Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kupno kolowrotka gruntowego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej tanie a dobre, w ostatecznosci moge dac 250zl za jeden, znajdzie sie cos

można trafić okume w przystępnej cenie, epix pro 40 baitfeeder widzałem za 240 pare zł.

okuma epix pro baitfeeder 40

http://allegro.pl/item879625709_okuma_epix_pro_fd40_baitfeeder_epb40_dss_10_50_140.html

Wg. mnie dobry wybór za tą kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

według tego co napisales o łozysku, wychodzi nieciekawie

jaross, może nieciekawie, ale na aż tak jak w tym pierwszym młynku przez ciebie zaproponowanym. Zresztą sam posiadam Spro Aggressive i jak narazie jestem zadowolony. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Może nie ta półka cenowa , ale zamieszcze krótki opis kołowrotki który zrobił na mnie ogromne wrżenie!!

Kołowrotek PXR 4000 zaprojektowany do wędkarstwa feederowego. Nawijanie w stosunku 5.1-1.

-10 piłek łożyskowych + jedna rolka łożyska

-aluminiowa szpula

-aluminiowa obudowa

-wysoko czynnościowa przekładnia

-anty skręcająca rolka ,która zapobiega skręcaniu się żyłki

-natychmiastowa blokada cofnięcia

Wraz z kołowrotkiem oryginalny pokrowiec Preston Innovations , dodatkowa szpula ,dwa uchwyty (pojedynczy i podwójny)

(0.28mm)/125m.

(0.25mm)/150m.

(0.23mm)/160m.

(0.18mm)/280m.

PXR4000_web.jpg

cena 418zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Chcialbym sie dolaczyc...

Do feedera Cormoran speciland medium- heavy feeder c.w. 50-150g dlugosc 390cm, ewentualnie do Konger aviator heavy feeder c.w. 120g, dlugosc 360cm.

Zdecydowalem sie juz raczej na okume travertine baitfeeder TRB, zastanawiam sie tylko jaka wielkosc? 40 czy 45? Bede lowil glownie na rzekach o srednim uciagu, okazyjnie na jeziorze na wiekszych odleglosciach, sporadycznie trafia sie wieksza ryba;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie juz raczej na okume travertine baitfeeder TRB, zastanawiam sie tylko jaka wielkosc? 40 czy 45? Bede lowil glownie na rzekach o srednim uciagu, okazyjnie na jeziorze na wiekszych odleglosciach, sporadycznie trafia sie wieksza ryba;)
Raczej 45 jest już nieco cięższy ale też troszkę większy, i ma też nieco mniejsze przełożenie niż model 40. Mając na uwadze, że materiały i technologia w przypadku obu modeli są identyczne, myślę, że w/w aspekty (wielkość i niewielka redukcja przełożenia) przekładają się wprost na 'moc' a co za tym idzie na żywotność kręciołka.

Co prawda nie łowie na rzekach, ale uważam ,że do 'gruntówek' na ten rodzaj wody nie ma kołowrotków zbyt dużych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem, a bylem raczej zdecydowany na 45, chcialem sie upewnic.

Btw... moze ktos sie wypowie w tym watku na temat feederka Cormoran speciland feeder?

Choc to moze byc ciezkie, chyba ze na sucho bo z tego co wiem to ten model dopiero wszedl na rynek w tym roku...

Dzieki wielkie za odpowiedz.

I jeszcze jedno:

Jak sie ma Okuma exip pro do travertine?

Chodzi o ogolny stosunek jakosci do ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno:

Jak sie ma Okuma exip pro do travertine?

Chodzi o ogolny stosunek jakosci do ceny...

kołowrotki są z innych półek cenowych i materiały/wykonanie jest proporcjonalnie na innym poziomie.

jak masz na tyle to kup epixa, na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone wbłoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam czy ktos mógłby mi doradzic jaki kołowrotek mam kupic???Ma to byc kołowrotek bez wolnego biegu i najlepiej z przednim hamulcem.Bede rzucal na koszyczki ok. 20-50 gram na wodach stojacych.Mój budżet to 100 zl.Prosze o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 7 months later...

Witam po raz wtóry:)

Upomniany przez siły sprawcze forum, dopisuje pytanie do istniejącego temtu.

Trzeci dzien sledze dyskusje na temat doboru kołowrotka jednak wieksza cześc postów jest stara co za tym idzie modele kreciołów wskazywane i omawiane nie sa juz w sprzedazy.

Postanowiłem zapytac sie obecnie dostepna ofertę...

Posiadam wędkę Dragon Mistery ProCarp

Jestem na etapie kupna do niej kołowrotka.

Moje docelowe łowienie to kilkanaście wypadów w roku na Leszcze, Płocie, czasem na Karpie ale raczej do 3kg.

Jestem ZDECYDOWANY na kołowrotek z wolnym biegiem. Ze wszystkich jakie miałem możliwość wziąc do ręki najbardziej pasowal mi OKUMA TRAVERTINE jednak jest poza moim zasiegiem cenowym ( poprostu mam jeszcze do zmontowania resztę zestawu gruntowego i opłacenie pozwolenia).

