Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kupno kolowrotka gruntowego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Okumę Traveltine TRB - najlepszy kołowrotek karpiowy w swojej cenie

Odważne stwierdzenie :wink:

abu 305FR

Tym zdecydowanie nie zaprzątaj sobie głowy. Gdyby tylko moje doświadczenia to podpowiadały można by mowić o subiektywnej ocenie. Ale z dwoma kumplami "przechodziliśmy" przez to Abu z takim samym, złym skutkiem, a jacy byliśmy szczęśliwi - " jaaaaaa takie abu, w takiej cenie, łooo."

W tym przedziale cenowym odpuść sobie też Mistralle.

Zobacz Spro Agressive i sam nie wierzę, że to mówię sporo tańszy Jaxon Vertigo FRXL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras,czy widziałeś kołowrotki Browning, modele:FORCE FEEDER EXTREME, SYNTEC PRO i BACKFIRE MATCH? Sam zastanawiam się między pierwszym i trzecim do nowego feedera,który już kupiłem(Robinson Diplomat).Kołowrotki te znajdziesz na Allegro.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diaflex, Nie miałem w rękach żadnego z wymienionych przez Ciebie modeli. Patrząc na opisy i zdjęcia, Force Feeder Extreme wygląda solidnie, ale może być odrobinę za duży i zbyt ciężki. Poza tym nie ma wolnego biegu, który przydaje się do łowienia na żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer, czy to był dokładnie ten kołowrotek: ABU Cardinal 305 FR WOLNY BIEG :?: mój egzemplarz jak narazie sprawuje się dobrze już trzeci sezon, zero luzów na korbie, płynna praca. do gruntówki i żywcówki, może go ąż tak intensywnie nie eksploatuje i dla tego się trzyma.

napisz dokładnie co Ci w nim padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, specjalistą serwisowym niestety nie jestem, ale bardzo szybko przestał działać wolny bieg, po czterech miesiącach intensywnego użytkowania kołowrotek wyrobił się jak stary młynek do kawy, sprawę zakończyło zwyczajne "terkotanie" i przeskakiwanie mechanizmu.

Życzę Ci, by Twój egzemplarz chodził jak najdłużej. To co wyżej napisałem wcale nie jest wyznacznikiem. Mam ogólnego pecha do kołowrotków. Co ciekawe z kumplami kiedyś w trojkę zakupiliśmy Cormorany Rodeo GTI 4000, podobna sytuacja jak z Abu, żeby chociaż padł jeden... - padły wszystkie. Obecnie ja męczę się z Mistrall Carp Master (gdzie ja mialem oczy kupując to dziadostwo :wink: ), jeden z kumpli kupił Jaxony Vertigo, są tańsze i o ligę wyżej, mimo, że to ciągle klasy podwórkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, nie znam siena wędkarstwie a chciałabym kupić komuś prezent.

Zdecydowałam się na kołowrotek z tego sklepu: http://www.bass-sklep.pl/

Dostałam informacje że ten jest w miarę przyzwoity do łapania na żywca: Spro Super Long Cast 460.

Podkreślam iż szukam kołowrotków nadających siena łapanie na żywca.

Mam do was gorąca prośbę czy na stronie tego sklepu (link na początku mojej wiadomości) moglibyście wyszukac mi jeszcze jakieś ze 2 kołowrotki które by sie nadały. jakies takie w normalnej klasie i przyzwoitej cenie.

Bardzo na Was liczę poniewaz prezent muszę kupić jeszcze dziś :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sluchajcie, miałem kupić Salinę 40 ale uznałem, że do Maximy 80G kupię Spro Black Arc a w przyszłości sprzedam pickera z kołowrotkiem i kupię Maximę 120G i Salinę 40.

I moje pytanie jest następujące:

Czy lepiej kupić model 8300 (tańszy) czy 8400?

Różnica jest tylko w pojemności szpuli, wagowo taki sam czyli mechanizm jest ten sam a szpula inna?

Spro Black Arc - modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej kupić model 8300 (tańszy) czy 8400?

jak sam zauważyłeś różnią sie tylko pojemnoscią szpuli, wg. mnie bez różnicy, są praktycznie takie same, ewentualnie na 8400 wiecej podkładu trzeba nawinąć.

Tutaj masz jeszcze taniej, Black Arc Tuff-Body 8300:

http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=13101&pro=448210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, jak chcesz mieć jeszcze ciekawszą alternatywę, szukaj tej czterdziestki z płytką szpulą(blue i red jest na pewno). chyba nie muszę tłumaczyć dla czego, jeżeli już oczywiście mamy wybór to wyciskamy najwięcej z możliwości rzutowych.

waga 300 gram, przełożenie 5,2:1, pojemność szpuli 150m / 0,18mm(ponad100m 0,22-0,24 pewnie wlezie), szpula zapasowa: aluminiowa głęboka symbol 10400 o pojemności 150m / 0,33mm

w końcu ile i jak dużo można nawinąć grubej żyłki na 300gramowy kołowrotek do np średniego feedera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warszawa_24, z tego wszystkiego wybrałbym rozmiar 4000 i na dodatek match.

