Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Necenie PETEM


pawelw

Rekomendowane odpowiedzi

pawelw napisał/a:

Dziwne , ktoś proponowal założenie koszyka XL i donęcanie zanenta z kuku, a ja myslę, że ten koszyk ( posiadam taki ) po napełnieniu zanentą jest cięższy od PETA i trudniejszy w rzucaniu bo ma podobne opory i waży około 70 g .

Podobne opory?..a może ma 2-3 krotnie mniejszy opór powietrza na starcie?, od PETTa który nawet mimo że pusty i dużo lżejszy,jest już niezłym 'żaglem'.

Dlatego zaproponowałem koszyk XL. Ale cóż, tu jest wszelka dowolność.

pawelw, weź ze sobą na plażę feedera 200-250 g c.w. i spróbuj rzucić 120g ciężarkiem, który waży grubo poniżej górnego c.w. feedera. Ktoś obok Jaxonową Carismą surf do 160g c.w. przerzuci Cię dwa razy bez najmniejszego wysiłku. I będzie tak rzucał cały sezon. Feeder tego nie wytrzyma.

A na 30-40 metrów śmiało można nęcić łyżką na sztycy ok 2m. i nie męczyć feedera

Kule wyglądają identycznie jak te, które pokazał maniek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

maniek, Twoje kule z chęcią zapakowałbym do mojej wyrzutni :wink: , aż miło się patrzy :mrgreen: trochę mniejsze i leciałyby jak bociany do Afryki :mrgreen:

Tak z ciekawości orientujesz się może jaka jest mniej więcej odległość do środka nurtu nad Odrą w wiadomym miejscu? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie takiej kuli nie dam rady wyrzucić i takiego PETA jak na filmie też nie wyrzucę z Feedera, zgadzam się tez ,że SURF przebije mnie w odległości bez wysiłku ale ja tu mowię o krotkich rzutach i dlatego zrobiłem małego, opływowego peta z małej butelki, oczywiście ilości kuku nie będą duże i dlatego wymaga to dużej liczby rzutów.

Ja poprostu szukam metody na zasiadki kilkugodzinne z marszu. Łyżka to tez dobry pomysł. Czy możeśz podac skład takich kul aby przy dużej ilości kuku nie rozpadły sie przy rzucie łyżką ?

Może jakies inne patenty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyżka to tez dobry pomysł.
Jedyny sensowny pomysł przy krótkich zasiadkach ,łyżka jest nie droga i nie zajmuje wiele miejsca ,tylko musimy posiadać odpowiednią sztyce od podbieraka z gwintowaną końcówką ,do której dokręca się łyżkę np.taką http://www.tandembaits.com.pl/index.php?do=kat&id=117&pid=710.

Co do kul ,to do kukurydzy już ugotowanej ale jeszcze gorącej dodajesz zanęty kupnej ,wystarczy wymieszać i poczekać aż wystygnie ,później tylko lepisz kule ,nie dodając już wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno określić w którym miejscu ale od 30m do 50m

Dzięki, czyli moja wyrzutnia (podobna do łyżki) daje rade wynieść kule do 50m, przerzucić środek było ciężko i nieprecyzyjnie.

abu, gość z cegla jest dobry, fakt że daleko tym nie rzuci ale moc kija jest ogromna :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Szanowni koledzy do 50 metrów wystarczy dobra proca np. Fox ale należy usztywnić dno.Powyżej 50 spod plus pet .Dlaczego nie feeder ,ano dlatego że może wytrzyma kilkadziesiąt rzutów ,ale na pewno nie setki, jakie wykonuje się w sezonie.Myślę że w najbliższym czasie zaproszę Mańka i uda się zmontować filmik z moich zasobów pokazujące skuteczne nęcenie obiema metodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
czy wedka 3,5 lbs wyrzuce na okolo 40 - 50 m peta zrobionego z nałej butelki 0,5 l po napoju ?

Witam kolego wszystko sie da tylko zależy co tak wrzucisz - jak będziesz ciskał gotowana kukurydza i kulki to moze byc problem.

Najlepsze rozwiązanie - idz na targowisko lub do jakiegos sklepu wedkarskiego ew. allegro i kup wedke Morską - o cw 250g-300g. Im dłuzsza tym lepsza - ja kupiłem sobie kiedys Pilka 2,7m i tym nece i te 50m z rakieta bez problemu osiągam - dalej to juz przydał by sie Surfcastingowy kij albo typowy Spod.

