Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeczne karpie


desperado

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni sezon był był moim pierwszym , w którym postanowiłem zabrac się za karpiowanie na rzece. Łowię na Bugu , nie jest to tak szeroka rzeka jak Odra, czy Wisła , ciężej jest wytypowac tam odpowiednią miejscówkę , gdyż nie ma tam żadnych główek i tym podobnych, jeśli chodzi o naturalne spowolnienia nurtu to są nimi tylko powalone drzewa , lub zakręty. Jeśli chodzi o populację Karpi i Amurów to jest dosyc sporo tych gatunków w tej rzece tyle , że rzadko ktoś je skutecznie łowi. W poprzednim sezonie nie było rewelacji , chociaż nie mogę też narzekac, gdyż udało mi się złowic kilka sztuk w przedziale 1-3kg, miałem również kilka rybek, które wybierały mi całe szpule żyłek bądź plecionek i zrywały zestawy. Na ten sezon jestem już bardziej przygotowany, ale chętnie bym się jeszcze poradził kolegów takich jak Maniek co do doboru przynęty czy wytypowania miejscówki, gdyż jestem dopiero początkującym wędkarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zeszły rok był nędzny jak mi mówili ale ten rok to tragedia.

Zeszły może i był kiepski,ale Ja w tym roku trochę na Odrze połowiłem :mrgreen: (jeden z lepszych sezonów na rzece)

Wiesz w jakich rejonach,bo rozmawialiśmy przez tel.

ja wiem że ryby jeszcze są ,tylko trzeba je znaleźć .

No właśnie,tylko w którym rejonie ich szukać?Wyżej czy niżej?

Dodam że dzięki twoim spostrzeżeniom wiem mniej więcej gdzie ich szukać w rzece :wink:

Wracaj do zdrowia,i dawaj nad wodę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,tylko w którym rejonie ich szukać?Wyżej czy niżej?
Sam tez dojdziesz ,podpowiem tylko ze karpie w rzece to "wędrowcy". Po za tym , po wyżej jest od groma sumów ,wiec wiesz jakie to ma znaczenie, jest sum nie ma karpia. :???:

krzysiu wedkarz,Bug to ciekawa rzeka ,ponoć ostatnia z tych dzikich ,opisz trochę o niej ,gdzie łowisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,tylko w którym rejonie ich szukać?Wyżej czy niżej?
Sam tez dojdziesz ,podpowiem tylko ze karpie w rzece to "wędrowcy". Po za tym , po wyżej jest od groma sumów ,wiec wiesz jakie to ma znaczenie, jest sum nie ma karpia. :???:

krzysiu wedkarz,Bug to ciekawa rzeka ,ponoć ostatnia z tych dzikich ,opisz trochę o niej ,gdzie łowisz .

wernicjusz, powitać pozytywnie zakręconego rzecznego wędkarza. :lol::wink:

Wg mojego może i wypaczonego toku myślenia skuteczny wędkarz to ten, który wybierając się na ryby wie konkretnie jaki gatunek będzie łowił i go łowi - prędzej czy później.
Ha ,dodam że najwyższy stopień wtajemniczenia to zanęcić tak aby brał tylko dany gatunek jaki byśmy chcieli i wielkość rybek była dla nas satysfakcjonując .Wiem ,wiem ogół powie że to nie możliwe ,ale po latach wiem że to wykonalne wykonalne. :lol:
iż nazywanie Karpia białą rybą to profanacja
Dla mnie karpie są taką samą rybą jak inne np. leszcze , wiec wymyślanie i dorabianie ideologi która '"króluje" w necie to pusta gadanina nie poparta żadnymi dowodami.Jestem zwykłym wędkarzem rzecznym z twardym i prostym kręgosłupem moralnym i jest mi z tym dobrze.Po ponad 40 letnim stażu wędkarskim ,wędkarstwo sprawia mi dziś taką samą frajdę jak na początku i już tak zostanie.

Prosił bym też o wstrzemięźliwość do polemiki o tym w tym temacie .

Ale dosć o tym ,o wiele ciekawsze są tematy związane z rzecznym połowem.Ale o tym jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy nie zechciałbyś może w postaci jakiego niekoniecznie krótkiego felietonu/artykułu zważywszy na zimowy sezon
Długo się nad tym zastanawiałem ,no i taki artykulik wspomaga wszechobecną komercjalizacje ,a ja nie chcę przykładać do tego reki .Po za tym ani strona ani forum haczyk pl. nie mają żadnych zabezpieczeń , każdy może sobie wejść i skopiować art na soją stronę jak swoją własność ,a ja nie mam już zdrowia aby się "harkać".

W zasadzie ogólnie jest opisane na forum o karpi-owaniu na rzece ,fakt faktem jest to upierdliwe bo w kilku/kilkunastu tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się nad tym zastanawiałem ,no i taki artykulik wspomaga wszechobecną komercjalizacje ,a ja nie chcę przykładać do tego reki .Po za tym ani strona ani forum haczyk pl. nie mają żadnych zabezpieczeń , każdy może sobie wejść i skopiować art na soją stronę jak swoją własność ,a ja nie mam już zdrowia aby się "harkać".

