Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karpiówka do rzutów z workiem pva


qbalub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! mam pytanie a mianowicie jakie radzicie wybrać wędzisko dla początkującego?? mam zamiar nęcić tylko i wyłącznie z workami bądź siateczkami rozpuszczalnymi ponieważ nie pozsiadam ani pontonu ani żadnego innego sprzętu!!1czy dostałbym takie wędzisko w granicy 150 zl??pozdrawiam, Ps rybkami które będę miał zamiar łowić będą karpie od 5- do 10 kg!!1Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
mam zamiar nęcić tylko i wyłącznie z workami bądź siateczkami rozpuszczalnymi

Osobiście zanęcam wywożąc ziarna i pellet pontonem, więc zapytałem znajomego co sądzi o twoim problemie?

Do zanęcania workami PVA używa on karpiówki o krzywej ugięcia 3,5 lbs oraz przyponu strzałowego z plecionki. Zarzuca płynnym, jednostajnie przyspieszonym ruchem, bez żadnego szarpania. Palec przy rzucie osłania skórzaną bądź neoprenową rękawiczką (patent z surfa - chroni opuszek palca przed starciem). Worki, które przygotowuje mają ok 150-180 g wagi (nieznaczne przeciążenie kija przy płynnym wyrzucie nie "czyni mu krzywdy" - nie powoduje jego uszkodzenia. Łowi kijem Dragon Maxima Carp 13 ft/3,5 lbs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Palec przy rzucie osłania skórzaną bądź neoprenową rękawiczką

I nie zapomnij dokręcić mocno hamulca bo przy takim obciążeniu kilka cm linki wysnute pod palcem nawet z ochroną może odebrać radość z łowienia na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to czyli raczej polecacie sztywniejsze wędzisko a nie 3lbs..a z jakiś tanszych bo to kosztuje ponad 300zl i wątpię czy dysponowałbym taką kwotą...i jeżeli kładłbym w ten woreczek porostu mniej kulek i pelletu to też mogłoby być to skuteczne??pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopaki ja łowie na 2,74 i 3lbs kije a rzucam 100g ciezarki + Pva i to nawet tym do wywózki - no ale wiadomo wtedy sie nie ciśnie na hama.

Ale 3lbs powiedzmy żeby być spokojnym jest ok na większość akwenów.

Inaczej się miewa sprawa jeśli zamierzacie łowić w rzece gdzie czasem ciezarek 130g to mało więc najlepiej mieć 3,5lbs kijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem mieć taki zestaw:

Tandem Baits Enforcer Travel 3Lb + ciężarek TB 100 G + woreczki PVA.

Czy do tego kija to za dużo?

Osobiście nie widzę przy żucie Enforcera , który jest dość miękkim kijkiem z obciążeniem przynajmniej 150g (cieżarek+pva), chyba ze mamy na myśli delikatny i czuciowy rzut na niedużą odległość.

Ja używam kijków 3,5lbs i jak napełnie woreczek to czasami i dla moich kijków jest za dużo, naturalnie są woreczki o różnych wielkoścach i tutaj też trzeba by było odpowiednio je dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki moesso... tak właśnie się zastanawiałem nad tym kijkiem....ale radzisz żebym wziął 390cm czy 360?i carbomaxx zwykły czy carbomaxx team??chyba lepiej dłuższy do rzutów co nie??Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbalub, Ile masz wzrostu ?

Kij raczej dobiera się do wzrostu a na 2 mijescu sa upodobania. Mi leża 12ft i 13ft bez różnicy.

Granica przeważnie jest 180 czyli do 180cm wzrostu raczej 12ft a powyzej 13ft.

Najlepiej jednak przejśc się i wziąc do ręki obie dł. i zobaczysz który lepiej Ci będzie leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak: Człowiekiem dużego wzrostu to ja nie jestem :mrgreen: mam z jakieś 170cm. ja myślałem ze im dłuższy kij to wieksze odległości ale jak to nie ma aż takiego znaczenia to tak jak napisałeś wejdę do jakiegoś sklepu i oblukam która długość mi odpowiada...dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając właściwości rzutowe i te dodatkowe ~30cm daje większą kontrolę przy holu ryby szczególnie przy wędkowaniu lub próbie wejścia ryby np. w trzciny, kołki itd. Ale oczywiście kijek dobiera się do własnych preferencji i upodobań, przyzwyczajeń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam troszeczkę odświeżam temat:) a które wędzisko polecacie z tych co podaje?? konger carbomaxx team carp 3.90/360 3lbs, konger aviator black carp 360/390 3lbs, czy moze robinson lumix 390/360 3lbs bądź 3.5 lbs?? pozdrawiam idzieki a odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cóż. Ja też wtrącę swoje trzy grosze... Z podanych wędzisk, oczywiście carbomaxx. Mam wersję 390, chociaż jak dla mnie jest troszeczkę zbyt sztywny. Za to Lumix? Nie wiem jak jest z ich jakością. Mój znajomy ma Lumixa 360. Muszę powiedziec ze jest dośc tandetny, i pękł na małym zaczepie. A naprawa w serwisie ograniczyła się do klejenia szczytówki - po dwóch tygodniach powtórka. Nie wymieniono jej na nową :!: Polecam za to coś innego: Mistrall Red Line Carp 390/3lbs. Wytrzyma naprawdę wiele, ale nie robi wrażenia kija od szczotki :grin: A jakosc? SUPER!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.