Skocz do zawartości
tokarex pontony

zrób to sam


MatikB87

Rekomendowane odpowiedzi

uwielbiam łowinie spod lodu i mam bardzo dużo sprzętu wędki fabryczne są różnej jakości i niktóre naprawde lubie ale nic nie zastąpi wędki wykonanej własnoręcznie....

żeby zrobić własną wędke potrzeba jedynie sporo cierpliwości, mały talent techniczny i troche czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wędke taka polecam głównie do łowienia na mormyszkę...

Co będzie potrzebnę:

- mały kowrotek (według uznania)

-drewienko nadające się na rękojeść

- lakier do drewna

- nożyk

- papier ścierny

- klej

- jakaś wiertarka z odpoweidnio małym wiertłem

- szklana szczytówka i dopasowana do niej przelotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewienko nalęży dociąć i odpowienio wymodelować do ułożenia naszej dłoni, obrobić papierem ściernym, w drewienku wyciąć (ja wypalałem) odpowiedni otwór w celu zamontowanania kołowrotka

nawiecić otwór odpowiedni do szczytówki, następnie w ten sposób powtałą rękojeść przyszłego wędziska lakierujemy i wklejamy szczytówkę, następnie zakładamy kołowrotek (ja mocowałem go za pomocą taśmy)

za pierwowzór powinny nam posłóżyć wędki fabryczne (żeby to się jakoś trzymało kupy) i pamiętajmy że musimy mieć jakieś pojęcie ogolnie o tym jak taka wędka powinna wyglądać i pracować...

czemu taka wędeczka będzie lepsza niż fabryczne:

- dobrze dopasowana do naszej ręki (ja jestem leworęczny:))

- dobierając szcztówkę możemy sami dopasować elastyczność wędki do warunków w jakich będzie nam potrzebna

wędki własnej produkcji są dla mnie niezastąpine... ale jakby policzyć koszt i poswięcony czas to pewnie wyjdzie na to samo ale polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wędki własnej produkcji są dla mnie niezastąpine... ale jakby policzyć koszt i poswięcony czas to pewnie wyjdzie na to samo ale polecam:)
za ten poświęcony czas i materiały kupiłbyś niejedną podlodówkę ;) zresztą zima się zbliża to może ktoś się nudzi. ja osobiście w tym okresie wolę strugać bałwana :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Widzę fajny temat więc przyłączam się do niego :)

Mrozu brak,na lodzie jeszcze nie byłem :P Ale wędeczke zrobiłem.

Mianowice nie jest to zawodniczy kijek do łowienia maluśkich płoci bo od tego są bałałajki,ale wędeczka ma za zadanie łowić małe i średnie ryby takie jak okoń,płoć,wzdręga,leszczyk,krąp,jelec itp

Do zrobienia wędki podlodowej potrzebowałem następujące rzeczy:

#tempery farby by pomalować ją na czarno by nie odstraszać ryb podczas łowienia ,

#plecionka ja używałem ciemno zielonek by zamocować przelotki do tego pokropiłem całość klejem ,

#lakier do impregnowania drewna

#drut

#przelotki szerokie by nie zatykały się lodem ,

#rękojeść z wywierconymi dziurami by całość była mniej ważyła ,

#szczytówka szklana

#kiwok

#kołowrotek 1000siączka

:mrgreen: Jak dla mnie do codziennego połowu nadaje się idealnie,dobrze leży w ręce ,jest lekka oraz radzi sobie z większymi okoniami można założyć blaszkę .

35460384.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

99251409.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.