go podciągnąć do wierzchu żeby zobaczyć chociaż co to, nie dało rady w pewnym momencie ruszył pod mój brzeg i jakimś cudem żyłka mi sie wplątała w dzwoneczek, następnie znowu odjazd tym razem po brzegu w dół rzeczki z 2-3 metry i benc pękła szczytówka poplątana z dzwoneczkiem, wiedziałem ze już koniec potrzymałem go z 10 sek na kiju dokręciłem hamulec do bólu i oczywiście pływa dalej, nie miałem żadnych szans, nie byłem przygotowany ze może wziąć taka ryba spodziewałem sie leszcza jakiegoś a tymczasem zostałem kompletnie zaskoczony. Brzeg jest tam wysoki na 1,5 metra i na dodatek byłem sam.

przez 10 min cały się trząsłem z wrażenia.

Next time za tydzień biore 0,5 żyłe, pewnie i tak go jeszcze raz nie złowie, ale spróbowac można.

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz końcówka tarła karasia i lina hyba, bo te pierwsze przynajmniej zaczeły skubac na pobliskim dzikim stawie

Karasie sobie z tarła wiele nie robią. Dziś wytargałem 2X cm karasia cieknącego mleczem. Co innego liny - ani słuchu o nich, także możliwe, że sobie baraszkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 21,30 do 24,30
:mrgreen: co to za godzina ta druga?

Wczoraj wieczorkiem na Murowańcu, przynęta pinki. Złowiłem dwa leszcze ~30cm. Oczywiście wróciły do wody. A co najciekawsze, na drugiego pickera z identycznym zestawem zarzuconym może z dwa metry obok nic nie brało :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.