Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanal ciepły, okolice elektrowni


Wolek

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim

Czy się dzieje? No trochę tak, bo od połowy lipca siedzi tam sporo ludu w oczekiwaniu na brania amura. Usiłują złapać na śliwki mirabelki. Czy ktoś dostał amura? Nie wiem. Byliśmy tam z Jarkiem kilka razy i nawet udało się połapać co nieco. Małe sumiki, takie nie wymiarowe, ale na fileta było branie dość sporej ryby i hol taki z pół godziny, po czym mur i zestaw strzelił. Sum, bo to nic innego być nie mogło. Od tamtej pory zawsze filet lub wątróbka jest na drugim kiju. Ostatnio wątroba posmakowała karasiom. Dość spore sztuki szły ;)
Z resztą opisy mam na FB.

Pozdrawiam i do zobaczenia na kanale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Przepraszam, że odpowiadam trochę po terminie.

Z ostatnich wędkowań, nie na ciepłym kanale, a w okolicy Dziewoklicza, Kanału Odyńca mam wniosek, że płoć bardzo dobrze żeruje. Trzeba tylko znaleźć lub zwabić rybę. Właściwie, w  ostatnich dniach połowiłem płoci zarówno na grunt (zwykła drgająca szczytówka + ciężarek + kawałki rosówki na haku) jak i na spławik (białe robaki) i to bez nęcenia. Tylko szukałem ryby na różnych głębokościach i odległościach od brzegu. Wynika, że rybka trzyma się na głębszej wodzie, przy dnie lub trochę nad i dalej od brzegu (w około 1/3-1/2 szerokości rzeki/kanału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rzeczywiście po czasie. Zawody trwały 3,5h głównie łowiono krąpia i sporadycznie leszcza i płoć. Zwycięzca łowił na bata 8m i miał ponad 11kg ryby. Zanęta z dużym dodatkiem robactwa, na haki 10-14 pęczek białych 5-6 szt. inaczej drobnica brała. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 months later...

Witajcie

Czasem tam zaglądamy. Ludzi czasem sporo, czasem mniej.

Ostatnio połapaliśmy standardy: podleszczaki, krąpie, karasie i jakaś płoć się trafiła. Rewelacji nie ma, ale nam zazwyczaj się trudno złapać jak pogoda stabilna i ryba chce współpracować. Zastanawia nas obu co się podziało z kleniem, certą, jaziem bo od dłuższego czasu nic tylko krąp i podleszczak. Nawet płoć trzeba traktować jak rzadkość.

Słabo się dzieje, Regalica wprowadziła rejestry, ale nam to nie przeszkadza. Chyba za dużo łapali na nockach i teraz limity sprawdzają i trzepią. Nas mogą śmiało. Zwyczajowo za dużo nie mamy i wszystko w wymiarze :)

Pozdrawiamy

Rafał i Jarek czyli RaJa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Dzięki wielkie dla Rafała i Jarka,że się odezwali bo jakoś nie ma z kim porozmawiać. 

Witnica była w tym tygodniu i też połapaliśmy podobnie 2 karasie,2 jazie a reszta to podleszczaki i krąpie. Od 21-ej już slabiej więc się zwineliśmy . W sumie ok. 40 ryb, to i tak lepiej niż 3 tyg. wcześniej. 

Nic nie wiemy o wprowadzeniu rejestrów.Jak byście nam coś wiecej podpowiedzieli bo po co się narażać.,

Pozdrawiamy

Edek i Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Czołem Panie i Panowie

Zaglądających już chyba niewielu... My ostatnio na kanale byliśmy w czwartek zaraz po wprowadzeniu zmian w poruszaniu się. Jeśli chodzi o to czy złamaliśmy prawo, to uprzedzę Was, że jednak nie. Było nas dwóch, jak zawsze, bezpieczna odległość min. 1.5 m zachowana, no i vceminister MSWiA nie zabrania jeździć na rybki. Co z ryb? Standard leszczowo krąpiowy, kilka karasi i dawno nie widziana certa. W sumie od 11tej rano do wieczora. Najwięcej brań w porze od 13tej do 19tej, później lipa.  Była kontrola PSR w ilości sztuk jeden. W promieniu wzroku naliczyłem 6 aut i kampera. Co do księgi połowu to obowiązuje z nowym glejtem zezwolenia, dodatek taki że trzeba pisać gdzie się łowi, a resztę czyli co złapało można dopisać w domu. i to na tyle.

Pozdrawiamy życząc wszystkim połamania kijów w tym roku ;)

RaJa, czyli wiadomo kto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RaJa napisał:

...ciach...

Co do księgi połowu to obowiązuje z nowym glejtem zezwolenia, dodatek taki że trzeba pisać gdzie się łowi, a resztę czyli co złapało można dopisać w domu. i to na tyle.

