Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowy na forum, ale nie nad kanałem :)

Były czasy, że można było wyjąć medalowe ryby, sam miałem na brzegu 40kg suma na riperka prosiaczka z makiem wyjąłem karpia 12kg :) Było tego sporo i nie powiem były duże bolenie na gumki, a na sandacze to chodziłem z pierwszymi mrozami. Teraz pogorszyły się warunki z powodu zielonych terrorystów, teraz woda ma dużo niższą temperaturę i mniej ryb tu wchodzi, a i jeszcze trzeba wspomnieć o sieciach rybaków z oczkami przez które nie przejdzie nawet narybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja w elektrowni pracuję już 25 lat więc jakby na bieżąco mogę monitorować temperaturę wody w kanale wykonując telefon do kolegów i koleżanek na blokach energetycznych :) Kiedyś na popołudniówce w czasie pracy wyskoczyło się porzucać przy zrzucie wody. Teraz czasy się zmieniły i w kanale jakby mniej. Zaczną się mrozy to któregoś dnia porzucam przy zrzucie i zobaczymy co tam w tej faszynie i kamieniach siedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

więc po 24h łapania na federka można powiedzieć że nędza , drobnica nic powyżej kilo ,krąpie leszczyki kilka jazików w 3 osoby wsypany groch kukurydz ok 8kg

na miejscu gotowany makaron kuk.konserwowa mieszana z glina naprawde nic ciekawego pół wiaderka oskrobanej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem w niedzielę kolo hodowli od 10 do 13,wynik to 2 bolki niewymiarowe i mnóstwo okonia ,niestety też małe.

Była ekipa z Gorzowa co połowili na bolonkę jazia,płoci słusznych rozmiarów...

Przyjemnie było patrzeć,żałuję że miałem tylko spina.

Pozdro dla was chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

czas 7-14 grudnia, miejsce "płyta", metoda:dzień bolonka, noc feeder.

sobota wieczór przyjazd, rozłożenie campingu i stołu, ja jeszcze zdążyłem rozłożyć wędki. woda ciepła to brania są kilka krąpi i jazie. niedziela zawody spławikowe na całym kanale, ale słabo łapia ryba jest w nurcie a tam oni tyczkami nie sięgają.rozrabiamy zanęte i po zawodach do wody, nocka niedzielna jak przez mgłę ale chyba słabo, woda zimna.poniedziałek rozkładamy bolonki no i sie zaczęło piękne płocie i jazie, nie ma przepłyniecia bez brania wedkarskie eldorado. nocka pojedyńcze jazie i krąp ale słabo, przynęta znika z haczyków a brań nie widać, woda zimna. wtorek dzień dalej bolonka brania mniej agresywne ale są piekne płocie i jazie, kumpel na feedera łapie jazie takie do kilograma. nocka pojedyńcze krąpie i jazie jak ktoś się uprze to połapie. każdy następny dzień i nocka takie same.

podsumowując:zero leszcza, zero karpia, piękna płoć i niezły jaż, pogoda przepiękna a herbatka bardzo dobra.

w sobotę przyjechała ekipa z Gorzowa, na której relację czekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamyk, graty za wytrwałość i rybki. :smile:

Ps.

Parenaście lat wstecz ekipa z Gorzowa (nie twierdze że ta) podprowadziła mi słoik z pijawkami a po paru dniach w Teleexpresie wiadomość że wędkarze z Głogowa na kwadracie wyciągli suma około 2 m - przynęta pijawka. :shock::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pijawki dobra rzecz, my łapiemy na kłódki z naszych górskich strumyków i pare garści zostawiliśmy ekipie z Gorzowa oby przyniosły im szczęście. a z wytrwałością to jest tak, wyjazd ten traktujemy jako urlop totalnie od wszystkiego (rodzin, pracy a nawet znajomych tylko my, zimno , ryby i herbatka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie co za robactwo jest w osadnikach na terenie elektrowni ? Bo jaszcze na początku 2000 lat,jak sobie dobrze przypominam to przyniósł mi w słoiczku,bodajrze portier jakieś robactwo z pancerzem.Robactwo te było opancerzone i obrzydliwe :shock:

Zakładałem na hak przy pomocy kleszczyków.A ryba na to brała że hejjj. Przypominały wyglądem turkucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was , mam do was kilka pytan odnosnie kanału . Czy opłaca się tam spinningowac ? Jesli tak to rzucac w srodek kanału , czy wzdłuz brzegu ? Łowic metodą bocznego troka czy normalnie ? Jakie przynęty stosowac na okonie / bolenie ? Z góry dziękuje za odp. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.