Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rozdzielenie stawu


Endii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam staw, gdzie oprócz mnie jest jeszcze jeden właściciel. Nikt się tą wodą nie interesował dopóki nie zainwestowałem dość dużych pieniędzy w zarybienie, wtedy regularnie od strony "sąsiada" przychodzą i wyciągają mi ryby. Z gościem w żaden sposób nie można się dogadać w sprawie odkupu stawu na wyłączność. Jedyną opcją jest odgrodzenie w jakiś sposób wody i tutaj pojawia się problem - w jaki sposób to zrobić? Doradzano mi przeciagniecie zwykłej siatki ogrodzeniowej ale nie wydaje mi się żeby to był dobry sposób. Jakieś pomysły z Waszej strony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Słabo to widzę, bo wspólwłaściciel będzie korzystał z twojej pracy i zaangażowania. Czym wody nie przegrodzisz, będzie problem. siatka metalowa z czasem przerdzewieje, zresztą sąsiad pewnie będzie niszczył Twoje działania. ja bym sobie odpuścił taką spólkę. Mam własny staw 5  arów i nie wyobrażam go dzielić z kimkolwiek.

Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary stawu to jakieś 70m długości x 25m szerokości (3/4 wody należy do mnie). Odgrodzić musiałbym się po szerokości (mniej więcej tak jak na zdjeciu). Szkoda mi odpuścić, ponieważ na działce przy samym stawie mam w planach budowę domu, a sama woda ma spory potencjał. Może znajdzie się jednak jakiś skuteczny pomysł? 20200222_121944.thumb.jpg.74cb461c62eaae552875a1f0821d85a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Endii napisał:

Wymiary stawu to jakieś 70m długości x 25m szerokości (3/4 wody należy do mnie). Odgrodzić musiałbym się po szerokości (mniej więcej tak jak na zdjeciu). Szkoda mi odpuścić, ponieważ na działce przy samym stawie mam w planach budowę domu, a sama woda ma spory potencjał. Może znajdzie się jednak jakiś skuteczny pomysł? 20200222_121944.thumb.jpg.74cb461c62eaae552875a1f0821d85a0.jpg

Zmniejszyć staw np wybetonować ten brzeg który dzieli twoją działkę i tą sąsiada + ogrodzić siatką żeby odciąć sąsiada od stawu. Koszta raczej duże ale spokój raczej dożywotni. Dopóki tamta osoba ma dostęp do któregoś brzegu wątpię czy cokolwiek pomoże.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy takie oddzielenie się od sąsiada betonową zaporą nie spowoduje złośliwego całkowitego wytrucia życia np, jakimś środkiem ochrony roślin ? Staw dosyć duży, fajna woda , najlepiej by było dojść do porozumienia z sasiadem o partycypowaniu w kosztach zarybienia wody. Siatkami chyba ryb nie wyławia , ewentualnie wędką wię szkody aż takiej nie powinien uczynić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.