Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Ciekawe leśne jeziorko na trzęsawiskach


ZyciemLasu

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post także ten... ;)

Witam serdecznie kolegów :D Mieszkam niedaleko lasu w którym znajduje się nie duże jeziorko, wydaje się że było tam kiedyś dużo duzo większe. Zawsze mnie ono interesowało, ludzie też ciekawe rzeczy o nim mówili. Jeszcze do 100m od wody są trzęsawiska, bagienka, no ogólnie teren bardzo podmokły, bez gumiaków nie podchodź. Wokół jest las a im bliżej jeziorka tym mniej drzew, ale pojedyncze występują też przy samej wodzie tworząc twardego grunt :D Sam brzeg wygląda różnie, w niektórych miejscach można stać tuż przy wodzie, innych trzeba szukać opcji na korzeniach, pniach itp. Ale mniej więcej 70% brzegu to ruchomy grunt sprawiający wrażenie dywanu narzuconego na wodę, czasami nawet do 5 metrów na który lepiej nie wchodzić bo bywa różnie. Średnia głębokość to tak z 2 m a max 3m, także nie jest aż tak głębokie. Od wielu osób już słyszałem podejrzenia o podwójnym dnie, ale nie sądzę że tak jest.

Jest to trudna do wędkowania woda, ale za każdy razem chodzę tam z ekscytacją  i nadzieją na cokolwiek. Z ryb co wiem na pewno że są to Szczupak- wydaje się go tam całkiem nie mało, Okoń, Karaś.   Od starych wędkarzy i kłusoli słyszałem o domniemanych Karpiach (niby bardzo duże osobniki) i Linach. Często widywałem dużej wielkości bąble na powierzchni. Wydaje się że ryba nawet większość swojego życia siedzi wlaśnie pod tym ruchomym brzegiem, o czym świadczy ciemny odcień ryby, a nawet bardzo ciemnej. Okonie stamtąd mają nawet nie widoczne paski, są aż czarne i każdy zajebiście cieszy. 80% brań szczupaka jest spod samego trzęsawiska, każdy jeden stary weteran mówi o spinningu wzdłuż brzegu. Miałem efekty, na gumy białe gumy z czerwonym grzbietem lub ogonkiem, też seledyn a okoń obrotówka. Trzeba zachowywać się i chodzić cichuutko, ryba jest cholernie ostrożna, szczupak ucieka spod brzegu gdy jestem już nawet 5m od niego. Wystarczy dosłownie kilka rzutów aby schował się okoń. Byłem jedynie 3 razy na spławik oraz bodajże sprężyne, zawsze bez brań nawet po 4 dniowym nęceniu. Zamierzam wybrać się na metodę, przyponem unoszącym się ponad dnem bo również jest muliste i na wiosne robi się jakby łąka.

Macie podobne wody obok siebie lub na takowych byliście ? Jak myślicie jakiego rodzaju przynęty spinningowe mogą się sprawdzić?  I jak do cholery upolować tego karpia :D :D                                                 Czekam na wasze doświadczenia i rady :D Połamania !

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.