Skocz do zawartości
tokarex pontony

Grand Prix haczyk.pl 2020- bieżąca dyskusja


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

No to ruszamy z nową edycją! Miło się czyta słowa uczestników, że GP motywuje ich i napędza do łowienia określonych gatunków. 

Wziąłem pod uwagę część Waszych sugestii i obniżyłem sporą część progów zgłoszeniowych. Postanowiłem nie ruszać limitów, bo pamiętam ile symulacji zrobiliśmy żeby wyważyć obecny poziom limitów. Wbrew pozorom nie jest prostą sprawą porównać złowienie kompletu sumów i np. płoci, żeby nie umniejszyć żadnemu z łowców.

Do rywalizacji włączyłem również jesiotra (bez rozróżnienia gatunków) z progiem zgłoszeniowym 70 cm i umownym rekordem 200 cm. To ryba coraz bardziej popularna w naszych wodach, więc liczę, że będzie sporo zgłoszeń. 

Część uczestników wspominała o chęci większej interakcji- do tego służy ten temat, więc zachęcam do dzielenia się spostrzeżeniami. 

W sprawie śledzenia rywalizacji- prośba do obeznanych z technologią- jeżeli jest sposób na "zaszycie" arkusza kalkulacyjnego w temacie na forum, to jestem otwarty na takie rozwiązanie. Wtedy być może znajdzie się również ktoś chętny do wsparcia Robala w zakresie aktualizacji tabeli?

Myślę, że jak w poprzedniej edycji spróbuję wystartować i w nowej. Zaskoczyło mnie moje dość wysokie miejsce w GP 2019, bo zeszły sezon był u mnie dość ubogi jeśli chodzi o "portfel" gatunków. Mam nadzieję, że w tym sezonie zgromadzę większą kolekcję. ;)

Życzę udanej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Postanowiłem zrobić jedną zmianę w regulaminie- ze względu na obniżenie wielu progów zgłoszeniowych, usunąłem wymóg regulaminu o konieczności wykonywania zdjęcia z miarką jeżeli ryba przekracza próg zgłoszeniowy o 5 i mniej centymetrów. Oczywiście w dalszym ciągu zdjęcie musi pozwalać ocenić wielkość ryby np. przez obecność jakiegoś przedmiotu "odniesienia" w pobliżu ryby.

Zachęcam do zgłaszania ryb złowionych od 1 stycznia do daty ogłoszenia regulaminu.

Mamy na to czas do 1 marca! Sam zaraz zgłoszę pierwsze ryby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RSM napisał:

czy tak jest tylko u mnie?

Wczoraj widziałem temat i odnośniki. Dzisiaj już nie.

Warto zastanowić się nad wyciągnięciem tematu GP, gdzieś na bardziej widoczne i łatwiejsze do odnalezienia miejsce.

PS

Już wiem:) Wszystko widać, gdy się zalogujemy. Bez logowania tematy są niedostępne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RSM napisał:

Tomku, nie widać folderu GP 2020. Nie widzimy zmienionego regulaminu, a temat do zgłoszeń można zobaczyć dopiero po wczorajszych twoich postach. Nie wiem, czy tak jest tylko u mnie?

Dzięki za info. Ogarnę popołudniu. Oczywiście czas na zgłoszenia wydłużymy o dwa tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaceen napisał:

Warto zastanowić się nad wyciągnięciem tematu GP, gdzieś na bardziej widoczne i łatwiejsze do odnalezienia miejsce.

Wstawiłem testowo pod najnowsze posty z forum- ramkę z najnowszym postem z Grand Prix.

Dajcie znać, czy wszystko z wyświetlaniem tematów GP jest w porządku. Ponawiam również prośbę/propozycję jak niżej. ;)

W dniu 16.02.2020 o 21:49, tomek1 napisał:

W sprawie śledzenia rywalizacji- prośba do obeznanych z technologią- jeżeli jest sposób na "zaszycie" arkusza kalkulacyjnego w temacie na forum, to jestem otwarty na takie rozwiązanie. Wtedy być może znajdzie się również ktoś chętny do wsparcia Robala w zakresie aktualizacji tabeli?

