Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okoń 2020 - Liga haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jaceen napisał:

...

Jestem za LO w przyszłym roku :) Zawsze to urozmaicenie naszego wędkarskiego żywota.

Jestem za zaokrąglaniem np w dół lub w górę
:D, czyli

okoń 35,4 cm = 35 pkt

okoń 35,5 cm = 35,5 pkt

Pytanie co z wynikami np 35,8 35,9 - może powinny być brane jako 36?

Oczywiście może być tak jak Jacek napisał.

Jestem ZA zdjęciami wyłacznie na matomiarce.

GDZIE SĄ TE OKONIE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
W dniu 9.12.2020 o 14:17, Larry_blanka napisał:

GDZIE SĄ TE OKONIE !

Dobrze, że od początku roku zacząłem zbierać punkty. Odkładając na koniec sezonu pewnie przewiózłbym się, jak dwa lata temu. Obiecywałem sobie, że nawojuję na późnojesiennych okoniach i się przeliczyłem.

Pozostaje zrobić kawę i oglądnąć, jak sobie radzą inni. Może być ciekawie, bo ta edycja Perch Pro 7 ma osiem ekip. Jedna z nich na pokładzie będzie miała spinningistę i muszkarza. Nastawiają się na duże powierzchniowe okonie. To najbardziej będzie mnie interesowało. Nawet się zastanawiam, czy w przypadku uruchomienia naszej LO 2021 nie uwzględnić bonus za okonia złowionego na powierzchniową przynętę. Spodziewam się, że pojawią się kolejne ciekawe przynęty pod okonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko będzie czas i okonię bedą chętne do współpracy napewno się piszę na kolejną odslonę.

Zdjęcia na macie lub matomiarce sa czytelniejsze  ale czy jak ktoś jej nie posiada a zdjecia pstryka przy zwykłej metrówce z ktorej mozna bez problemu odczytac wielkosc rybki to czy jest sens wymuszac jej posiadanie lub odrzucac taka osobe? 

Czasu juz mało.. ja przegapiłem piękne zerowanie okoni 2 tygodnie temu... pod 40 cm wyjezdzaly garby.

Pozniej ucichly jak by ich nie bylo... a od wczoraj mam info o 2ch 40+... jednak brak czasu uniemozliwia atak ... perspektywa soboty, kwstia czy beda braly jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Rywalizacja jest na zasadach wzajemnego zaufania i traktujemy ją w formie rozrywkowo-szkoleniowej. Jeżeli ktoś z jakichś powodów nie będzie posługiwać się mato miarką, to trudno, nic na siłę. Jednak będę rekomendował ich używanie. Myślę cały czas o bonusie za okonie na przynęty powierzchniowe. Dodatkowe 10 pkt za jednego, albo po jednym punkcie za każdego złowionego tym sposobem. Warto pchać się w ten pomysł?

U mnie pojawił się jeszcze plan złowienia okonia nocą. Może się okazać, że nic z tego nie wyjdzie, ale nie piszę tego bezpodstawnie;) We wtorek przed zmierzchem miałem ładne łupnięcie i chwilę murowania. Jak to był okoń, bo miejscówka okoniowa, to mógł z klubu 40+

👊

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jaceen napisał:

Dodatkowe 10 pkt za jednego, albo po jednym punkcie za każdego złowionego tym sposobem. Warto pchać się w ten pomysł?

Moim skromnym zdaniem, nie. Każdy łowi okonie w sposób dla siebie najatrakcyjniejszy. Dawanie dodatkowych punktów może zniechęcić tych, którzy w ten sposób nie łowią. Niezależnie od decyzji ja w następnej osłonie na pewno wystartuję ;-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marienty napisał:

Moim skromnym zdaniem, nie. Każdy łowi okonie w sposób dla siebie najatrakcyjniejszy. Dawanie dodatkowych punktów może zniechęcić tych, którzy w ten sposób nie łowią. Niezależnie od decyzji ja w następnej osłonie na pewno wystartuję ;-)

