Skocz do zawartości
tokarex pontony

Poraj


Harry

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Inne sa daleko dosyc, a i tak wegorzy wszedzie malo. Poza tym nie zalezy mi az tak by go zlapac, poprostu jedna wedke zarzucic na wegorza, a druga na co innego i sobie posiedziec nad woda:)

Do wracania do domu nawet bez brania sie juz przyzwyczailem, wiec jak nic nie bedzie bralo nie zmartwie sie za specjalnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Witam były jakies efekty ostatnie na poraju z brzegu z sandaczem lub dużym leszczem.

Od siebie dodam , ze z poczatku czerwca paru ludzi połowiło sandaczy na kompletnej płyciznie , nawet do głebokosci 50 cm. A ci co wyrzucali daleko lub wywozili , niemieli efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wróciłem z Poraja. Razem z kolegą byliśmy na noce i w zasięgu wzroku tylko my. Dwie wędki na sandacza ale totalne zero, żadnego odjazdu natomiast drugi dwie wędki na leszcza. Do znierzchu brały żyletki dopiero ok. 2giej w nocy pierwsze branie "większego" leszcza. W sumie padło chyba 6szt w granicach 35-40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przez ostatnie 3 weekendy bylem na poraju.Lowilem leszcze, ale bez rewelacji...30 sztuk takich do 30 cm za kazdym wypadem, na bialego i ochotke.Przylow maly sandaczyk na ochotke.

Nie byloby w tym nic dziwnego gdybym dzisiaj nie byl na innym akwenie i: ta sama zaneta, bialy na haku (oczywiscie gruny na obu zbiornikach) i co ? 3 sandaczyki po 15cm...ja tu czegois nie kumam... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem na poraju leszcze biora... tylko male. Brat mial tylko jedno branie wiekszego bo bombka z nad ziemi podskoczyla, az do kija ale niestety brat niezdazyl zaciac;/ Lowilem obok ptasiej wyspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat mial tylko jedno branie wiekszego bo bombka z nad ziemi podskoczyla, az do kija ale niestety brat niezdazyl zaciac;/
To, że bombka uderzyła tak gwałtownie o kij nie świadczy o wielkości ryby, ponadto uważam, że to nie było branie ryby tylko raka :smile: one tak potrafią podbić bombkę do góry szczególnie na Poraju sam przekonałem się o tym wiele razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Nie straszcie nas że tak kiepawo jest :mad::mad:

Kaffre a mozna jakoś swobodnie łowic w regionach ptasiej wyspy ? bo bylem tam pod koniec maja to dno było zarosniete takim zielskiem i martwie się , że jak teraz pojade to będzie calkowite porosnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaffre a mozna jakoś swobodnie łowic w regionach ptasiej wyspy ? bo bylem tam pod koniec maja to dno było zarosniete takim zielskiem i martwie się , że jak teraz pojade to będzie calkowite porosnięte.
Obawiam się, że przy tych temperaturach glony odrzyły a w okolicy Ptasiej wyspy jest płytko więc tam w pierwszej kolejności będzie zielono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że przy tych temperaturach glony odrzyły a w okolicy Ptasiej wyspy jest płytko więc tam w pierwszej kolejności będzie zielono.

No glony i inne dziadostwa sa (dosyc duzo sie tego wynosi na sprezynie itd) ale nie jest az tak zle da rade polowic tylko trzeba dosc wysoko trzymac kij i odpowiednio szybko zwijac by nie zbierac tego wszystkiego po drodze:). Ja osobiscie przez te dziadostwo stracilem tylko jedna rybe bo powoli zwijalem, ale jakos z bratem sobie radzilismy, wiec nie jest tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ja wlasnie wybieram sie na poraj.Czy moze ktos mi powiedziec ja wyglada tam teraz sytuacja i czy jest sens jechac.Ostatnio jak bylem to braly same zyletki nic wiecej.Pamietam rok temu w sierpniu nie bylo wcale glonow nie wiem jak jest teraz dzieki za odpowedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wybieram sie tak na 2 noce mam nadzieje ze cos ladnego zlape .Chce sprobowac lapac na trupka tylko nie wiem zabardzo na jakiego, slyszalem ze sa tam ladne sandacze.Moze ktos cos polecic?
Jeżeli chcesz połowić na Poraju obowiązkowo dodaj do zanęty konopi i kolendry zdecydowanie podniesiesz skuteczność zanęty. Spróbuj połowić na białe robaki. Jeśli chodzi o sandacza to pamiętaj, że okoń na Poraju ma 18cm wymiar ochronny a płotka 15cm. Sandacza próbuj łapać na płytkiej wodzie nawet 70cm (w tej chwili na tym zbiorniku tam są najlepsze efekty)Jeżeli będziesz poławiał na płytkiej wodzie warto pokusić się o karpia lub lina (czasami ich brania przechodzą najśmielsze oczekiwania)Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za potpowiedz a mam jeszcze pytanka czy miejsce ptaciej wyspy od maslonskich bylo by w miare dobrym miejscem mysle ze tam jest plytko a dalej jest stare koryto rzeki wiec jak sandacz powinien tam byc.byles moze ostatnio na poraju bo nie wiem czy juz woda przekwitla czy jescze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce "Ptasiej wyspy" jest pierwsze które zakwita. Niestety w tym roku tam nie byłem łowiłem natomiast łowiłem od drugiej strony. Ale jeżeli wybierasz się na dwa dni to warto podjechać na ptasią wyspę i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=73144a2663861078 Tomek84dg tutaj masz mapkę poraja. Mogę ci polecić miejsca które znajdują się w lewym dolnym rogu mapy. Bez problemu się tom rozbijesz a kawałek w górę jest bar :mrgreen: Miejsce dobre zarówno na lescza jak i na sandacza. Na samym początku płytka woda można pokusić się o lina lub karpia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o miejscu po 2 stronie zalewu nigdy tam nie bylem nie wiem dokladnie nawet jak tam sie dostac zawsze jezdzilem w okolice ptasiej wyspy.Sebastian a w ktorym miejscu byles i w jakim stanie jest woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Wlasnie wrocilem z 3 dniowego pobytu z poraja , efekt setki leszczy do 30 max , z piatku na sobote przeszla duża i to bardzo duza ulewa , w sumie 4 wędki na leszcza nie były rzucone ani razu w nocy za to o 22 kolejne 2 wyrzucilem za sandaczem co efektem było 2 dobre odjazdy , po odjechaniu 10 metrów jeden stanął a pozniej drugi , niestety znane korzenia odebrały mi 2 sandałki i zyskały 1 cały zestaw.

Łowiłem na jazgarze które złowiłem super tajnym a zarazem łatwym sposobem w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.