Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kupno kolowrotka gruntowego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie 4 sie nie nadają,nr1:stanowczo za delikatny i za mały,co do pozostałych kołowrotków,wyglądają tandetnie jakby sie miały zaraz rozlecieć.jeśli szukasz coś na karpia to rozejżyj sie za okumami,napewno coś w dobrej cenie znajdziesz.Dodam tylko że powinieneś sie rozg,lądać za czymś o pojemności 300m żyłki 0,30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Shimano Catana 4000RA.-110zł
Pisałem już parokrotnie o sprzęcie jaxon z penaxem miałem doczynienia i niestety odradzam co do pozostałych jaxonów trudno mi powiedzieć natomiast catana w tym przedziale cenowym :roll: wg. mnie najlepsza. A może pomyśleć o jednym lepszym kołowrotku :?: Jeżeli to ma być sprzet na karpie to może coś z wolnym biegiem, pamiętaj kupując tani sprzęt kupujesz dwa razy (być może odezwą się głosy sprzeciwu, ale sprzęt na karpie musi być porządny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wędkarze:Nie muszą być to kołowrotki jakieś super.W grę wchodzą raczej wypady Sobotnio-Niedzielne.Myślę również,że nie będę łowił jakiś wielkich okazów.W zbiorniku w którym zamierzam łowić rzadko trafiają się okazy powyżej 10kg.Najbardziej do gustu przypadł mi mi Jaxon Orland 400XL.Jest to mocny kołowrotek morski i jak na Jaxona to bardzo zwarta masywna konstrukcja.Tylko jest problem bo w sklepie jest tylko jedna sztuka i nie wiadomo czy będzie można załatwić jeszczej edną,ponieważ jest to model ze starej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wędkarze:Nie muszą być to kołowrotki jakieś super.W grę wchodzą raczej wypady Sobotnio-Niedzielne.Myślę również,że nie będę łowił jakiś wielkich okazów.
A skąd możesz mieć pewność, że nie trafi ci sie karp życia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba02121, mexara nie bierz, bo było już na forum że nie tylko ja się przejechałem więc pewnie cała seria jest kiepska i szkoda nerwów. co do kołowrotka na karpie to kolega ds-fan dał ci najlepszą radę. można za podobne pieniądze co jaxony i catanę kupić okumy a ich trwałość jest o wiele lepsza. znajomy od 4 sezonów łowi na okumy (takie za 60zł - modelu nie pamiętam) głównie liny ale wyjął na te zestawy i trochę karpi (największy ponad 11kg) i dawały radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem :cry: Kije jakie kupiłem to Konger Carbomaxx Carp 360/100.Moje oględziny kołowrotków zaczynają się od tego,że sprawdzam luzy na korbce,rotorze musi mieć stalowa szpule(alu-lub coś w tym stylu)i mieć jako taką zwartą konstrukcje.Na początku myślałem o Jaxon Vertigo,ale po chwili przebywania tego modelu w moich rękach dosłownie aż mnie zatkało :neutral: Luzy jak w kołowrotku cioranym przez kilka sezonów :shock: Jaxon Orland 400XL to już inna bajka.Zero luzów,bez szmerowa praca i w ogóle jest to jak dla mnie kołowrotek który czuć w ręku.Cena nie wielka bo około 90zł :grin: Nawet ten Shimano Catana 4000 był jak na pierwszy kontakt z kołowrotkiem jakiś taki nie dorobiony :???: Wiadomo Shimano to Shimano ale jakoś nie nabrałem do niego zaufania.Z okumą jest taki problem że w moim mieście(Łódź)niema sklepu w którym można by chociaż pomacać jakikolwiek model :mad: Może są dobre,ale jakoś nie mogę się naocznie przekonać.No nic pocieszające jest to że jutro wybywam na rybki :razz: Morze na łowisku w spokoju i ciszy będę mógł przemyśleć na spokojnie całą tą kołowrotkową burze mózgu :wink:

Ale w skazówki co do wyboru kołowrotka mile widziane :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba02121 coś mi sie niechce wierzyć aby w łodzi niebyło 1 porządnego wędkarskiego ,jak popytasz to na pewno sprowadzą kołowrotki okumy ,w końcu każdy prywaciarz powinien dbać o klienta.w "moim"sklepiku sprowadzają towar pod klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ds-fan, No są porządne,ale w nich Jaxon a potem to już zaczyna się górna półka :evil: Tak się zastanawiam na ile potrzebny jest mi ten wolny bieg?Przecież odkręcając hamulec na max uzyskam to samo :roll: A w momencie brania przytrzymuje palcem szpule,tnę i reguluje hamulec.Tylko tak sobie myślę,jak długo takie kręcenie w te i na zad wytrzyma nawet mocny kołowrotek?A jeśli chodzi o Okumę,to czemu nie,tylko nie lubię kupować kota w worku i najpierw muszę na własne oczy zobaczyć konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o Okumę,to czemu nie,tylko nie lubię kupować kota w worku

