Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Domaniów


marek2633

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam!!!

jestem ze Starachowic i w tym roku myślę wybrać się pare razy na ten okrzyczany w naszych stronach zbiornik ponoć jest pieknie jeszcze nie byłem i z tąd mój temat może ktoś łowił na tym zbiorniku to prośił bym o jakieś sugestje może jakieś miejsca,przynęta i wogóle wszystko o tym zbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Domaniów to zaporowy zbiornik wodny zbudowany na rzece Radomce w gminie Przytyk. Ponad 500 hektarów powierzchni, 7 km długości, 1,2 km szerokości i 11,5 mln metrów sześciennych pojemności.

Jak tu dojechać ?

Najlepiej samochodem przez Przytyk lub Wieniawę. Można też skrócić drogę z Radomia przez miejscowości Golędzin i Krzyszkowice lub Cerekiew.

Zbiornik nieźle zarybiony zwłaszcza drapieżnikiem. Kiedyś można było łapać ładne okonie i szczupaki ale teraz sanadacz tu rządzi.

Jestem spiningistą także polecam tu tylko łapanie z łódki z echosondą i silnikiem spalinowym. Jest dużo fajnych miejcówek, jak dla mnie super ukształtowane dno. Dużo osób próbuje łapać w starym korycie radomki max gł. do 6,5 m na rantach i spadach.

Narazie to tyle pozdrawiam ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Na domaniów głownie na sandacze polecam. Łowienie tylko z łódki wchodzi w grę, jest 3 gości którzy tam wypożyczają łódeczki po 20 zł. na dobę ale jak dobrze utargujesz to na 10 zł. zejdą. W 2007 r głownie brały na tzw kopyta sierżanty (biało niebieskie) główka 15 g. Sonda potrzebna i nie ponieważ jak biorą to biorą praktycznie wszędzie a jak nie to wiesz jak jest , jednemu na płytkiej drugiemu na głębokiej itd..... POZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jesli chodzi o biała rybe to cos ci powiem: na walnym zebraniu mojego kola byl przedstawiciel okregu, powiedzial ze latem odlawiano kontrolnie ryby, siata miala oczka takie ze wchodzila tylko wieksza ryba, po spisaniu ryby wracaly do wody, procz mnostwa drapieznikow, szczupakow, sandaczy, sumow, specjalisci oszacowali ze do odlowienia przymusowego jest 100 ton leszcza takiego powyzej 1 kg ;],co do wielkosci najwiekszych sztuk jakie widzial to powiedzial, ze takich lopat nie wiedzial :wink: przez ostatnie pare lat w zbiornik szly olbrzymie srodki finansowe na zarybianie, takze ryby jest tam pod dostatkiem, gorzej z wynikami, w tamtym roku bylo dosc kiepsko, ale niektorzy polapali...pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zaraz zaraz. Widać muszę zadać inaczej pytanie: Jestem z okręgu Kielce. Chcąc łowić na tym zbiorniku muszę opłacać składkę dzienna?? nie ma dopłaty sezonowej? Czytałem chyba na stronie PZW Radom że dopłata sezonowa wynosi 20zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowisko ogólnie dobre. Wszystko zależy od miejsca,w którym się łowi. Jeżeli planujesz zacząć już od marca to radziłbym płytsze miejsca(których na Domaniowie nie brakuje) ale zawsze w ich sąsiedztwie musi znajdować się jakiś głębszy dołek. Karpie ,leszcze,liny i płocie są dostępne z brzegu co do sandacza potrzebna jest łódka. Sum się trafia,ale dość rzadko. Dobra do wiosennego łowienia jest cofka zbiornika tzn przyujściowy odcinek Radomki świetne łowisko kleni i jazi oraz grubych płoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mozna dodac...z wiosny jak przedmowca napisal plytkie miejsca, poczatek zbiornika no i oczywiscie polecam Radomke i Szabasowke przed ujsciem do zalewu, okolice lesniczowki, tyle ze nieco pozniej, w tej chwili spuszczaja wode z zalewu i na tych miejscowkach jest spory uciag i niski stan wody, ludu zawsze multum ale gdzies sie wpasujesz :wink: z wiosny do rzeki wchodza naprawde dorodne plocie i jazie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony i biały robak,płytkie zaciszne miejsca w okolicach głębszych dołków,karaś,płoć. Chociaż teraz polecałbym odcinek przyujściowy Szabasówki do zalewu, większa szansa na złowienie grubszej ryby tj. kleń,jaż,duża płoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłem w Domaniowe 28 marca ale chyba woda w zbiorniku była chyba jeszcze za zimna i brań nie było za dużo w zasadzie to bylo ich tylko kilka. Nie wiecie czy coś sie ruszyło bo chcę sie wybrać w ten weekend na rybki na Domaniów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie do łowiących na zalewie Domaniów, czy jest tam jakaś keja czy ośrodek w którym można się zatrzymać na kilka dni? Nie opłaca mi się jechać na jeden dzień bo mam trochę daleko, a jakby było gdzie zacumować łódkę, z kibelka i prysznica skorzystać, coś przekąsić to można byłoby fajny wypad nawet wydłużony weekendowy zorganizować :) Poprosiłbym o info, ewentualne namiary na takie miejsca na domaniowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.