Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach? Styczeń 2010


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj u nas w lubuskim delikatna odwilż i ładnie brała płotka z rana.Przez półtora godziny jak byłem z kolegą to branie za braniem na białego robaka,zanęta to bułka tarta.Na zdjęciu mała część połowu,największa płotka ok. 25cm :smile:

5e583f5f77fa4f23m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziś standardzik 8:30 nad wodą, miejscami wody po kostki na lodzie :-( ale chociaż rybki dopisały. Złapałem 40 pare płotek, dwa leszczaki i dwa cierniki :roll: skąd się wzięły w tym jeziorze to ja nie wiem ;)

Jedna płotka była okazała, . Myślę że miała ok 25cm ;-) reszta 17cm -23cm

f0cfa1e87492452fmed.jpg

Na rybach spotkałem usera haczyk.pl kadziula z ojcem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wypad na lodzik, było -10, wiał wiatr i padał śnieg więc siedziałem na rybach w "kokonie" (jakby namiot z foli). Łowiłem na ochotkę ;) Złapałem 51 rybek ;) Płotki, leszcze, okonie,

Czasami na haku meldował się ciernik :)

e9aef375d24207d7med.jpg

Dziś okazów nie było ale podeszły większe leszcze niż wczoraj. Ogólnie jestem zadowolony, mimo tego że spiołem ładną płoć ok 30cm w przeremblu, Coś dziadkowi i innym wędkarzom ryby nie brały, mieli marne wyniki.

A ja jak zawsze rybek nałowiłem ;)

87bc591751baa7a8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapałem 51 rybek Płotki, leszcze, okonie,

A ja jak zawsze rybek nałowiłem

ładne wiaderko w rogu, choć trochę przybrudzone.

a tak poza tym to dbasz o swoje świnie i kury, będą miały wyżerkę - bo jak mniemam sam tego nie przejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jest kupa truchła ociekającego krwią, równie dobrze "kupiłbym" to zdjęcie opisane jako "sprzątanie przyduszonych ryb pod lodem" nie bardzo nadająca się do publikacji(nawet jak na standardy lodowych połowów typu zamarznięte ryby). taki stosik raczej nie niesie ze sobą większych walorów estetyczno-wędkarskich(można było to przedstawić w mniej rażący sposóB).

jak widać nasz młody kolega jeszcze nie zdążył wykształcić w sobie poczucia smaku i estetyki(o ile pamiętam nie pierwszy raz zamieszcza zdjęcia pokotu), co po niektórzy starsi poklaskiwacze niestety również.

cóż więcej jeszcze raz gratuluję i zazdroszczę beżowego wiaderka :smile: .

do modów: nie mam nic przeciwko usunięciu tych dwóch moich postów jak ktoś to już będzie sprzątał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jadam takich ryb, dałem jak zawsze dziadkowi.

Nie mieszkam na wsi i nie posiadam hodowlanych zwierząt :twisted:

Niestety mam podobne zdanie jak Damian21

Tym bardziej że często jesteś nad wodą (i rzeczywiście łapiesz te rybki) graty za ilość i umiejętności - ale czy potrzeba aż tyle tych ryb zabierać z nad wody, tym bardziej że cyt"Nie jadam takich ryb" i podkreślę, że to nie jest twój pierwszy taki połów.

Dziadzia ma niezły spust?? :lol:

Kaczawa + spin = zero :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można potępiać nikogo za to że zabiera sobie ryby zgodnie z regulaminem a komuś sie to nie podoba z osobistych względów. Zasadę C&R należy promować ale nie na siłę, kulturalnie, trzeba o tym pisać, mówić, każdy musi sam do tego w sobie dojśc. Co nie zmienia faktu że od czasu do czasu rybkę można zjeść.

A żeby nie odbiegać od tematu to dopisze że rozmawiałem z tata i dziś spod lodu ok 50 płoci i jeden leszcz ok 40 cm, a z tego taka dobra ilość pysznych kotletów dla całej rodziny :mrgreen:

Ja w przyszłym tygodniu troszkę powędkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż dziś byliśmy (ja +2)na Bukówce .Lód 50cm braania bardzo delikatne ,mormyszka z mulakiem ,ja dwa okonki po 15cm koledzy trochę lepiej jeden 6 drugi 11 ,godz połowu 12-16ta.Dopiero na gruncie ok1,5m przy gł.2,5m,wcześniej na 6m i 10m nic absolutnie nic, zasadniczo mogło być lepiej ale pierwszy raz w tym roku bez ryby nie wróciłem. :mrgreen:

Oczywiście przekonałem kolegów ze pierwsza rybka w sezonie wraca do wody.(reszta też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wybrałem się na lód, Standardowo o 8:30 byłem nad wodą, piękne słońce lecz -10stopni i wiatr, siedziałem w kokonie to nie zmarzłem. Do mojej systematycznie odwiedzanej i karmionej dziury przybyły większe leszcze, którym nie sprostałem, jeden około kilogramowy spioł się w przeręblu gdy po niego sięgałem a jednego nie mogłem oderwać od dna i rozgioł się hak nr 15.

Złapałem 41 rybek:) łowiłem na spławik na ochotkę,

Jedna ładna płotka się trafiła reszta 20-22cm ;-)

51f3edad02029a88med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DooLiN, fajnie że połowiłeś. Ale powiedz mi, każdej, nawet najmniejszej rybce robisz zdjęcie ? :shock:

Ok obejrzałem ostatnie zdjęcie i nie mam pytań :roll: Smacznego :evil: Mam parę gupików w akwarium chcesz na frytki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.