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ESSOX napisał:

Te limity minimalnej długości są śmieszne . Powiedział bym nawet że dla "juniorów" :) 

np. płoć na 20 cm ukleje większe łowiłem ;)

No to jedziesz z kompletami ;)

Zobaczymy, czy nowe progi zgłoszeniowe spowodują, że rywalizacja będzie ciekawsza. Na pewno powinno być więcej zgłoszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomek1 napisał:

Na pewno powinno być więcej zgłoszeń.

Tym sposobem może uda się mi komplet sandaczy zgłosić. W tamtym sezonie poległem na tej rybie;)

Uważam, że uproszczenie i zmniejszenie progów do regulaminowych wymiarów powinno zadziałać. Idę na ryby, łowię wymiarową i już wiem, że nadaje się do tabeli. Wiem doskonale, ile czasu potrzebowałem, aby sprostać poprzednim wymaganiom. Być może będzie go więcej na szlifowanie wyników w gatunkach, w których najlepiej sobie radzimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek1 napisał:

Ponawiam również prośbę/propozycję jak niżej. ;)

Co do samego "zaszycia" arkusza kalkulacyjnego w temacie na forum można to zrobić na podstawie dysku google.

  • Tworzymy nowy adres mailowy na google.com na potrzeby GP.
  • Na dysk google wrzucamy plik excell z aktualną punktacją
  • na forum wrzucamy sam link z udostępnienia pliku excell z dysku google

Jest to rozwiązanie może trochę siermiężne ale daje możliwość podejrzenia zawartości pliku bezpośrednio z przeglądarki (wszystkich zakładek czyli punktacji u kolegów) lub też ściągnięcia go na dysk naszego komputera.

Przykładowy plik z mojego dysku google:

https://drive.google.com/open?id=1EfsP6RS5pS969UoErWmB2JDZi7qm5WkP

PS zmniejszenie progów zgłoszeniowych to dobry pomysł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marienty napisał:

Co do samego "zaszycia" arkusza kalkulacyjnego w temacie na forum można to zrobić na podstawie dysku google.

Myślałem o tym i jak zobaczyłem jak to zrobiłeś, to mi się to podoba. Zobaczymy co @Robal na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to trochę nowych wieści o Grand Prix haczyk.pl.

Do ekipy prowadzącej Grand Prix haczyk.pl dołączył kolega @Marienty Dzięki temu Robal będzie mógł więcej czasu poświęcić na inne obowiązki. ;)

Druga nowość jest powyżej. Widzicie tam przykład zaszytego arkusza excel, dzięki któremu będzie można na bieżąco śledzić klasyfikację i oglądać dokonania poszczególnych zawodników (klikając w zakładki z nickiem uczestnika).

Wkrótce opublikujemy aktualną wersję klasyfikację. Częstsze zatwierdzanie zgłoszeń i podgląd rywalizacji on-line- to powinno zdynamizować zabawę.😎

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, RSM napisał:

Bo nawet nie wiem czy inni zgłaszają. 

Zgłaszają;)

Wpisujcie co macie, bo jak inaczej sprawdzimy, czy to będzie funkcjonować?

1 godzinę temu, tomek1 napisał:

Częstsze zatwierdzanie zgłoszeń i podgląd rywalizacji on-line- to powinno zdynamizować zabawę.

Tego brakowało👍

Myślę, że warto zastanowić się, czy w momencie zarządzonego ograniczenia poruszania się, GP rozegrać w jednej całorocznej turze. Może się okazać, że zostaną wprowadzone dalsze nakazy, które bezdyskusyjnie wyłączą swobodę wędkowania. W tej sytuacji trudno będzie zweryfikować, czy cokolwiek zdynamizuje rywalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, RSM napisał:

Ja już odpuściłem zgłaszanie jakiś czas temu. Uaktualnić? Bo nawet nie wiem czy inni zgłaszają

Jest już sporo zgłoszeń, zaprasza do udziału.

6 minut temu, jaceen napisał:

Myślę, że warto zastanowić się, czy w momencie zarządzonego ograniczenia poruszania się, GP rozegrać w jednej całorocznej turze

Zobaczymy jak to się potoczy. Do końca czerwca daleko- jeszcze będzie czas podjąć taką decyzję.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.