Bardzo proszę o pomoc w doborze:

Wstępnie zawęziłem wybór do

OKUMA Silvara Pro Baitfeeder

http://allegro.pl/okuma-silvara-pro-bf-svpb45-i2231081181.html

oraz OKUMA DYNADRAG Baitfeeder 40

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-dynadrag-bf40-okazja-bydgoszcz-i2227794105.html

Oba maja po jednym łozysku ale wydaje mi się że Okuma wie co robi stosując tylko jedno.

Z różnic widze też to że ten typowo karpiowy ma metalowa krawędź szpuli ale nie wiem czy to ma znaczenie (zdaje sie że najlepiej jeśli cala szpula jest metalowa). Dodatkowo 5 lat gwarancji mocno mnie zachęca. Ale poniewaz nie ma w życiu tak łatwo w oko wpadły mi również

OKUMA LEXSAN PRO BAITFEEDER 30

http://allegro.pl/okuma-lexsan-pro-baitfeeder-30-od-smok24-lomianki-i2185841166.html

LIBAO KING CARP KC 4000

http://allegro.pl/libao-king-carp-kc-4000-ilosc-lozysk-6-5-1-i2230584883.html

Westline Runner Futura FR6000

http://allegro.pl/kolowrotek-na-karpie-westline-runner-futura-fr6000-i2235315471.html

MIVARDI MORPHEUS 5000 BR

http://allegro.pl/kolowrotek-mivardi-morpheus-5000-br-wolny-bieg-i2188876503.html

Dragony, mistrale, jaxony, mikado mnie nie interesują chyba że ktoś ma jakieś konkretne "IN PLUS" a nie tylko " ja mam i jest ok".

Czekam na wiadomości - niecierpliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Kolego jeżeli chcesz kupić tani i niezawodny kołowrotek , oczywiście z tych co wysłałeś linki - uważam , że tylko OKUMA . Nie porywaj się na inne wynalazki a jeśli okumka to dodatkowo metalowa szpulka i jak najwięcej łozysk . Posiadam kilka kołowrotków okumy i wszystkie sprawują się rewelacyjnie choć kultura pracy tego kołowrotka pozostawia trochę do życzenia . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Kolego jeżeli chcesz kupić tani i niezawodny kołowrotek , oczywiście z tych co wysłałeś linki - uważam , że tylko OKUMA . Nie porywaj się na inne wynalazki a jeśli okumka to dodatkowo metalowa szpulka i jak najwięcej łozysk . Posiadam kilka kołowrotków okumy i wszystkie sprawują się rewelacyjnie choć kultura pracy tego kołowrotka pozostawia trochę do życzenia . Pozdrawiam .

Dzięki za poradę Kolego:)

Ostatecznie poszedłem za głosem rozsadku i nie kupiłem kołowrotka z WB - oszczędzając też lekko kasę wybrałem Małego Mitchella Avotec

01_03_2012_MITCHELL_AVOCET%20II_C_4000F_LOGO.jpg

Kupiłem w sklepie i w porównaniu z innymi wydał mi się najmniej plastikowy. Jak tylko przekroczę 10 postów postaram sie bardzo dokładnie go obfotografowac i opisać. Zdam też relację z połowów. Jeszcze raz dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Szukam kołowrotka do feedera 150g na Odrę, który będzie zwijał koszyki 80-120g bez zająknięcia. Mam okumę travertine baitfeeder 40 jestem zadowolony, ale budżet mam do 400 PLN, więc może coś lepszego polecicie. Coś nieco większego, mocniejszego może? Okuma wydaje się być niezniszczalna z koszykami 60g. Boję się, że przy cięższych koszykach będzie się szybko eksploatować z kolejnymi kilometrami nawiniętej żyłki. Zwijając koszyk 80g z zanętą + kilowy leszczyk w nurcie czuć już mocno obciążenie na korbce. Preferuję młynki z przednim hamulcem, ale przy feederze to nie jest konieczne. proszę o propozycje sprawdzonych kręciołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kupiłem Okumę RAW II 55 - do leciutkiego (250g wagi) feederka Daiwy wydaje się być za duży, ale jak na żyłce jest koszyk 80g, to już jest fajnie wyważony zestaw. Zwijanie to sama przyjemność - jest moc. Wykonanie i praca bardzo fajne. Trochę mało wygodna rączka i składanie trochę kiepskie (choć solidne). Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie poszedłem za głosem rozsadku i nie kupiłem kołowrotka z WB - oszczędzając też lekko kasę wybrałem Małego Mitchella Avotec
Dobry wybór , kolega z którym czasem chodzę na ryby używa takiego sprzętu do... wszystkiego :wink: (ma dwie sztuki 6000, i wcale nie jest taki byczy , bo około 400 gram ) na jednej szpuli grubsza żyłka +- 0,30 (grunt lub żywiec) na drugiej cieńsza chyba 0,18 (spławik czasem lekka DS.) Używa dłuższy czas, i jak za te pieniądze nachwalić się nie może.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Gość bastard3son

Inlandskipper, gdzie można dostać identyczny kołowrotek jak na zdjęciu? Przedni hamulec oraz rozmiar 4000 mnie interesuję, i w jakiej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.