Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach??Kwiecień 2010.


kamionki

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wczoraj godzinka podczas dużego wiatru bez efektu.

Zostawiona zanęta znikła :wink: wiec wiadomo że coś się dzieje. Niestety pojechałem tylko na rekonesans skuterkiem bez sprzętu, a szkoda bo rybki spławiały się aż miło. Fakt że małe , ale może i większe by się pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wypad nad Wisłe .Klenie i Jazie niestety nie współpracowały.Wyjąłem dwa Bolenie na 36 i 57 cm.Rapy oczywiście odzyskały wolnośc :grin:

Przed wstawieniem fotki sprawdź regulamin -maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na koskowicach, gdzie na białe złowiłem całe 7 sztuk rybnej radości:

http://img85.imageshack.us/img85/3513/dsc01753b.jpg

http://img338.imageshack.us/img338/4777/dsc01748u.jpg

Jak na początek, nie jest źle - tym bardziej jak na koskowice ;P

za łebka jeździłem tam na noc, na wakacjach- pierwsze nocki z ojcem ( za komuny to jeszcze było) uczyłem się tam łapać, trzeba wpaść na kładki od działek i ładne karasie tam były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj 2 godz. spininingu na Wisłoce i tylko jedno pobicie w wobka, rybki spławiały się praktycznie non stop. Spławikowcy widziałem połapali ładne płocie, jazie i klenie, jazie i klenie które miały powyżej 20cm. dostawały kijem w łeb i do reklamówki, przykry widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spławikowcy widziałem połapali ładne płocie, jazie i klenie, jazie i klenie które miały powyżej 20cm. dostawały kijem w łeb i do reklamówki, przykry widok.

No niestety mokrzo, smutna Polska rzeczywistość :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogłes zareagować??

co miałem zrobić? strzelić każdemu dziadkowi po razie w pysk? chyba nie o to tutaj chodzi. Poza tym jakoś nie widziało mi się dostać butelką po winie.

Jedyne co mogłem zrobić to zadzwonić gdzie trzeba, ale jak podsłuchałem od nich kilka chwil przede mną była straż, która ku uciesze dziadków nawet nie pokwapiła się ich skontrolować, być może dlatego, że strażników było 2, a ich pięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.00 - 9.00 na Elektrowni Rybnik pogoda straszna 3*C i padajacy snieg i deszcz na zmiane zmusily nas do zakonczenia wedkowania bez bran niestety ale sezon rozpoczety zobaczymy co sie jutro bedzie dzialo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7:15-12:20, zaporówka Szałe koło Kalisza, trok, trok, boczny trok... Cały czas walił deszcz.

Pierwszy okoń pochwycony w tym sezonie. No to się zaczęło! Prócz niego uwiesiło się kilka sandaczyków, kilka puknięć i jedno bardzo zdecydowanie branie, podejrzewam, że szczupak uderzył w ciężarek – nie kryję (bom człowiek wygłodzony*), że szkoda.

p4020045.th.jpg

*przez te wszystkie klęski zimowych eskapad za okoniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klenio- jazia nie było, trafiła się za to piękna, rekordowa świnka, wzięła na przerwanej ostrodze - przelewie na najmniejszego horneta. Naprawdę wielka sztuka, miarka pokazała 49 cm! Sezon wiślany zaczęty z impetem :!:

Niestety fotki nie moge wstawić nie pozwala regulamin - okres ochronny, chociaz mam fotke jak ryba jest juz w wodzie trzymam za koncowke ogona, no ale nic nie będę ryzykował, :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w dwie godzinki po pracy pomimo pogody pod psem udało sie przechytrzyć dwa Jazie 34 i 42 cm oraz dwa klenie 38 i równiutkie 50cm

Pierwsza kleniowa półmetrówka w sezonie zaliczona :mrgreen:

Co ciekawe większy z Jazi musiał sie wyrwać niedawno jakiemuś sumowi z paszczy bo miał świeże mięsko na boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś o 5 rano wybrałem się z kolegą na łowisko komercyjne niedaleko Inowrocławia.

O 5:30 byliśmy na miejscu a zestawy poszły do wody o 6:30 hahaha trochę trwało rozkładanie. Łowiłem na matchówkę oraz dwie karpiówki z kulkami na włosie.

Na spławik brały płotki i leszczyki. Złapałem ich bardzo dużo nawet nie liczyłem ;)

c04e6d4a0f87069fmed.jpg

Na jednej karpiówce łapałem na metodę a na drugiej ciężarek z workiem pva i różnymi smakołykami w środku.

Ok 7:00 pierwsze branie na metodę, Karaś skusił się na 16mm pop up Homar&Rak,

6dfecfadc714a095med.jpg

ab416ae152ffa4c2med.jpg

34cm, 0,6kg

W między czasie mam średnio co 10-20min branie na kulkę nie do zacięcia, podciągnie swinger do kija i stop, albo branie do brzegu, aż w końcu udaje mi się zaciąć kolejnego karasia także na kulkę homar&rak 16mm także na metodę;)

dea200aa0035fb97med.jpg

ffdb6d2af84141c1med.jpg

35cm, 0,75kg

Na karpiówkach regularne brania co jakiś czas, nic nie udaje się zaciąć aż ok 10:00 zakładam amurowy killer Brzoskwinia ananas 12mm,

Na spławik cały czas dobrze brała drobnica aż, ok godziny 12:00 mam odjazd na kulkę B-A,

Ryba była spora, przez ok 1minute udaje mi się ją zbliżyć o ok 10m aż w końcu płynie do brzegu, ok 15m od podbieraka karp robi gwałtowny zryw i się wypina :(:( Oceniam rybkę na 5-6-7kg :( Siedziałem załamany przez jakiś czas aż tu nagle zniknął spławik pod wodą, zacinam czuje spory opór, odległościówka ładnie się gnie, ryba nie daje się oderwać od dna, próbuje uciec w trzciny lecz daje radę i po ok 3minutach ryba jest w podbieraku, Lin podniósł mnie na duchu tym bardziej, że został wycholowany na cieńkim zestawie 0,18/0,14 haczyk nr 12 z cieńkiego drutu a przynętą była połowa czerwonego robaka;)

600ef9fab57d9692med.jpg

9480e2fa9e53e3b1med.jpg

37cm, 0,8kg

Pod koniec wyprawy składam spławikówkę i rozkładam pickera, około 13 następuje gwałtowne branie, krótki hol , parę odjazdów przy brzegu i rybka w podbieraku ;)

73cedbf1fd66c0efmed.jpg

e757170864ed0291med.jpg

38cm, 0,9kg

Mimo że karp się spioł jestem bardzo zadowolony z wypadu :o:o

p.s czas wybrać się do fryzjera hahaha

aha zapomniałem dodać że wszystkie ryby wróciły do wody

65804e2fc3dc83e0med.jpg

4e7933ebe67dd9ebmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.