Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Filmy wędkarskie


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
Człowiek się zawsze zastanawia jak to pod wodą wygląda. Okoń mały nie był a wessało go w ułamek sekundy. Ciekawe jak to wygląda w przypadku filecika położonego na dnie, czy atak wygląda podobnie?

A'propos zastanawiania się- mój post z 13.06.2006 :wink::mrgreen:

Szogun nie masz racji mówiąc o typach brań sandacza. Wyciągałem duże (jak na nasze warunki) sandacze które jechały jak głupie i maluchy które wyciągnęły 0,5 metra. Według mnie podział jest inny. Jest to moja prywatna teoria i ktoś ją może uznać za bzdurną ale trudno. Otóż ja dzielę sandacze na polujące i czatujące.

Sandacz polujący pływa po zbiorniku i aktywnie poszukuje pokarmu często w stadku. Łapie ofiarę i pędzi dalej zabijać. Brania sandacza polującego jest gwałtowne i charakteryzuje się szybkim i jednostajnym wyciąganiem żyłki. Sandacz polujący kłapie pyskiem i już ma rybkę w żołądku. Przy takim braniu czekam uwaga- nie dłużej niż 10 sekund i zacinam. Jeszcze nigdy się nie pomyliłem- rybka zawsze głęboko połknięta.

Natomiast sandacz czatujący siedzi w swojej kryjówce i jak zgłodnieje rozgląda się za żarłem w pobliżu swojej siedziby. Łapie rybkę i wraca do swojej nory. Stąd branie jest zupełnie inne. Uderzenie w rybkę i potem wyciągnięcie nieznacznej ilości żyłki i potem często żyłka się zatrzymuje. Tu trzeba odczekać trochę dłużej bo sandacz nie połyka tak łapczywie.

Dyskusja była tutaj :wink:

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=878&highlight=poluj%B1cy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 Widziałem ten post. Przeczytałem ten temat od deski do deski. Ba! Nawet mam twój PDF "Sandacz dla zuchwałych" (siedzi na pulpicie koło PDFa "Sztuka łowienia ryb w rzece"). Często do niego wracam. Chodziło mi bardziej o to, że chętnie bym zobaczył na filmie jak sandacz podejmuje z dna taki filecik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1 Widziałem ten post. Przeczytałem ten temat od deski do deski. Ba! Nawet mam twój PDF "Sandacz dla zuchwałych" (siedzi na pulpicie koło PDFa "Sztuka łowienia ryb w rzece").

To miłe :oops::wink:

Chodziło mi bardziej o to, że chętnie bym zobaczył na filmie jak sandacz podejmuje z dna taki filecik :)

Mi chodziło o to, że film potwierdza moje "teorie" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.