Skocz do zawartości
tokarex pontony

Samodzielna naprawa kołowrotka


DamioBear

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 85
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dodam jeszcze, że te podkładki dobrze czyszczę i nasączam olejem. Stosuję silnikowy :smile: - nie wiem czy to dobry, ale skuteczny, bo hamulce w moich kołowrotkach działają bez zarzutu (sam sobie je serwisuję już od 4 lat). Zauważyłem też, że hamulec będzie działał długo bez niespodzianek (zacięcie sie podczas holu) jeżeli po każdej wędkarskiej wyprawie max. go poluzujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie ze ściągniętą obudową - musisz użyć trochę siły (ale żeby nic nie pękło), bo ja jak pierwszy raz ściągałem to ciężko szło.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c080b355acff3b17.html

Tutaj jest cały hamulec rozebrany na części (tylko przekładki nie są ściągnięte).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f2f9ddcb8c4ece1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Problem jest taki że kabłąk sam się zamyka i otwiera nie ma tego jakby przełącznika co z tym zrobić da rade to naprawić słyszałem że często awarii ulega sprężyna kabłąka tylko nie wiem jak ta sprężynka wygląda proszę o pomoc kołowrotek był używany 1rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyna jest w czesci kolo rolki mniej wiecej w tym miejscu ktore porusza sie przy otwieraniu kablaka. jest to nic inneho jak drucik zwiniety na jakims grubszym gwozdziu z zostawionymi po obu stronach kawalkami prostego drucika. Bardzo podobne sprezyny wystepuja w spinaczach do bielizny. Skubnij mamie jeden spinacz rozbierz go na czesci i zobaczysz sprezyne podobna do tej w kolowrotku. Z ta jednak roznica ze w spinaczu druty wystajace beda zalamane a w kolowrotku sa proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ja mam tą spręzynę tylko z jednym wystającym drucikiem(na końcu wygiętym) drugi chyba się złamał bo wyleciał jak odkręciłem śruby. ten drugi bo złamaniu wygląda jak litera L. to muszę wymienić sprężynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skołowałem sobie sprężyne wszystko pięknie odgiołem na 2 końcach tak jak było w orginale te 2 końce się potem wkłada do dziurek (ale konstrukcja :???: jedna z dziurek jest w tej części która się razem odgina z kabłąkiem i na tym to polega) ale jak dokręcałem śruby to zaraz sprężyna wyskakuje z dziurek..tak to jest jak sie kupuje kołowrotek za 42zł jutro daje do naprawy 7-8 złotych zapłace i mi wymienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

niedawno kupilem nowy kołowrotek shimano sahara 2500fb i ma na korbce "luzy". o ile się nie mylę nie są to luzy na przekładni tylko na składaniu tej nieszczęsnej korbki. da się coś z tym zrobić ?

ten plastikowy element na kwadratowym trzpieniu ma luz w płaszczyźnie "obrotowej" a nie przesuwnej to chyba normalne bo tylko dociska, ale łączenie trzpienia z korbką ma spore luzy które zostają po skręceniu :???::shock:

984d48c758f269ebm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, no to nam 'naptałeś' do tematu :mrgreen: wiesz my tu sobie konserwujemy..jest bardzo zabawnie :wink: wszyscy rozkminaja jakie to maja dobre smary ..ale mało kto wspomina o oleju, którym konserwuje się np. łożyska.

Ostatnio nawet była mowa o Certate...powstrzymałem się przed zadaniem kłopotliwego pytania {pracuje nad sobą :mrgreen: } czy łożyska ceramiczne CRBB oliwi się czy też nie ma takiej potrzeby?.

