Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kupno kolowrotka gruntowego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Omen za odpowiedz. Na pewno wezme ten kreciolek pod uwage.

Ma go ktos? ( Dragon Maxima z serii 1050i) Jakie opinie?

Kijek dzis przyszedl ( Mistrall Aero Star Feeder 360 ). Wykonanie bardzo solidne. Wyglada niezle, firma godna polecenia moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość omen93

Jeśli chodzi o moją odpowiedż kierowałem ją do autora wątku, do tego feedera 1050i to za kobyłka, proponowałbym albo 1035ilub 1040i ten mniejszy ja mam do feedera jaxon telstar 3.30m , cw. 20-80g, za to większy model do maszynki Team Dragon Silver Edition Feeder 3.60m cw. do 120g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omen93, wlasnie zamawiam sobie wersje 1035i na kogutomanii :). Mysle, ze to taka optymalna wersja na feederka blisko i srednio od brzegu.

Tak szczerze piszac, to nie mam zaufania do Dragona. Nic nie mam ze sprzetu ich firmy. Trzeba sprawdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W najbliższym czasie mam zamiar kupić jakiś młynek do matchówki,ale dobrze by było żeby czasem popracował z federem,cena mniej więcej do 100zł.Wiem że jakości za tą kasę nie uświadczę dlatego proszę nie piszcie tego poraz n-ty,z góry dzięki za poradę :smile:

PS:

Jaxon nie wchodzi wogule w gre :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troszkę źle sformułowałem pytanie,chodziło mi o wmiarę uniwersalny kręcioł który da radę z matchówką a niekiedy i z feederem :wink: Widziałem już kilka modeli które miały np. 3szpule zapasowe w tym jedna płytka matchowa,spotkałem nawet kręcioł w nazwie match and feeder :wink: No ale jeśli nie taki to może jakis konkretnie pod feedera(koszyczki max 50-60g) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich!

Jestem tutaj nowy wędkarzem tez nie jestem zbytnio

doświadczonym ale lubie i próbuje!Obecnie jestem w irlandi i

zastanawiam sie nad kupnem kołowrotku,interesuje mnie tylko z shimano ma on mi

przede wszystkim służyć do łowienia z gruntu i od czasu do czasu spławik

wiem ze powinny być różne ale moze znacie jaki model który dobrze sprawuje sie

w obu przypadkach.Zależy mi na dalekim wyrzucie,z wolnym biegiem i z

hamulcem z tyłu,chciałbym aby był mały lekki i poreczny.Moge za niego dać 300 400

złotych aha i prosze o pomoc w kwesti pojemności szpuli.

Z góry dziekuje i pozdrawiam opsi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opsi, do lekkiej gruntowki i splawika w sam raz rozmiar 2500 lub 4000 bardziej pod grunt - ale bedzie juz sporo wiekszy/ciezszy zalezy od subiektywnego odczucia. pojemnosc szpuli nie gra roli, pomiesci wystarczajaco zylki nawet 0,28. o ile to nie ejst ciezkie oranie to napewno niema jakichs specjalnych wymagan co do kolowrotka - poogladaj sobie w sklepie takie do 4 stowek kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kupnie kołowrotka do feedera i mam na oku OKUMA SILVARA RD SVR 40 albo Kołowrotek Dragon Express RD co o nich sadzicie?? Lepiej dolozyc i kupic cos lepszego ??

Express to jest tani i wcale nie taki zły kołowrotek, ale jak masz kasę jakieś dodatkowe 50-60zł to dołuż do "leprzego".

Co od Jaxonów to mam wyrobione zdanie i to bardzo bardzo negatywne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dylemat, ktory kołowrotek?

Witam, mam problem który kołowrotek wybrać:

-Spro Aggressive Pro LCS730 SPRO 130,00 zł

-Dragon Destiny FD 1130i 123,00 zł

-Cormoran Cormaxx BR 5A 3500 130 zł

-Okuma Travertine 55 130 zł

Kołowrotek służył będzie do połowów gruntowych ryb spokojnego żeru do ok. 5kg na wodach stojących. Podpięty będzie do kija Carbomaxx Team Carp 390/3.00lbs. Czy na tym kiju "poczuje się" rybki do 2kg, czy to sprzęt raczej "sztywnawy" i bardziej "sportowym" kijem będzie Konger Carbomaxx Carp 360/3?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich !!! Mam do was pytanie zakupiłem kij Konger Carbomaxx Carp 360/100gr i poszukuje taniego kołowrotka niekoniecznie z wolnym biegiem ale dobrze by było. Znalazłem trzy: Spro Hardliner Pro LCS 350 , Robinson Carpex 503 oraz Cormoran Rodeo 3S 4000. Który z nich najbardziej nada się do łowienia z gruntu oraz wędkarstwa karpiowego i będzie najbardziej niezawodny. Kwota na kołowrotek jaką dysponuje to 75 zł. Pozdro i proszę o poradę oraz jeśli możecie dajcie inne propozycje kołowrotków za tą kasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Widzę że nikt nie zna odpowiedzi. Jestem początkujący w sprawach karpiowania z gruntem miałem do czynienia i to nie raz. Szukam kołowrotka właśnie dla początkującego okazy jakie planuje wyciągać maksymalnie 6-7kg karpie, amury ale także inne ryby spokojnego żeru. Teraz wybór mam do wyboru następujące kołowrotki Jaxon Amado AM 400, Jaxon Vertigo FRM 400 oraz Spro Hardliner Pro LCS 350. O wszystkich słyszałem dobre opinie tak więc proszę o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witaj Janku! Pewnie to co napiszę nie podniesie cię na duchu, ale za taką kwotę nie kupisz raczej porządnego sprzętu :cry: radziłbym ci dozbierać jeszcze trochę kasy, a wtedy wybór będziesz miał większy, a co najważniejsze sprzęt będzie o wiele bardziej trwały i niezawodny. Z proponowanych przez ciebie zdecydowanie odrzuciłbym Jaxona jako sprzęt nietrwały i awaryjny :sad: osobiście nigdy nie kupię kręciołka tej firmy! Poszukaj na allegro często można tam kupić coś fajnego za niewielką w sumie kasę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.