Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

ogulnie byli podjarani ze im wzoł :) dziadki dwa :) obaj trzymali wedke :) bali sie wejsc do wody go podebrac bo ciemno i mogli sie potopic :) rasówy mu nałep chyba zucili bo wzioł po 2 min , cieszyli sie jak dzieci :) odrazu ich polubiłem hihiihhi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dość często bywałem ale zaczęły mnie wkurzać sumiki które brały jak głupie..I zacząłem jeździć na Łubnice na Leszcza..Mam zamiar też odwiedzić Zimny kanał od strony Krajnika to jest z tyłu Elektrowni..I też wiem od kolegi że w Marwicach ładnie Ryba szaleje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Witam jestem początkującym wędkarzem, bo odmiany kobiecej chyba nie ma ;) Mam pytanie na jaką przynętę w tym okresie powinno się łowić i na jakie ryby nastawiać ? Byłam ostatnio kilka razy w dzień na dosłownie 2-3 godziny, łowiłam na robale czerwone, białe, kukurydzę, wątróbkę i blachę. Efekty - na białe i czerwone masa okonków, kilka basów, jedno ładne branie ale z moim doświadczeniem uciekło z haczyka niedaleko brzegu ;) Na kukurydzę złapałam płotkę ok 35 cm, złapałam też karasia ok 30 cm ale nie pamiętam na co. Złowiłam z 3 leszcze też ok 30 cm. Tyle że czy na pewno to były te ryby to nie wiem, bo jeszcze sie nie znam, tak twierdzili Ci co łowili ze mną lub niedaleko :) Proszę o rady chodzi mi konkretnie o ciepły kanał jakie przynęty stosować, zanęty i na jakie ryby w tym okresie. Poproszę też o jakiś link do regulaminu czy zasad, nie wiem jak to nazwać jakie ryby i kiedy można łowić i ich wielkości, bo kompletnie o tym nie mam pojęcia, a kiedyś trzeba było zdać egzamin żeby kartę wędkarską dostać, a teraz wystarczy fotka, kaska i karta i zezwolenie jest, ale wiedzy brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sakti, żeńska odmiana to wędkarzyca :mrgreen:

A tak już na serio to tutaj masz linka do dzierżawcy wody i tam wszystko jest napisane co i jak.

:arrow:http://www.rspregalica.pl

Generalnie większość dzierżawców opiera się o regulamin amatorskiego połowu ryb który jest dostępny poniżej:

:arrow:PZW Szczecin RAPR

Zanęta tam najlepsza to najtańsza leszczowa. Np Marlin leszcz.

Co do przynęt to czerwone robale, białe, kukurydza (puszkowa, sklepowa, słodka) i praktyczne to już wszystko.

Bez żadnych bajerów i udziwnień można nieźle połowić pod warunkiem że będzie tam ryba.

Ostatnio coś słabiej tam z rybami więc zostaje poławianie małych leszczyków, krąpików i basów.

W razie czego pytaj. Co będę wiedział to podpowiem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe dzięki za odpowiedz regulaminy poczytam jutro bo dzisiaj już późno i czas spać ;) Powiedz wędkarzycy łowiłeś może na odrze w okolicach Gryfina na co tam łowić? Dzisiaj 3 godziny rzucania na twistera, coś podobnego do krewetki ;) i nic :/

A na kanale ciepłym łowiliśmy też na raki (po nocce na rybach złowiony jedne sum maluśki) i na filety, bo niby boleń na to bierze ale bez efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i wcale szału nie było!!Więc mi tu nie pieprz..Siedziało nas na kwadracie ogolnie 8osób i każdy albo kałe krąpiki albo bas sie trafł...A Karpie łowili ale troche wcześniej bo sam kilka wyciągnełem więc nie wciskaj mi kitu że tak bierze karp.leszcz.jaź...Bo jeśli sam tego nie złowiłeś to nie słuchaj głupot że tak super tam i bierze dobrze...Bo mi też już tyle ludzi się chwaliło jak super a co do czego to naprawde dupa była gdy pytałem gościa który siedział tam 6dni ostatnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnego kitu ci nie wciskam bo byłem tam dzisiaj i widziałem co w siatkach jest paru wedkarzy a to ze na kwadracie wieje .... to prawda ale wystarczyło przejsc pare metrów dalej i ludzie łapali. przy mnie gosc wyciągnął leszcza ponad kilo a w siatce było jeszcze pare w tym jeden koło 3kg

w postach do mnie wyhamuj troche piętą :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.