Pozdrawiamy życząc wszystkim połamania kijów w tym roku ;)

RaJa, czyli wiadomo kto ;)

Byłem w piątek (27-03-2020). Ciepło, słonecznie, bardzo słaby wiatr.

Od godz. 12 do zachodu słońca 30 rybek. Głównie krąpie i leszczyki 18-29 cm, kilka karasi srebrzystych 20-29 cm,  karpik sazan 29 cm i największy - jaź 40 cm. Wszystko na feeder method. Robotę robiła zanęta czarny halibut, a na włos białe kulki 8-10 mm skisłe masło od Marosa. Kilka rybek spiętych, wiele pustych brań. Od machania zakwasy na drugi dzień.

 

PS. RaJa - czy jako wędkarz niezrzeszony też muszę posiadać i wypełniać rejestr na ciepłym kanale?

DSCN4666m2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy.

Dziękuję Rafałowi i Jarkowi oraz Tadkowi, że się odezwali i opisali co na ciepłem kanale. 

My z Mirkiem byliśmy w polowie marca bylo wietrznie i zimno ale daliśmy radę . Siedzieliśmy na plycie i za dnia to bylo kilka plotek ale nie powalały.Dopiero po zmroku zaczęły się lepsze brania. Dwa jazie niezbyt duże,kilka leszczyków też male/poszły do wody/ i ok. 30 krąpi. po 21-ej już brania był rzadsze więc na tym poprzestaliśmy.  Poprzednie nasze wyjazdy byly podobne i byla to juz trzecia zima bez duzej ryby. Nie wiemy czy wiosną coś się poprawi. zobaczymy. Jak nie zabronią to na drugi tydzien pojedziemy.

Pozdrawiamy wszystkich. Edek i Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Kolegów Wędkarzy.🙂

Po zawirowaniach z epidemią i zakazem wychodzenia z domu w pilnych potrzebach już od poniedziałku będzie moż na się ruszyć nad wodę.  Chcemy z Mirkiem w połowie tygodnia pojechać na ciepły i zobaczyć czy rybki b.zgłodniały. Będzie to przypuszczalnie ostatni wyjazd na kanał bo Odra będzie głównym miejscem kolejnych wypadów.

O efektach kolegów poinformuję. A moze ktos będzie wcześniej to też niech się pochwali.

Pozdrawiamy. 

Edek z Mirkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem w dniach 20-26 kwietnia.

W poniedziałek jak zwykle krąpiki, leszczyki i dwa sazany po 30 cm. Potem - w tygodniu - wysokie ciśnienie (około 1030 hPa) i parę dni blanku. Na koniec zawitałem dopiero wczoraj, w niedzielę (ciśnienie, po spadku, stałe na poziomie 1010 hPa). Brały leszczyki. Wpadło 10 szt. po 20-40 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witamy po długiej nieobecności...

Ktoś tu jeszcze zagląda?

Chciałbym się od Was dowiedzieć, czy jeszcze ktoś coś na kanale łapie? Czy o tej porze roku wszyscy wynieśli się poza kanał?

My zażywaliśmy kilku krotnie innych wód, min. naszego Bałtyku z plaży, Świny z wody i jezior w naszej okolicy.

Nastał taki czas, że chwilowo nie mamy jak wyrwać się w stronę kanału, ale zapytać nie zaszkodzi. Możliwe że za jakiś miesiąc uda nam się wyskoczyć, więc info mile widziane.

Pozdrawia team Ra-Ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2020 o 12:57, RaJa napisał:

Witamy po długiej nieobecności...

Ktoś tu jeszcze zagląda?

Chciałbym się od Was dowiedzieć, czy jeszcze ktoś coś na kanale łapie? Czy o tej porze roku wszyscy wynieśli się poza kanał?

My zażywaliśmy kilku krotnie innych wód, min. naszego Bałtyku z plaży, Świny z wody i jezior w naszej okolicy.

Nastał taki czas, że chwilowo nie mamy jak wyrwać się w stronę kanału, ale zapytać nie zaszkodzi. Możliwe że za jakiś miesiąc uda nam się wyskoczyć, więc info mile widziane.

Pozdrawia team Ra-Ja ;)

Cześć.

Mam trochę urlopu, więc byłem 2-3 razy na kanale. Brań jest tyle, co na lekarstwo i do tego głównie te upierdliwe krąpiki. Wędkarz obok, a w zasadzie jego dzieciak łowił bassy słoneczne na białego. Taka zabawa dla młodego wędkarza.

Innego dnia panowie obok mnie, po wielokrotnym nęceniu pelletem (spombowali od 14:00-15:00), dopiero o zmierzchu pierwsza ryba (krąp około 30 cm) i potem karp pełnołuski (około 5 kg), ale zerwany przy brzegu.

Ja z jedną wędką na wątróbkę, a drugą (karpiówka, kulki + pva) nic przez cały czas. Byłem w środku tygodnia, bo w weekendy ciężko było o dobre miejsce i ciszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.