Jestem podobnego zdania. Każdy łowi na inną metodę :P Mogę co najwyżej zrobić osobną tabelkę dla okoni powierzchniowych, jeśli będą chętni na taką rywalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie chcę komplikować reguł. Łowienie ma nam sprawiać przyjemność a przy okazji smaczek rywalizacji nie zaszkodzi. Pomysł zaczerpnąłem z punktacji PerchPro. Swoją drogą chciałem w ten sposób zachęcić do sięgania po przynęty powierzchniowe. Wiele frajdy daje takie łowienie. Wydaje się, że kilku z nas w ostatnim czasie dobitnie się o tym przekonało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Marientego i Larrego z tym, że nie ma potrzeby premiowania okonia w zależności od tego czy jest to przynęta powierzchniowa czy nie. Mamy do wyboru spinning, muchę czy z pod lodu. Jednak to spinning, daje największy wachlarz przynęt do wyboru. Każdy łowi na to co jest w tej chwili dla niego najskuteczniejsze. A czy jest to główka jigowa, trok, wobler czy poper, drop shot czy cykady i blaszki, nie ma to znaczenia. Każdy ma swoją jakąś ulubioną metodę. Zmieniłby jedną rzecz tylko, żeby fotki były na miarce. Po pierwsze rozstrzyga to wątpliwości co do długości, jeżeli jest zdjęcie z miarką poniżej, ktoś może mieć wątpliwość. Na mato-miarce nie ma tego problemu. A po drugie mata jest śliska i nie ma okonia w trawie lub w piasku. A ponieważ, kierujemy się zasadami złów i wypuść to i ryba wraca w dobrej kondycji do wody. A jeżeli chodzi o całą formułę ligi  czyli 10 okoni jest jak najbardziej dobra, nie za mało nie za dużo. A limit 22 cm to sądzę że wypracowane zostało jakieś optimum. Może ewentualnie utrzymać z poprzednich sezonów premie za dwa największe okonie? A kto na co złowił można po prostu na koniec podsumowania sezonu opisać w formie statystyki? Na pewno piszę się na kolejną edycję ligi.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okoniami musi być bardzo słabo, skoro nic tu się nie dzieje. Woda jest tak wychłodzona, że wystarczy w nocy lekki przymrozek i na stojącej robi się cienka warstwa lodu. W dalszym ciągu podpatruję, na co łowi się "czołgi";)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jaceen napisał:

Z okoniami musi być bardzo słabo, skoro nic tu się nie dzieje. 

 

 

Witajcie🤗coś tam z okoniami się dzieje tylko w sumie nie wiem co😅wczoraj ok 21 dały się skusić przy szukaniu sandacza i co dziwne powiedział bym że już powinny tylko gryźć na małe przynęty a tu im nie przeszkadzało 4 cale. I to w takim sensie że połykały je w całości razem z główką a rozmiarowo nie szalały bo ok 25 cm. Dziś z rana było to samo.  Niestety mimo że zdjęcie ma 2mb nie chce go wstawić😳

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się namierzyć okonie. Wpadło kilkanaście sztuk. Same maluchy ale biorąc pod uwagę posuchę jaką miałem przez ostatnie dwa miesiące to wielki kop dla morale. Druga sprawa, że w końcu drop shot okazał się skuteczny co też cieszy bardzo bo różnie z nim bywało. 

okon grudzien.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kepes53 napisał:

U mnie koniec walki

Jest jeszcze szansa, że ocieplenie przedświąteczne odkuje na chwilę stojące wody. Nie poddaję się i przy podchodach sandaczowych liczę na okonie. Łowię wolniej, a przynęty poniżej 3" odłożyłem na styczeń i luty. Jak łupnie, to czołg:)

W styczniu i lutym będę częściej zaglądał na mniejsze rzeki (Ślęza, Oława;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbliżamy się do zakończenia. Nie spodziewam się wielkich zmian na zajmowanych pozycjach. To by było sporym zaskoczeniem, gdyby ktoś się jeszcze przebudził i dobre punkty dołowił. 1 stycznia wypada w piątek, to może się okazać, że w najbliższy weekend  zostaną złowione okonie dające wpisać się do nowej tabeli. W regulaminie rewolucji nie będzie. Wygląda, że proste zasady w tym przypadku się sprawdzają. Dodamy tylko pomiar z dokładnością do 0,5 cm (w dół) i zrobimy przerwę między tarłową powiedzmy od 01-03 do 23-04. W czasie tej przerwy można by wznowić zawody o największe klenie. Jeżeli będzie chętny do prowadzenia punktacji, to zapraszam. O ile sobie przypominam, to Larry_blanka zasugerował, że nie chce abdykować z tej funkcji;)

Nie wiem, czy pamiętacie, ale chciałem nakłonić was trochę do sięgania po przynęty powierzchniowe. Łowca największego okonia w czasie wakacyjnym miałby prawo zbudować sobie podium i stanąć na najwyższym jego stopniu. Przeglądnąłem cały materiał z sezonu i wyszło, chyba nie przeoczyłem niczego, że zostały złowione okonie z powierzchni tylko przez trójkę wędkarzy. Nie jestem pewien co do ESSOXA. Jego okonie zostały złowione na chrabąszcza Jaxona, ale nie wiem, czy one nurkują, czy to typowe powierzchniowe przynęty? W każdym razie wychwyciłem dwa, z tym że jeden 25 cm został złowiony w wakacje a drugi już we wrześniu (23 cm). Najwięcej i największe łowił McGregor. Wyłuskałem ze zgłoszeń okonie na poppery i woblery wtd w rozmiarach 30, 36, 37, 37 i 40,5 cm!!! W tych przynętach nie miał sobie równych. Szkoda, że rybki zostały złowione we wrześniu. W ten sposób nie może ubiegać się o tytuł mistrza łowienia wakacyjnych okoni. Ale znalazłem wyjście, bo przecież studenci mają wakacje we wrześniu. Tym samym po burzliwej jednoosobowej debacie, komisja jednogłośnie ogłasza, że mistrz wakacyjnych okoni jest tylko jeden-McGregor. Gratuluję! Może to da pozostałym do myślenia, jak podgonić wynik? Czy jest sens uparcie łowić jigując tylko gumkami? Mnie do łowienia powierzchniowego nie trzeba namawiać. Żałuję tylko, że wysoka woda w miejscach, w których łowiłem, nie sprzyjała takiemu łowieniu.  Z lepszych okoni powierzchniowych, złowiłem trzy sztuki 29, 31 i 32 cm. Wynika z tego, że z wymienionych dwa znalazły się w mojej tabelce. Największe okonie ligi złowili Kepes53 i McGregor (40 cm). Zdąży ktoś poprawić i podbić wyżej?:)

