Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaką wędkę match wybrać ?


Zbiszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić wedkę match 4,5m .

Trochę poszperałem w internecie i  z tych coś muszę wybrać.Opiszcie od najlepszej do najgorszej i z komentażem dlaczego taka decyzja.

1/ Dragon MegaBaits Black Shadow           c.w. 20g. 256g   367zl

2/ Trabucco Precision RPL Match Plus.      c.w. 25g  258g   339zl

3/Jaxon Intensa GTX Match ZX                    c.w. 25g  275g  189zl

     WJ-IXM450ZX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Co do wędzisk matchowych o takiej długości, wiele powiedzieć nie mogę bo sam używam tylko 3,6 oraz 3,9 m. Posiadam wędzisko flagmana do 25 g oraz mikado do 20 g..

W przyszłym sezonie zamierzam skompletować wreszcie zestaw z centerpinem do rzecznej wypuszczanki. 

Szczerze zastanawiałem się nad kijem dragon właśnie z serii mega baits tylko że model COMBAT o długości 4,2 m i cw do 25 g                     ( wędzisko przy tej długości waży tylko 220 g a kosztuje ok 200 zł czyli prawie połowę taniej niż podany wyżej model black shadow ).

Kilka osób które znam łowi wędkami spławikowymi od Dragona i mocno je chwali, chociaż trabucco też zbiera w większości dobre opinie na forach.. Jaxona bym sobie odpuścił, z oferty tej firmy używam tylko stoperów :D cała reszta jest według mnie bardzo słabej jakości, którą porównałbym z ofertami od aliexpress..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za pomoc w rozwikłaniu mojego problemu.Ale  mam teraz mętlik w głowie.Dziś byłem u nas mieście w sklepie wędkarskim i tylko mieli Shimano 4,5m 30g c.w. ale ciężką wędka około 300g wagi.Koniec roku i mało na stanie.Może jednak 4,2m wybrać z tych co miałem na uwadze wcześniej ale jednak krótsze. Nie mam możliwości samemu wyczuć wędki dlatego prośba o pomoc.

1/Dragon mega Baits Insanity  CHI-23-32-420         c.w. 25g  258g.  367zl

2/Dragon mega Baits Black Shadow                          c.w. 20g  256g.  353zl

3/Dragon Mega Baits  Combat Power Match           c.w.25g    220g   329zl

4/TRABUCCO PRECISION RPL MATCH PLUS 420   c.w. 8-25g   216g.  329zl

5/Robinson Nano Core Match MX2                            c.w 10-25g.  225g.  214zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.