Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

W tej formie larwy jaka Cię interesuje ważka jest na przełomie maja i czerwca. Znajdują się wtedy blisko powierzchni, w strefie przybrzeżnej i sporadycznie na pływających liściach. Larwa przygotowuje się wtedy do oddychania powietrzem atmosferycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bormanngryf, dzięki za inf. Tyle że w Dolnośląskim nigdy się z tym nie spotkałem.Przypuszczam że prędzej można na nie trafić w jakiś sadzawkach czy starych przeciwpożarowych basenach.

A jak tam u Was,dalej jest taka skuteczna,bo mi przy rurociągu koło kwadratu brały na to praktycznie wszystkie ryby,począwszy od krąpi,leszczy a i trafiały się węgorze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,byłem wczoraj w godzinach 12-17 na kanale.Tylko spining(boczny trok) Wynik to 14 Okoni 15-20cm,po 1szt Szczupak,Boleń,Sandacz nie wymiary i Panowie! Lin 38cm :shock: zapięty w pyszczek jak klasyczny drapieżnik :grin: Pozdrawiam :cool:C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na kan ciepłym,2 brania i jeden tęczak 27cm,czas 12.30-14.30.

W czwartek trafiłem 12 sztuk,27-32,5cm,4 wymiary. Czas 13-17,w czwartek woda była znacznie cieplejsza niż w piątek,połowy były znacznie lepsze.

Pozdro dla wszystkich.Marek

Fotka czwartkowego"tatusia".

58bcc2145d35c5dam.jpg

6e4bef8a532b1016m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tygodniu byłem na Kanale trzy razy.W środę 22 stycznia złapałem trzy Sandaczyki niewymiary,jedenaście Okoni od 15cm w tym jeden 25cm i jeden 28cm.Sześć Pstrągów Tęczowych 25-30cm.W czwartek 23 stycznia złapałem trzy Pstrągi 28-30cm.Trzy Sandaczyki niewymiary i jednego Okonia 18cm.Udało mi się zaciąć jakąś rybkę pod drugim brzegiem.Po ok 30 sekundowym holu nie dała oderwać się od dna i gdy była na środku kanału postanowiłem przejść parę kroków w prawą stronę aby mieć lepszy brzeg do podebrania,dokręciłem troszeczkę hamulec żeby utrzymać napręzoną żyłkę i to chyba był błąd,rybka szarpneła i haczyk czwórka z 15gr ołowiem na troku wystrzelił mi prosto w kolana... :sad: Walka przebiegała podobnie jak ta z Linem z przed paru dni ale w tym przypadku "rybka" stawiała większy opór.W piątek 24 stycznia złapałem tylko jednego Pstrąga 30cm.Miałem wrażenie że woda była chłodniejsza.Pewności nie mam ponieważ sprawdzałem "na dotyk" :lol: Dodam jeszcze że temperatura powietrza przez te trzy dni wahała się między minus 7 a minus 10 :shock: Łapałem po 4-5 godzin dziennie,dłużej ciężko wytrzymać :???: Wszystkie rybki na spining.Większość na boczny trok tylko największe Okonie na woblera.Byłem z Fixem także On napewno wrzuci zdjęcia.Pozdrawiam :cool: C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek się trafia i kleń ale na spławik,feeder to ,płoć,krąp,lin inne.

Byłem dzisiaj od 14 do 17.30,wynik to 27okoni, najw .24cm,rozpiór 31cm na trok.Spin to 6 boleni 40,5cm,43cm,38cm,34cm,35cm,36cm.

Oto fotka największego chlapaka,razem z pomagierem :mrgreen:

zdjęcie niezgodne z regulaminem- tomek1

Okoń.

c3d21b8953e1071am.jpg

Rozpiór.

99478537260bed43m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że na tym zdjęciu jest dziecko, które pod okiem swojego ojca dopiero się uczy. Wydaje mi się że bardziej odpychające dla nas wędkarzy są zdjęcia robione na tle łazienkowych kafelek bądź przy kuchennym stole. Znam akurat osobiście kolegę fix-bud i łowi on naprawdę dużo ryb a ani razu nie widziałem żeby zabierał je z łowiska. Co do krwi,która została poruszona, to chyba nic nadzwyczajnego w tym, że ryba zapięta na kotwicę ma na sobie ślady krwi. Przecież wszyscy się z tym spotykamy przy holu ryb. Najważniejsze jest to, że po szybkiej fotografii ryba wróciła do wody. To takie moje osobiste przemyślenia i broń Boże nie neguję w tym momencie poglądów kogokolwiek z nas i Miro1956 nie odbierz tego jako ataku na Twój pogląd . Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharkoo, to Ty mnie żle zrozumiałeś,bo to nie był atak z mojej strony tylko uwaga :wink: A co do zdjęć na tle łazienki czy w kuchni to nie ma nawet o czym gadać :mrgreen: Moim zdaniem lepiej było by wyczepić rybę i zrobić normalną fotkę - bardziej humanitarnie.

Ale to tylko moje spostrzeżenie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharkoo, Tylko w taki sposób pokazywania ryby, ociekającej krwią,wiszącej na przynęcie nie jest w dobrym guście :sad:

Miro ryba wisiała kilka sekund,poza tym kto ją meczy dłużej,ja czy inni którzy koniecznie muszą zapozować :mrgreen:

Fotografowanie rybki nie zajęło mi nigdy więcej niz 20 sekund.

Tomek 1, postąpił słusznie bo na forum obowiązuje regulamin rapr,bolek chroniony jest od stycznia do kwietnia.

Przyznam szczerze ja tego nie wiedziałem że tu rapr rządzi,mój błąd.

Miro każdy ma prawo do swojej oceny,forum poto między innymi jest.

Pozdro dla wszystkich

Zapraszam do dyskusji w dziale uwagi na temat forum haczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro każdy ma prawo do swojej oceny,forum poto między innymi jest.

Pozdro dla wszystkich

Ja Cię nie oceniam ani jak zauważyliście nie atakowałem tylko zwróciłem uwagę że my powinniśmy dawać przykład nawet przy cykaniu fotek.

Po prostu bądzmy bardziej na takie niuanse wyczuleni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dzisiaj na dolnej niestety kiepsko - żeby nie powiedzieć beznadziejnie - najpierw na blaszkę potem na małego twistera z opadu - a mój ojciec na boczny trok - najpierw do rur na prawo kilka dziur zaliczonych i powrót na kwadrat - tam niestety wiatr bardzo uprzykrzał życie. Na prawo od rur co idą przez kanał w kilku miejscówkach było dość sporo łusek leszcza płotki a nawet i w jednej dziurze karpia - nie jestem tylko w stanie określić kiedy były łapane

za jakiś czas tam powrócę i może wtedy się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.