Skocz do zawartości
tokarex pontony

Odróżnianie ryb


Gość mroweczka177

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mroweczka177

Witam, Chciałbym prosić o pomoc, ponieważ dopiero zaczynam łowić na rzekach, chciałbym by ktoś pokazał mi wszystkie gatunki pstrągów troci łososia, Bo nie raz łowiłem w dani w rzece łowiłem jakieś ryby i sam nie wiem co to było... ja na wszystkie mowiłem pstrąg, raz miałem (chyba łososia) ale też nie jestem pewien bo jak zobaczyłem dziś w necie filmik z łososiem to z pewnością nie była ta ryba chyba ze są jakieś rózne gatunki ... :( dlatego prosze o wszystkie gatunki tych ryb odmiany. Jeśli by ktoś dał rade mi w tym pomóc to bardzo proszę... jak te ryby odróżniać czym sie charakteryzują. Tak samo łowiłem coś około 50 cm srebrne w kropki tez na to mówiłem pstrąg a jaka w tym prawda sam nie wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

są jeszcze jakieś inne gatunki ?? np łososia?? Cięzko je odróżnić. w przyszłym tygodniu będe lowił w dani powstawiam zdjęcia to bedziecie tłumaczyc co to za rybka i jak ją odróznic od pozostałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Czy troć jeziorowa I pstrąg źródlany czy też tęczowy występuje w rzece ?? Sorki za banalne pytania, ale chciałbym wiedziec wzystko bo jak mam znać wymiar ochronny ryby jak nie wiem jak wyglądają... dla mnie one wszystkie sa podobne bo mają kropki xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Tego co ja kiedyś złowiłem chyba łososia tak mi ojciec mówil. Wyglądał trochę jak potok, kolor tez podobny miał taką dziwną wargę taki młotek z góry i dołu , coś podobnego jak ma potokowiec. \ważył 7kg, miałem też wiekszego ale nie wyciągnolem go bo byłem bez podbieraka i nie dałem rady wrzucić go na trawe... ma ktoś realne zdjęcie łososia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

Dziękuję wam :) chciałbym jeszcze podpytać wobler to chyba dobra przynęta na każdą z tych ryb?? z tego co wiem to jest tam również piękna głowacica a co do tej ryby to na co najlepiej popróbować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mroweczka177

artech,

Nie a dlaczego miało by mi się coś pomylić ?? Czy twierdzisz że jej tam nie ma?? może ktoś mnie wprowadził w błąd... a może powiecie co tam w rzece mogę spotkać ?? każdy gatunek jak by ktoś wiedział jaki jest możliwy do złowienia ??

rzeka jest potężna połączona bezpośrednio z fiordem jak i z morzem północnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 11 months later...

Nawet małą głowacicę nie da się pomylić z pstrągiem,ona po prostu jest inna.To tak jakby pomylić okonia z sandaczem.Jeżeli ktoś zabiera krótką głowę i ktoś mu zwróci uwagę no to proste że powie ,, myślałem że to pstrąg" Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.