Mnie to kosztowało 50 zł także nie pieniądze i nie boje się że złamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kuleczki pet po napoju 1,5l:

zdjcie007i.th.jpg

Uformowane z kuku, pelletu i zanęty + klej:

papu2.th.jpg

Wystarczy wędka 2,5lb (do tego mam Dragon Pro Carp) żeby posłać kuleczki na ok 60m-70m na większe odległości mam stary patyk (80g CW) z wymienioną i uciętą szczytówką - nie do zajechania. Przy odrobinie wprawy można uzyskać całkiem niezłą celność. Jest jeden problem ciężko takim "czymś" zanęcić blisko ok 20-30m od brzegu bo kule nie chcą tak blisko lądować :mrgreen:

Zajęcie dość czasochłonne ale się da - jak nie można wywozić to tym sposobem idzie zanęcić łowisko bez większych kosztów sprzętowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

est jeden problem ciężko takim "czymś" zanęcić blisko ok 20-30m od brzegu bo kule nie chcą tak blisko lądować :mrgreen:
na taką odległość to z ręki :smile::lol: można uzyskać naprawdę niezłe skupienie, oczywiście muszą być choć przyzwoicie ścisłe kule o zbliżonych rozmiarach :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A co powiecie na wyrzut za pomocą kija 3,5 lbs rakiety napelnionej do polowy ( ok 80g ) lub rakiety zrobionej z male butelki 0,5l ( masa ok 50 g ) na odległość 50 - 60 m. Jest to mozliwe ?

Czy po wyrzucie peta z malej buteli zatryzmywac go w powietrzu czy pozwolić wpaść do wody ?

Jest to nowość dla mnie , pierwszy wypad w tym sezonie w weekend i chce potrenować. Mamy do dyspozycji łodke do wywozu :) kupioną w UK za smieszne pieniadze w stanie idealnym ale nie zawsze chce sie ją targac no i szukam innego sposobu. stosuję łączniki szybkiego montazu przyponu więc to nie problem podpiąć PETA lub rakietę i po kilku rzutach podpiąć zestaw i do wody w necone miejsce z kiełbaską PVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wyrzucie peta z malej buteli zatryzmywac go w powietrzu czy pozwolić wpaść do wody ?
A dasz radę zatrzymać rakietę w powietrzu ? :shock: jeśli tak to oczywiście ze tak ,poczekaj też aż wysypie zanętę i ściągaj ,też w powietrzu. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Bardzo dobry film :wink:

Necenie PETEM

Minuta oglądania da więcej tym którzy zaczynają z tą metodą niż 10 stron tekstu. :cool:

Jeżeli mogę coś doradzić od technicznej strony- to spróbujcie kręcenia ze statywu- zobaczysz, że efekty są znakomite. Wystarczy najprostszy statyw za 30 zł, niewiele waży a przydaje się zwłaszcza przy samotnych zasiadkach (również do robienia zdjęć z samowyzwalaczem). :wink:

Mam nadzieję, że wrzucisz film na Haczyk.tv. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że nie na temat, ale od kiedy ruszacie z nęceniem na odrze?
Barti nie wiem gzie łowisz jeżeli to bliżej określisz rzeka,miasto to może coś podpowiem na każdej rzece są różne warunki nawet na różnych odcinkach wyślij to na pw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Bardzo dobry film :wink:
Necenie PETEM

Minuta oglądania da więcej tym którzy zaczynają z tą metodą niż 10 stron tekstu. :cool:

Jeżeli mogę coś doradzić od technicznej strony- to spróbujcie kręcenia ze statywu- zobaczysz, że efekty są znakomite. Wystarczy najprostszy statyw za 30 zł, niewiele waży a przydaje się zwłaszcza przy samotnych zasiadkach (również do robienia zdjęć z samowyzwalaczem). :wink:

Mam nadzieję, że wrzucisz film na Haczyk.tv. :wink:

To wszystko szło na żywioł .Kręcenie to tylko przy okazji i niestety przez różne osoby,a co do statywu to go mieliśmy ale zapomnieliśmy o nim,a ponadto w tym miejscu jest naprawdę ciasno i trudno coś skadrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.