Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okoń 2020 - Liga haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis kolejny dzien uganiania sie za szczupakami i okoniami na podkrakowskim zbiorniki pożwirowym. 

Jako ze te pierwsze wogóle nie współpracuja tocte drugie nawet calkiem calkiem. 

Dorzucam to ligi 4 okonie w rozmiarze 39 cm, 28 cm, 30 cm i 32 cm.

Przynety: minimastery 2 od fishchaser w różnej kolorystyce na glowkach 3 i 5 gr.

 

20200502_114606.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Mamy kosmetyczną zmianę. Gdy komuś umknie ta informacja, to może wkraść się małe zamieszanie. Damy sobie czas na funkcjonowanie po nowemu i wtedy z automatu pozostaniemy przy nowym, albo wrócimy do poprzedniego stanu.

Jak można zauważyć Larry_blanka uporządkował nasze zgłoszenia w tabeli. Dostałem informację, że nie wszyscy mogą ją obsłużyć w swoich telefonach. U mnie jest podobnie.

Opisy z wypraw, wszelkie informacje i zdjęcia z potwierdzeniem wklejamy w dalszym ciągu w tym wątku. I teraz WAŻNE! Gdy ktoś będzie chciał, aby uzupełnić jego tabelę proszę o krótką informację w wątku okoniowym z tabelą. Proszę podać wymiary okoni i za jakie je wymienić.

Nie zwalnia nas to z takiej, jakby" obywatelskiej":))) kontroli nad poprawnym działaniem obydwu wątków. Oczywiście gramy fair play:)

 

Jeżeli macie kontakt między sobą, to przekażcie informację dalej.

  • Dzięki! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rywalizacji dorzucam 1 okonika, skromne 28 cm. 

Dzis na mojej zwirowni okonie niezbyt chetne do wpółpracy, tylko 3 brania w tym fajny 30+ spadl już pod nogami.

Drugiego nie mierzylem no i jeden wiadomo, ponizej na fotce ;-)

Przyneta nadal fishchaser minimaster2. 

 

20200510_114647.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad na starorzecze Odry zaowocował okoniem 33 cm. Połów lekkie podbicia i powolne prowadzenie główka 2,5g guma shad teez slim 7,5 cm. Ogólnie słaby weekend jeżeli chodzi o brania i ryby. O dziwo mało wędkarzy stacjonarnych a Ci którzy byli mieli brania byczków. Drobnicy widać pełno.

 

okon_1.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy poranny wypad na okonie. Miałem być przed 6 nad wodę ale zaspałem i byłem przed 7. Temperatura 8 st. C woda lekko zmarszczona i zachmurzenie, myślę, że super okoniowa pogoda. Tydzień wcześniej udało się wyjąć co prawda jedną sztukę do tabeli ale dzisiaj chciałem się przekonać czy okonie będą współpracować. Do plecionki dowiązałem bezpośrednio żyłkę 0,17mm i na końcu mała agrafka. Gumka to shad teez slim 7,5 cm w naturalnym kolorze i główka 2,5g. Te gumki są świetne i wytrzymałe można złowić 100 okoni i bez uszczerbku dla przynęty, keitechy są również świetne ale szybko się rozwalają.  Prowadzenie raz daję opadać przynęcie i delikatnie podrywam z dna i znowu. Na łowisku sprawę utrudniają powoli wyrastające kapelony. Po 15 minutach bum... i siedzi okoń, pięknie walczy i dołuje, szybki pomiar - miarka pokazuje 38 cm zdjęcie i do wody. Za chwilę znowu uderzenie i siedzi kolejny gruby okoń 35 cm. Przed godz. 8 skończyła się aktywność drapieżnika.

W tym sezonie zmieniłem trochę taktykę. Staram się obławiać starorzecza i kanały, na Odrę przyjdzie jeszcze pora. No jeżeli ten sezon ma tak wyglądać że będę łowić na miejscówkach po 1-2 sztuki od 30cm w górę to nie mam nic przeciwko. Zwłaszcza że miejsc gdzie można połowić mniejszych okoni jest więcej więc zawsze można połowić ilościowo te kilkanaście sztuk .Czekam jeszcze aż namierzę jak okonie będą ganiać drobnicę wtedy spróbuję na poperka. 

 

okon_2.jpg

okon_3.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, McGregor napisał:

Po 15 minutach bum... i siedzi okoń,

👍💪:)

 

McGregor zdaję sobie sprawę, że w tym sezonie przynajmniej takie okonie, jak u ciebie będą walczyły o zwycięstwo, ale nie mogę sobie darować, żeby chociaż na chwilę wskoczyć na pudło i wrzucę do tabeli wczorajszego okonia. Z nastawieniem typowo na nie  pojechałem na jeden z kanałów żeglugowych Odry. Miałem kilka puknięć, dwa okonie na wędce i jednego udało się wyjąć z wody.  Wybrałem miejsce, gdzie było spokojniej od harców leszczy. Przy okazji złowiłem trzy niewielkie szczupaki.

Łowiłem nowym mocno budżetowym kijkiem Mikado BIXLITE 214/2-11g z kołowrotkiem Ryobi1000, plecionka 0,08mm i przypon z fluorocarbonu.

WP_20200515_17_22_02_Pro.thumb.jpg.adef7831b52e9315ff51124d44ee3b6b.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni węszę za okoniami i słabo. Mimo to do końca maja spróbuję jeszcze dołowić coś do tabeli. Trafiają się już fajne, ale 25 cm nie daje mi poprawy wyniku.

WP_20200521_20_03_56_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.85e07747d644e9fc12c7b00fbab5d121.jpg

WP_20200521_20_38_17_Pro_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.13fc27b96e3dc8e5478f9b8963189c0f.jpg

Jeszcze spróbuję na krótkiej opasce, która czasami dawała całkiem ładne sztuki. Kilka dni temu miałem dwa fajne garbusy. Jednego wyjąłem (33cm), drugi podobny spadł.

P1410234_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.fa047bf8ba9f053cc85f62e7dbb25e56.jpg

P1410232_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.54ece472c3a8e59cc79c750cc4ff91e7.jpg

Wszystkie rybki złowione na silikonowe rippery 2"-3"/2-3g. Wyjątkiem był największy okoń złowiony na woblera.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy nie zwalniają tempa :) U mnie niestety bieda. Czasu na ryby mało i tylko niekiedy uda się zrobić szybki wypad na 1-2h. Niestety mam problem z namierzeniem okoni. Miejsca w których wcześniej miałem wyniki teraz są albo kompletnie puste albo zamieszkałe przez potwory takie jak na dołączonym zdjęciu.

Stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie łowców okoni (czyli pewnie do większości z Was): możecie coś doradzić gdzie teraz ich szukać? Oczywiście nie oczekuję zdradzania miejscówek (choć byłoby miło ;)) tylko ogólnych porad jak się teraz do garbusów dobrać :)

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

20200507_180938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.