Nie wiem czy przyda się moja rada ale napiszę. W ciemno możesz brać okumę. Ja mam kilka lat OKUMA Dynadrag Pro FD 50 Baitfeeder. Kosztuje coś koło 85 złotych. Nie patrz na to że ma tylko jedno łożysko. Kołowrotek jest nie do zniszczenia. Ostatnio poprawili w nim mocowanie sprężynki od terkotki (dawniej potrafiła się odczepić i zgubić) no i zamykanie kabłąka. Kiedyś trzeba było wykonać pół obrotu do zamknięcia teraz 1/4 i lżej się zamyka. To jest tani kołowrotek jeśli popatrzeć na jego możliwości i porównać cenę z podobnymi od konkurencji. Można ten kręcioł kupować spokojnie. Myślę że w środku też coś poprawili bo jakby lepiej chodził.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj -PuS-, .Jeśli możesz,to napisz czy kołowrotek niema nadmiernych luzów na korbce,rotorze??Jestem bardzo na to bardzo uczulony :mad: I jeszcze jedno;Ile wchodzi Ci na model 50 żyłki na przykład 0,25 ?Kurcze trochę mnie martwi to jedno łożysko,ale jak piszesz że to twarda maszyna to chyba zaryzykuje :cool:Bo te Jaxony to jakieś takie strasznie"Wyluzowane"ale jest to model dostępny od ręki a Okumy w moim mieście Łodzi tylko na zamówienie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

JA zakupiłem słownie tydzień temu SPO AGRESSIVE LSC 750. Na necie czytałem sporo pozytywnych opinni. Ponieważ jeszcze nie testwałem na wodzie, to mogę powiedzieć jedynie tyle iż kultura pracy (na razie i bez obciążenia :mrgreen: ) dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym już nie kupował kołowrotka bez wolnego biegu ,warto myślę dołożyć te 2 dyszki do w/b i mieć pewność że ryba ci nie wciągnie wędki ,przecież gdy będziesz chciał w krzaczki to wędki nie będziesz za każdym razem wyciągać z wody,a wtedy najczęściej są brania.Kup sobie okumę Travertine Baitfeeder za 119zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

A jak z jakością materiałów Travertine Baitfeeder ? Czy to jest solidny kołowrotek ? Rączka jest z jakiego materiału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbka Jest z twardego aluminium(chyba ,bo jaszcze jest na nim farba i niewidać)rączka jest z antypoślizgowego tworzywa w dotyku przypominającego twardą gumę.

Oprócz tego producent napisał;

* grafitowa obudowa i rotor;

* aluminiowa szpula główna;

* zapasowa szpula z grafitu;

* 5 łożysk tocznych (4 kulkowe + 1 rolkowe);

* nowy system napędu posuwu szpuli EOS;

* opatentowany system wyważenia rotora - RES;

* sprzęgło wolnego biegu szpuli z regulowanym mikrohamulcem.

Ja jestem z niego bardzo zadowolony,na razie żadnych luzów nie ma.Tak że bardzo ci go polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stoję przed podobnym problemem. Rozważałem Okume EPIX (bardzo mi się podoba) oraz Shimano GT (ale ma tylko tylni hamulec). Czy możecie coś powiedzieć o tych kołowrotkach, jako maszynki do feedera (max 80g na wodzie stojącej)

P

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pater,

polecam Ci Okumę Travertine. Mam rozmiar 45. Chodzi bez zarzutów, dobrze nawija żyłkę, nie ma luzów, solidnie wykonana, no i 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie tą okumę którą polecałem kilka postów wcześniej w tym wątku. Nie ma luzów chodzi jak burza i jest niesamowicie tania. Około 80zet. Sprzęt nie do zajechania. No i wygląda profesjonalnie. Te 5 lat gwarancji jest bez sensu. Myślę, że i 20 spokojnie wytrzyma. Łapię często i to w bardzo trudnych warunkach. Raczej nie dbam o sprzęt.

Kołowrotki i wędki czyszczę raz na kilka lat i też symbolicznie. Ma działać i już.

Jak pisał greg37 po co kombinować jak już inni sprawdzili?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.