Masz dwie szpule, płytką - np pod plecionkę na spin, żyłkę do lekkiego i średniego feedera etc. Szczególnie przydatne patrząc na Twój opis pod kreską.

Druga szpula jest tradycyjna. Mam Blue Arc'a 9400 match. Do średniego i lekkiego feedera jest ok, a za trzy stówki to kupisz sobie

Spro Red Arc 10401

http://www.allegro.pl/item842816892_spro_red_arc_tuff_body_w_s_10401_match.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!!!

Szukam kolowrotka pod żywca , ale takze do lowienia metoda gruntowa. Wedka bedzie chyba karpiowka do 100g , jaki kolowrotek poleciacie i czy do zywca kolwrotek z wolnym biegiem jest lepszy? Zapomnialem dodac, ze to do lowienia w jeziorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej półce cenowej tj.około 150 to okuma ,też mam 2 szt trawertine 55 i już 4 latka śmigają.

Ale jeśli byś mógł 100zł dołożyć to polecam TICA sportera cena 251 zł.

Ilość łożysk: 4

Przełożenie: 4,4:1

Waga: 630 gram

Dodatkowe szpule: 1

Wolny bieg szpuli

Pojemność szpuli (mm/m): 0.30/450, 0.35/330, 0,40/255 0,42/230 0,45/200

Kumpel ma ten kręcioł kilka lat,wyciągnął na niego kilkanaście miśków w tym 20 kilowca.

Widziałem ten kręcioł ,kręciłem nim .pracuje zajedwabiście porównaniu z nim to okuma wygląda nieco" zabawkowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje waszej pomocy w ocenie kołowrotka ktory zamierzam kupic, przymierzam sie do zakupu 2 sztuk http://www.allegro.pl/item870325477_fire_fox_hb_30_13_lozysk_wolny_bieg_30_od_ss.html Fire Fox HB 30 13-łożysk WOLNY BIEG napiszcie prosze cokolwiek o tym kolowrotku czy warto wogole kupowac czy syf :?: Maja mi słuzyc do ciezkiego feedera, za kazde słowo bede wdzieczny. Ciekaw jestem czy podzielicie moja opinie tzn ze warty kupna :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 łożysk za 80zł to chyba jakieś nieporozumienie. Chyba ds-fan pisał w którymś temacie, że za porządne łożysko trzeba zapłacić 20zł. Więc policz sobie ile musiałbyś zapłacić za same łożyska w tym kołowrotku. A przecież obudowa też kosztuje. ;)

Według mnie syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem jednego z takich kołowrotków a dokładnie tego modelu to muszę powiedzieć że przy używaniu go tak średnio około 15-20 razy w sezonie to ma straszne luzy w kabłąku (cały lata), czasem szpula wyskakuje i plącze żyłkę lub plecionkę, jeden plus to taki że równo nawija jeżeli w sezonie często wędkujesz i masz dużo kontaktu z rybą to jednego sezonu Ci nie wytrzyma ogólnie mówiąc nie polecam...

Ja go używałem od końcówki lipca 2008 roku do końca sezonu 2009 roku łącznie na rybach był może 30 razy... a i wolny bieg czasem nie wskakuje ale to już pod koniec 2009 roku tak się robiło. Teraz sam się rozglądam za jakimiś dwoma kołowrotkami z wolnym biegiem. i Tak mi się wydaje że może coś typu Abu Garcia Cardinal 500 fr? może ktoś używał i ma jakąś opinie na temat tego kołowrotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubiak, i wypas01, dzieki za odpowiedz :wink: Jak syf to syf wiec wracam do swojego pierwszego typu kołowrotka o ktorym czytałem juz na tym forum pozytywne opinie ale nieliczne... Kołowrotek Aggressive Pro LCS730 SPRO http://www.allegro.pl/item874645027_kolowrotek_aggressive_pro_lcs730_spro_1112_730_a.html Kubiak, według tego co napisales o łozysku, wychodzi nieciekawie :roll: A co moga powiedziec jego uzytkownicy :?: Jakbyscie mogli podpowiedziec jeszcze inne modele kołowrotkow z wolnym biegiem wartych kupna, najlepiej tanie a dobre, w ostatecznosci moge dac 250zl za jeden, znajdzie sie cos :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.