Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karpiówka Dragon Maxima Carp


kompasiak12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byc moze ktos z was mial juz stycznosc z ta wedka. jakie opinie? pisze ze to jest akcja med-fast. ale nie zupelnie wiem o co chodzi. Czy ta wedka nadaje sie jako karpiowka, gruntowka i zywcowka w jednym ? chodzi mi o dl. 3,60m i 3 1/2lb

Z góry za wszelkie opinie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Maxima jest mocnym ale sztywnym kijkiem o szybkiej akcji. 3,5lbs to moim zdaniem będzie za sztywny kijek jako tak uniwersalny (karpiówka, gruntówka i żywcówka ), ale wersje 2 składową można tanio dostać.

Zupełnie innym wędziskiem jest Tandem Baits Protect dośc miękki o pełnym parabolicznym ugięciu w cenie ok. 170-190zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

odnowię temat

Mozna teraz kupić wersję 3,5lb 3części za ciekawe pieniądze. Chciałbym się dowiedzieć czy nadaje się jako kijek na większe odległości. Mam alivio i szukam drugiego kija do dalszych rzutów.

Prosze uzytkowników o opinię na temat MAXIMA 3,9 m/ 3,5lb/ 3czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnowię temat

Mozna teraz kupić wersję 3,5lb 3części za ciekawe pieniądze. Chciałbym się dowiedzieć czy nadaje się jako kijek na większe odległości. Mam alivio i szukam drugiego kija do dalszych rzutów.

Prosze uzytkowników o opinię na temat MAXIMA 3,9 m/ 3,5lb/ 3czesci

Maxima w swojej pracy jest bardzo podobny do Long distance tylko materiały z jakich jest wykonany są "leprze". Jest to sztywny kijek, którym można miotać sporymi ciężarami. Przy holu ryby finezji i zabawy już na nim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś maximę 3cz 3lb i jak przez mglę pamiętam, że to był bardzo sztywny i ciężki parabolik. Było to zanim zacząłem poławiać karpiki i teraz mam obawę, że 3,5lb to bedzie kij od miotły.

Wolałbym coś o akcji szczytowej ale w tej cenie to ciężko trafić.

Na "moim" stawie karpie łowią najwięcej "długorzutowcy" Dlatego myslę o tanim kiju do dallekiego łowienia.

Czy mam rozumieć, że tak sztywny kij przy większych rybach szybko traci amortyzację?

Czy ten kij zapewni większe odległości od alivio. W tej chwili rzucam alivio około 55-65metrów (jakieś 74-78 obrotów korbką na jaxon roxan 6500)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalekie żuty niekoniecznie zapewnisz sobie sztywnym kijkiem. "Dobry" kijek tą zaletę ze ładuje zestaw, czyli umożliwia przy odpowiednim obciążeniu na dość długie żuty. Tutaj również odgrywa role kołowrotek (wypłycona długa szpula) i grubość żyłki.

Ile masz kasy i jakimi ciężarkami będziesz miotał?

PS. Alivio to pełny parabolik, miękki, ale można nim machnąć na 90-100m dobierając odpowiedni ciężarek.

Nie wiem jak na tym stawie ale jest jeszcze ponton i wywózka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak polecam stare diaflexy, te baz pianki na rękojeści. Porównując np. do anacondy power carp. Po wypłacie chyba sprawie sobie 2 zestaw, poki (oby :lol: jeszcze ) je dostanę. Mam 3lb, 3,66m, big pita, miękką żyłkę i leci... że nawet nie ma mowy, aby bez modelu tam podnęcić. Nawet żywcem rzucisz, i trupkiem, i niec nie spadnie, obiecuję :mrgreen::mrgreen:

Jak wiadomo, wszystko zależy kto rzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sobie dalej myślę, kupić czy nie kupić.

Kasy mam mało, więc albo kupię, albo poczekam i dozbieram. W zakresie moich zainteresowań są teraz tylko kije 3 częściowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sobie dalej myślę, kupić czy nie kupić.

Kasy mam mało, więc albo kupię, albo poczekam i dozbieram. W zakresie moich zainteresowań są teraz tylko kije 3 częściowe.

Taż tak mówiłem heheh.

Jak nie potrzebujesz wędziska na silę to poczekaj bo na jesień na pewno ruszą jakieś wyprzedaże, choć z 3 częściówkami jest ciężko. Z dość tanich kijków myślałeś o Tandemie Enforcer travel? Tandem ma jeszcze nowe wędzisko ale go nawet nie dotykałem więc nie mogę polecić:

Chellenger

http://www.eurofishing.pl/wedki-karpiowe-travel-c-7_52_55.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem

Maxima 3,5lb, 3cz, 3,6m.

Wydaje mi się, że dragon pozbywa się tych kijków, bo ceny zrobiły się dziwnie niskie. Ja kupiłem go za 123 złocisze razem z przesyłką (nowy). Teraz czekam aż przyjedzie.

Mam jeden kijek alivio 3cz. i 10letni "tele szklok" Dragona (gniotsja-niełamitsja) więc zapragnąłem drugiej karpiówki o nieco większej mocy a sklak pójdzie na markerek. Teraz będę zbierał powolutku na kołowrotek bo wolę uzbierać na coś ze średniej półki. IMO wędki wytrzymają swoje a w kołowrotek kiepski nie warto inwestować. Mam w swojej kolekcji (chyba) 22letniego TOKOZA i działa a kołowrotki kupione kilka lat temu już padły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.