20201129_075916.jpg

lowisko_5.thumb.jpg.c4cae58830190ac884d45e0c75224f8d.jpg

Lp Zawodnik Max 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 SUMA
1 McGregor 40 33 38 35 32 36 30 37 40 37 33 351
2 Budek 37 37 32 37 32 32 35 32 36 33 33 339
3 Kepes53 40 30 40 31 39 34 32 30 36 29 29 330
4 Jaceen 36 34 33 30 30 33 36 31 31 32 31 321
5 Assam 38 29 38 30 32 32 31 35 28 30 30 315
7 Larry_blanka 38 31 29 30 29 29 38 29 29 29 29 302
6 Jamnick85 35 30 32 30 28 35 27 27 30 27 29 295
8 EsoxHunter 32 30 30 32 24 30 32 31 24 26 31 290
9 Michalvcf 30 29 28 26 28 28 27 30 27 25 27 275
10 Kamil.ruszala 32 27 26 26 32 25 24 29 24 25 30 268
11 ESSOX 30 27 24 25 26 24 23 28 24 23 30 254
12 Moczykij 32 23 32 27 24 32 26 32 24 22   242
13 Marienty 33 25 22 24 26 27 22 33 23 25   227
14 Breslau45 32 30 27 26 29 32 22 23 24     213
15 Łukasz1988 25 25 23 23 22 22 22 22       159
16 RSM 36 25 36 23 28 29           141
17 mefis_7 31 28 31 27 28 24           138
18 MARCIN82 36 22 25 36               83
19 RadekM 32 22 32 22               76
20 Dawidzcm 24 23 23 24              

70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaceen napisał:

Przeglądnąłem cały materiał z sezonu i wyszło, chyba nie przeoczyłem niczego, że zostały złowione okonie z powierzchni tylko przez trójkę wędkarzy. Nie jestem pewien co do ESSOXA. Jego okonie zostały złowione na chrabąszcza Jaxona, ale nie wiem, czy one nurkują, czy to typowe powierzchniowe przynęty? W każdym razie wychwyciłem dwa, z tym że jeden 25 cm został złowiony w wakacje a drugi już we wrześniu (23 cm).

Nie przyznaję sie do złowienia powierzchniowego okonia :)

Ten chrabąszcz jest tonący i idzie pod powierzchnią . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że i ja w końcu muszę dołączyć do rywalizacji pod koniec roku (z resztą tak i jak w tamtym roku ). Dziś mimo mega zimna to z Pawłem i Maciejem postanowiliśmy zapolować ma zimowe okonie. Coś udało się wydłubać ale bez rewelacji. Tylko jeden zbój godny uwagi :). Maćku dzięki za mega foteczkę. Dopisuję 37cm do tabelki. W kolejnym poście jeszcze 9 sztuk z poprzednich wypraw (może coś namieszam w tabelce) :)

IMG_20201227_092851.jpg

IMG_20201227_092829.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wasyl1968 napisał:

To już nie muszkarstwo ? 🤔pozdrawiam kolegę,  dzisiaj też byłem ale na zero 

Muszkarstwo dalej i cały czas - 3 stycznia już z muchówką ruszam. A okonie? Zawsze sentyment i od czasu do czasu lubię z nimi powalczyć. Również pozdrawiam i jeszcze w tym roku nie złożyłem broni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszym wypadem i ostatnim punktowanym oksem kończę tegoroczny sezon. Żałuję, że nie uda się jeszcze gdzieś wyskoczyć w tym roku bo zabrakło 3 punkcików do magicznej granicy 300 oczek. Dziękuję wszystkim za zabawę i do zobaczenia w kolejnym sezonie.

image.thumb.png.20b1a8614f2bfe0a446e486357d24a42.png

Złowiony na DS, 7cm jaskółka.

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jamnick85 napisał:

Dzisiejszym wypadem i ostatnim punktowanym oksem kończę tegoroczny sezon. Żałuję, że nie uda się jeszcze gdzieś wyskoczyć w tym roku bo zabrakło 3 punkcików do magicznej granicy 300 oczek. Dziękuję wszystkim za zabawę i do zobaczenia w kolejnym sezonie.

image.thumb.png.20b1a8614f2bfe0a446e486357d24a42.png

Złowiony na DS, 7cm jaskółka.

Piękne i ja też dziękuje. Jak pisałem ja jeszcze powalczę. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.