Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Oznaczenia kołowrotków Shimano a ich zastosowanie..


robert79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Noszę się z zamiarem uzupełnienia sprzętu na przyszły sezon.Mam możliwość zakupienia używanych kołowrotków tej firmy niestety jego oznaczenia nic mi nie mówią..

Oto przykłady:

- GTM

-RE

-GTE

-Aero GT

-Aero M

-super X GTM

-Aero XT7

-GTM super Aero

Niektóre z oznaczeń tyczą się kołowrotków z wolnym biegiem szpuli a inne nie.Rozumiem,że Baitrunnery to kołowrotki typowo karpiowe lub tzw gruntowe.Czy któreś z tych oznaczeń mogą informować o konkretnym przeznaczeniu kołowrotka?Czy te które mają płytką machową szpulę przeznaczone są tylko do odległościówek?Poszukuję kołowrótków do lekkiego,ciężkiego spinu oraz do odległościówki.

Dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

robert79, to są w zasadzie częściowe nazwy kołowrotków, GTM to będzie na pewno matchowy, to są hyba tylko warianty starego "shimano super". popatrz np. na to SHIMANO SUPER AERO GTM http://www.allegro.pl/item818971598_shimano_super_aero_gtm_1000.html

co do płytkiej szpuli, porządana jest do każdej metody ze wskazaniem do dalekich rzutów, odpowiednio duża zmieści wystarczającą ilość żyłki do ciężkiego spina czy feedera, a mniejszy rozmiar pomieści te 100-150m 0,18mm czyli do lajta idealnie, bez upierdliwych podkładów z zachowaniem przyzwoitej średnicy szpuli(czego nie można powiedzieć o najmniejszych (typu shimanowskie 1000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podawałem rozmiarówki bo to dla mnie jasne,chyba że jest jeszcze jakaś znacząca różnica pomiędzy np 5000 a 5010?Nie wszystkie z nich mają w nazwie aero czy super aero (np baitrunnery) więc różnica jakaś być musi.Są to te starsze "czarne" modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.