A teraz poważnie

ale łączenie trzpienia z korbką ma spore luzy

Czy ja Cie dobrze zrozumiałem, czyli w tym miejscu? :shock: na tym 'przegubie' ?

korbka.jpg

Jeśli tak, to będzie musiał kogoś {kto ma shimano tej wielkości }nad wodą ograbić z korbki i będzie po temacie :lol:

Damian21, mógłbyś poprosić któregoś moda (bo mam wrażenie, że na mnie już dziwnie patrzą :lol::mrgreen: )by przesunął to do nowego osobnego tematu o odpowiedniejszej nazwie np. "Kasacja luzów w kołowrotku" ...i dodatkowo do tego obecnego tematu na początek dokleił kolejnego starego dubla którego właśnie znalazłem na 'śmietnisku historii' http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=915

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz poważnie
ale łączenie trzpienia z korbką ma spore luzy

Czy ja Cie dobrze zrozumiałem, czyli w tym miejscu? :shock: na tym 'przegubie' ?

bezbłędnie. jesli chwycę ten trzpien nieruchomo to właśnie tam są luzy(obawialem sie ze na przekladni :roll: )

wyslalem mejla do sprzedawcy bo kolowrotek byl nowy, fabrycznie zapakowany, choc bez pisemnej gwarancji to jednak przy zakupie przez alledrogo jakaś kilkudniowa na zwrot towaru obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezbłędnie. jesli chwycę ten trzpien nieruchomo to właśnie tam są luzy

A ten luz wynika dokładnie z czego? z której płaszczyzny?

1) te szczeliny są za szerokie?

korbka1.jpg

Nie będę Cię podpuszczał byś pacnął to młotkiem punktowo poprzez płaskownik :roll:

bo nie wiem jak się zachowa ten 'nit' który to blokuje, czy np, się nie zegnie.

2 Czy też te powierzchnie są źle obrobione, a co za tym idzie nie są idealnie równoległe do tej podkładki i dlatego po dokręceniu się to buja

korbka2i.jpg

Też nie będę podpuszczał byś to potraktował delikatnie pilniczkiem :roll:

choc bez pisemnej gwarancji to jednak przy zakupie przez alledrogo jakaś kilkudniowa na zwrot towaru obowiązuje.

Nie wiem jak to jest ...czy aby teraz wg przepisów UE sprzedawca nie ma obowiązku w ciągu 7 dni do wymiany towaru, lub nawet przyjęcia zwrotu.

Obawiam się, że cała seria/model może tak mieć od nowości taka niedoróbkę :sad: , sprawdź w najbliższym sklepie ten krecioł, być może nie chodzi o pojedyncze egzemplarze. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten luz wynika dokładnie z czego? z której płaszczyzny?

1) te szczeliny są za szerokie?

wlasnie ta szczelina jest bardzo szeroka i ten trzpien tam sobie lata, i po dokladnym dokręceniu wyhylenia przod/tył sięgają pół centymetra :!:

z młotkowaniem to bym się raczej wstrzymał na ostateczną chwilę, poczekam na odpowiedź sprzedawcy.

ten fragment korbki jest z dosc solidnego kawalka hyba aluminium wiec tzreba by ostro klepnąć i mozna pewnie przesadzić, niewiem tez jak sie ten metal zachowa - moze poprostu pęknąć.

Nie wiem jak to jest ...czy aby teraz wg przepisów UE sprzedawca nie ma obowiązku w ciągu 7 dni do wymiany towaru, lub nawet przyjęcia zwrotu.

Obawiam się, że cała seria/model może tak mieć od nowości taka niedoróbkę :sad: , sprawdź w najbliższym sklepie ten krecioł, być może nie chodzi o pojedyncze egzemplarze. :evil:

wlaśnie sprzedawca miał te nowsze modele sahara FD i symetre FJ, pech chciał że zdecydowałem sie akurat na jedyny egzemplarz u niego sahara FB glownie ze względu na rozmair, bo inne akurat na ten moment byly większe.

w jaworznie mamy taki wielki wybor że wymacałem "topowe" catanki w największym sklepie, bo gdzie indziej jak sie spytasz o cos innego niż jaxon to sie obrażają :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.