W zasadzie ogólnie jest opisane na forum o karpi-owaniu na rzece ,fakt faktem jest to upierdliwe bo w kilku/kilkunastu tematach.

Kolego rozumiem Cie ,każdy może potem przypisać sobie Twój tekst, co się dosyć często zdarza. Szczerze mówiąc to nie ma zbyt wielu ,artykułów odnośnie karpiowania na rzece i wiele zostało jeszcze nie napisane

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy może sobie wejść i skopiować art na soją stronę jak swoją własność ,a ja nie mam już zdrowia aby się "harkać".

maniek, wszystko sie zgadza. W Chinach na ten przykład też kopiują samochody tyle, że nikt ( no prawie nikt ) ich nie kupuje. Zawsze można tak zredagować artykuł, iż "na pozór" może wydawać się mało interesujący lub podzielić go na kilka części, które dopiero w całości dadzą jakiś tam obraz dla wtajemniczonych. Jak już pisałem, bardzo mało jest tego typu informacji są jedynie ogólniki i to jeszcze na dodatek pisane na ogół przez laikow. Podawanie "gotowego i skutecznego" przepisu skutecznego wędkowania rzecznego na tacy też wydaje mi się nonsensem. Wielkość i wagę własnych doświadczeń potrafią tylko ci docenić, którzy do wszystkiego doszli sami. Niemniej tacy właśnie mogą tym innym-nam odrobinę przyspieszyć owe wtajemniczenie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie ma zbyt wielu ,artykułów odnośnie karpiowania na rzece i wiele zostało jeszcze nie napisane

Dzięki temu jeszcze mamy jakieś karpie i amury w Odrze :cool:

Na dniach będzie premiera filmu Pawła i Przemka odnośnie łowienia w Odrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu jeszcze mamy jakieś karpie i amury w Odrze 
Na dniach będzie premiera filmu Pawła i Przemka odnośnie łowienia w Odrze.

Masz kolego rację, i to jest w karpiowaniu na rzece najlepsze , że tylko nieliczna część wędkarzy potrafi skutecznie karpie w rzece łowić, tacy wędkarze zasługują na ogromny szacunek gdyż to najwyższa szkoła wędkowania.A co do filmu od dawna już czekam na premierę ,ciekawe co Panowie tam nakręcili. Po premierze chcę od razu zamówić

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach będzie premiera filmu Pawła i Przemka odnośnie łowienia w Odrze
Obawiam się że będzie tam najwięcej reklamy kulek Szewca :lol:niż samego łowienia ale zapewne kilka ryby fajnych wystąpi .Niemniej Odra w tym roku przeżyje olbrzymie oblężenie ludkami szukającymi wrażeni a nazywających siebie karpiarzami przez duże K , tylko że życie szybko zweryfikuje im poglądy a rzeka rzuci ich na kolana.Łowienie dużych ryb w rzekach to nie bajka ,to ciężka harówka , owszem zdarzają się przypadki ale nie przesądzają o regule.
Szczerze mówiąc to nie ma zbyt wielu ,artykułów odnośnie karpiowania na rzece i wiele zostało jeszcze nie napisane

zgadza się i to szybko się to nie zmieni ,przyczyn jest wiele ale generalnie nauczyć się łowić na rzece nie można z książki czy z netu ,wiem to po sobie bo takie same nauki miałem . :wink:

Z książek można nauczyć się tylko podstaw ,ogólnych zasad wędkowania na rzece, ale po pewnym czasie dochodzi się do pewnego etapu w którym zaczyna nam brakować wiedzy ,ponieważ brakuje nam wiedzy na wyższym poziomie ,ale taką wiedzę trzeba samemu zdobywać latami przez swoje doświadczenia zdobyte nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po pewnym czasie dochodzi się do pewnego etapu w którym zaczyna nam brakować wiedzy ,ponieważ brakuje nam wiedzy na wyższym poziomie.
maniek, dokładnie o tym pisałem Ci wcześniej.
ale taką wiedzę trzeba samemu zdobywać latami przez swoje doświadczenia zdobyte nad wodą.
... czyli dasz się jednak namówić na artykuł? :roll:

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
pasja poparta olbrzymim doświadczeniem połowu na rzece.
Jakim olbrzymim :lol::lol::lol: gostek tylko parę lat łowi karpie na Odrze .jak bym ,mu nie pokazał gdzie łowić to dalej by łowił "zigajki" na kozanowie. :wink::razz:

Znowu sobie coś przypisujesz.Nic mi nigdy nie pokazałeś.Szkoda słów.Przepraszam ale zapomniałem że jesteś "naaaaaj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasja poparta olbrzymim doświadczeniem połowu na rzece.
Jakim olbrzymim :lol::lol::lol: gostek tylko parę lat łowi karpie na Odrze .jak bym ,mu nie pokazał gdzie łowić to dalej by łowił "zigajki" na kozanowie. :wink::razz:

Znowu sobie coś przypisujesz.Nic mi nigdy nie pokazałeś.Szkoda słów.Przepraszam ale zapomniałem że jesteś "naaaaaj"

Przecież gdyby nie on to nie wiedział byś w ogóle jak te karpie łapać. Wydaje się że on je tam na wpuszczał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.