Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki Kołowrotek Karpiowy Wybrać


bobik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zakupilem kolowrotek bayron sato ale nie jestem pewien czy wytrzyma karpiowanie.prosze o jakies opinie

Kolego Bobik no szkoda że wcześniej nie zadałeś takiego pytania ,czyli przed zakupem

nie mam dobrych wieści ,ten kołowrotek nie bardzo się nadaje ,słaby mechanizm i słaby chamulec , na karpie po wyżej 10kg. Kolega zarznął go na drugim karpiu, w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam !

Zakupiłem sobie dzisiaj wędke CARBOMAXX CARP KONGER.

Teraz pytanie jaki kupic kołowrotek do tej wędki.

Do wydania mam ok. 80 zł ( ,w gre nie wchodzą kołowrotki Jaxona !

Ma to oczywiscie byc kołowrotek karpiowy ;)

Dzieki za pomoc :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Na sumy żaden z podanych kołowrotków sie nie nadaje,są za słabe.

Do łowienia karpi Prędzej ,ja bym stawiał na okumę.

Spro wygląda ciekawie lecz jak dla mnie ma nieco zbyt duże przełożenie-5,2:1 jakoś mi do kołowrotka gruntowego nie za bardzo pasuje.

Okuma ma mniejsze przełożenie-4,3:1 dzięki czemu lżej kręci i (przynajmniej teoretycznie)gwarantuje to większą żywotność mechanizmu.

pozostałe odpadają;

Abu -zbyt wiele niepochlebnych opinii,ze starego dobrego Abu została tylko nazwa.

Trabucco-10 łożysk za taką cene :shock: to z czego one są ??chyba z plastiku?

York-nie słyszałem pozytywnej opinii o tym kołowrotku,a to korbka sie łamie a to wolny/b sie zaciera-podobna jakość co Jaxson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki poleciliscie model kołowrotka na duze sumy, nie mam zbyt duzego funduszu tylko do 115 zł. wolał bym zeby był wolny bieg, ale i bez niego się obędę, a może polecacie jakieś morskie kołowrotki na suma i karpia, chciałbym aby mieściło się około 200m/0,40

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Chciałbym złożyć sobie dwie wędki karpiowe. Sprawę kijków mam już załatwioną, ale kołowrotki.. To już jest raczej to w czym nie jestem za dobry i się na tym po prostu nie znam.

Jedna wędka ma być tą 'gorszą'. Mam do niej kijka CARBOMAXX 3,30m, wyrzut - 50-100g. Myślałem, aby zakupić do niej ten kręciołek. Czy jest to dobry wybór? Będę na niego łowił przeważnie leszcze, takie po 3kg, czasami zarzucę na karpia. Druga wędka to już będzie ta 'lepsza', kijek za ok. 100zł, jeszcze nie wiem jaki, ale coś godnego uwagi się zapewne znajdzie :cool: I upatrzyłem sobie o ten kołowrotek :) Czy jest to dobry wybór? Mogę dać na kołowrotek max. 150zł. Chcę, żeby sobie poradził z 10kg karpiami i amurami.

Z góry dzięki za pomoc :wink:

//EDIT:

Co powiecie na ten kołowrotek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
Co powiecie na ten kołowrotek?

Z tych kołowrotków co podałeś to bez zastanowienia brałbym Dragona Maxime. Mam poprzednią wersję tego kręciołka i mogę go polecić . Tego Kongera na twoim miejscu bym sobie odpuścił , kasa w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołóż te 20-30 zł i sobie kup okuma spectrum, dużo osób go chwali ja jutro odbieram przesyłke z dwoma tymi kręciołami, dziś sąsiad mi pokazywał swoje ;D codziennie prawie jest na rybach ( wisła ) wiec kołowrotki troche przeszły ma je od wiosny i jak narazie nic im nie dolegało nie chuczą ani nic nawet przy mocnym nurcie i przy koszyku o wadze okolo 80-100 gram ;)

Zastanów sie nad OKUMA SPECTRUM

Pozdrawam, życze udanych połowów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci kołowrotki OKUMA Travertine TRB .Posiadam 2 szt. wielkości 55 i jak na razie działają bezawaryjnie ,w tej cenie (120zł )są to naprawde godne polecenia kołowrotki,ale jak byś miał na tyle kasy to zainwestuj w kołowrotek SPRO Big fish ,nie słyszałem negatywnych komentarzy,same pozytywy.

Co do tych kołowrotków co pokazałeś Konger odpada gdyż nie jest to firma robiąca DOBRE kołowrotki poza tym (jak dla mnie) ma trochę za duże przełożenie.Z podobnego powodu odpada kołowrotek MITHELL.Co do DRAGONA również ma za duże przełożenie i dodatkowo stanowczo za dużo całkowicie zbędnych w tej metodzie łożysk.

Ja bym tych kołowrotków na pewno nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci kołowrotki OKUMA Travertine TRB .Posiadam 2 szt. wielkości 55 i jak na razie działają bezawaryjnie ,w tej cenie (120zł )są to naprawde godne polecenia kołowrotki

Hmm.. Chyba zdecyduję się na tą OKUMĘ.

jak byś miał na tyle kasy to zainwestuj w kołowrotek SPRO Big fish ,nie słyszałem negatywnych komentarzy,same pozytywy.

Niestety nie stać mnie na taki kołowrotek. Nie chcę kupować jakiegoś nie wiem jak drogiego sprzętu, bo wiem, że za rok, albo dwa i tak będę musiał go zmienić :cool: I stanowczo kręcioł za ~100zł mi wystarczy ;)

Mógłby się ktoś jeszcze wypowiedzieć co do tego Mitchell'a? Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.