Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Poraj


Harry

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 342
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja byłem po 20 czerwca na poraju, od strony Masłońskich (na wydmach) w dzień leszcz brał jak szalony, na jedną wędkę przez cały dzień złapałem ze 30 szt. nie liczyłem a tej ryby nigdy nie biorę więc pisze około, ale największy to miał ze 25cm ;d , drugą wędkę miałem wywiezioną z proteiną i solidnie podnęcone, przeleżało dzień i noc i ani nie drgło, po 20 godz. leszcz przestał brać całkowicie i przezbroiłem wędkę na sandałka, wywieźliśmy z siąsiadem dość daleko, prawie pod ptasią wyspę, około 2 w nocy pociagło pare metrów i puściło, siąsiad miał taki sam zestaw w dzień na leszcza w nocy na sandała druga wędka na proteinkę i takie same wyniki jak ja, czyli same żylety.

Ja tam nie jestem zaczęsto znam tylko te miejsca od wydm, może ktoś mi doradzi jakieś lepsze miejsca gdzie ten większy leszczyk może żerować ?? czy raczej to jest tak że jak bierze ten wiekszy to bierze wszędzie a jak nie bierze to nie bierze nigdzie ??

Lary na ciebie liczę bo ty tam swojak jesteś ;d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary mam pytanie jaka najlepiej zanete zastosowac na poraj.Uniwesalna czy moze karpiowa z dodatkien konpi i cholendry ,tylko gdzie dostac konopie i cholendre?Nie mam zabardzo pojecia nigdy nie dodawlem nic do zanet>dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary mam pytanie jaka najlepiej zanete zastosowac na poraj.Uniwesalna czy moze karpiowa z dodatkien konpi i cholendry ,tylko gdzie dostac konopie i cholendre?Nie mam zabardzo pojecia nigdy nie dodawlem nic do zanet>dzieki za pomoc
Kolendra a nie cholendra :mrgreen:

osobiście stosuję czarnego federa traperowskiego plus zwykła baza w proporcji 1:1 do tego kolendrę (kupisz w każdym sklepie wędkarskim, choć ja kupiłem kilka kg w hurtowni z przyprawami i sam milę)co do konopi to kupuję ją na bazarach, prażę 25min i do zanęty. Dobrze jest przed wędkowaniem nastrzelać trochę z procy w miejsce gdzie będziesz poławiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj na Poraju i musze wam powiedziec, ze bylem swiadkiem takiego debilizmu, ze az mi cisnienie poskoczylo...:)

Siedzial gosc z synkiem nocke, ja wpadlem tak cos okolo 7-8 rano.Nawalili 120 leszczykow jakie to teraz biora najczesciej na Poraju.Siata wypchana jak ja pier... i do domu to wszystko, no myslalem ze mnie ..... szczeli...Rozumiem zabrac ryby, wybrac tam pare wiekszych sztuk i szluz, ale bez przesady, ani tego nie zje, no co z tym zrobi?Sasiada obdaruje? Nie zrozumiem nigdy takich ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tez nie rozumiem takich ludzi po co mu ta drobnica wiecej tam osci niz mieska.A jak tam brania na poraju, cos sie ruszylo z wieksza ryba?Mam do was pytanie jak daleko wywiozicie na sandacza?Mam ochote sprobowac nigdy nie lapalem na trupka.Moze ktos mi doradzi jaki zestaw i jakie najlepsze miejsce na paraju.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo

Tomek84dg , znajomi wywozi zestawy po 100-150 metrów i nic , a ja ostatnio wyrzuciłem w woderach cieżarkiem 60 gz jazgarzem i mialem odjazdy więc nie wiem czy jest sens dalekiego wywozenia ? owszen od wrzesnia tak, ale czy teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, bo jako przylow na Poraju normalnie w dzien biora mi sandalki takie po 15cm na robaka.Rzucam do 50m od brzegu wiec jak jest tam maly to jest i duzy.Wlasnie w nastepny weekend chce to sprawdzic.Ja lowei tam od jastrzebia.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byl ktos od strony masłońskich ja tam zawsze lape i powiem ze czasami mam niezle wyniki np: karp, leszcze powyzej 50cm no teraz chce sprobowac cos na sandalka na trupka.Mam pytanko czy ktos moze mi doradzic jak zlapac jazgarza bo chce go uzyc na trupka :razz:Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byl ktos od strony masłońskich ja tam zawsze lape i powiem ze czasami mam niezle wyniki np: karp, leszcze powyzej 50cm no teraz chce sprobowac cos na sandalka na trupka.Mam pytanko czy ktos moze mi doradzic jak zlapac jazgarza bo chce go uzyc na trupka :razz:Pozdrawiam

wystarczy ze sypniesz troche suchej zanety obojetnie jakiej z 2 m od brzegu zalozysz pinke na maly chaczyk i poczekasz 2 min i wyciagasz jazgarza nie wiem czy nawet branie zauwazysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowie często od strony masłońskich i raz biorą po kilka wyjazdów na nocke a czasami jak zaczarowane. Teraz jak pogoda nie przeszkodzi to od 18 jedziemy z kolegami ok 12 osób łowiących plus żony z dziećmi na 4 dni a jak będą brania to ci najwytrwalsi w tym ja zostaniemy na dwa tyg. Nastawiamy się tylko i wyłącznie na sandacza w nocy trupek a przez cały dzień jak siły pozwolą to spinning z łódeczki. Takie małe wakacje z wędką :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj na Poraju i musze wam powiedziec, ze bylem swiadkiem takiego debilizmu, ze az mi cisnienie poskoczylo...:)

Siedzial gosc z synkiem nocke, ja wpadlem tak cos okolo 7-8 rano.Nawalili 120 leszczykow jakie to teraz biora najczesciej na Poraju.Siata wypchana jak ja pier... i do domu to wszystko, no myslalem ze mnie ..... szczeli...

Wg. przepisów nic wielkiego nie zrobił z tego co mi wiadomo na Poraju nie ma limitu jeśli chodzi o leszcza, natomiast myślę, że większość z nas będzie zbulwersowana tym iż wytargał całą siatkę leszczyków i zabrał do domu.
Witamy na Śląsku Standard.
w takim razie Centralna Polska to partnerskie miasta u nas jest to samo :sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkt.3 Zasady wędkowania na wodach okręgu PZW w Częstochowie;

- na zbiorniku Poraj w okresie od 1 stycznia do 31 maj obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb ze środków pływających.

- Na zbiorniku Poraj obowiązuje całoroczny zakaz wywozu przynęt

Więc niestety nie można wywozić :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo
Jest zakaz wywozenia na poraju.

Reki sobie uciac nie dam, ale wydaje mi sie, ze skoro mozna lowic ze srodkow plywajacych to i wywozic mozna, poza tym z tego co wiem to niektorzy wywoza.

owszem wywoza ale czy w dzień ? ja bym sie bał wywozić w dzień :D oczywiscie o 21-22 to juz tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywozic na Poraju można. Mój znajomy jest komendantem straży rybackiej na tym zbiorniku i od niego sie dowiedziałem.
Niestety są niejasności. Cytat o zakazie wywożenia przynęt podałem z wykazu łowisk (biała książeczka), natomiast na stronie PZW Częstochowa ten punkt o zakazi wywozu jest wykreślony. Sam jestem zdziwiony gdyż na Poraju jestem częstym bywalcem i chętnie bym zrobił wywózkę na np. na karpia. Jutro zadzwonię do związku i się dowiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.