Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach??Kwiecień 2010.


kamionki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odwiedziłem z kolegą j. Dziekanowskie. Drobnica szaleje. Połowiliśmy multum uklejek (ok. 50), trochę płoci i krąpi, ale najciekawszymi zdobyczami były kiełb i babka czarna, nie przypuszczałem że ichtiofauna tego jeziora jest aż tak bujna :shock: . Wszystkie rybki wróciły do wody :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 295
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Pokłon kolegą po kiju! Dziś o 7:00 zameldowałem się z kolegą nad wartą w Poznaniu, zaczęliśmy od starego portu na Starołęce i potem w dół,aż do mostu kolejowego. Woda bardzo wysoko, ledwie kilka miejsc na pospiningowania. Na początku jeszcze w starym porcie padł szczupaczek na obrotókę. Zaraz wrócił do wody.. W każdym razie sezon spiningowy i wędkarski otwarty, dzięki waszym inspiracją{SZacun za Jazia -Wojciech} :) Pozdro i połamania, czekam na wieści z Polski i Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały dzień spędziłem na rybach... Efekty były dobre.

Rano taki koleżka się zameldował na czerwonego robaka:

f3e7eaecbdee77e3m.jpg

A później na obrotówkę taki koleżka:

f2d3100c4ed87c07m.jpg

Linek 40 cm

Jaź 43 cm na rzece kamienna - (ciekawe kiedy będzie 50tka pierwsza a są napewno)

Dodatkowo okonik 25cm.

Wszystkie rybki odzyskały wolność.

Szkoda tylko, że nie miał mi kto zrobić zdjęć z rybkami :(

Jutro rano skocze spróbować szczęścia, ale nie liczę na efekty bo tylko 2h poświecę na jaziowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj po 2 godziny na pewnym kanałku w Szczecinie.

Wczoraj 10 wzdręg, 1 linek i troche drobnych okonków.

Dzisiaj znacznie lepiej, na spławik kilka dorodnych wzdręg i droche drobnicy, na grunt trafił się linek 43 cm i równe 1 kg wagi. 2 znacznie większy zerwany przy podbieraniu.

Niestety fotki słabe, z telefonu :(

640266560892ec39m.jpg

2ef43b5f2adbc4fem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zawaś

Piękne te LINY :D Że tak zapytam bo się nie orientuje, jak mniej więcej kształtuje się okres w którym Lin ma tarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarło, od końca V do VII, odbywa się na ciepłych, silnie zarośniętych płyciznach. Samica składa nawet do 900 tys. jaj o średnicy około 1 mm, przylepiając je do roślin wodnych. Młode wylęgają się po 3-8 dniach i pozostaje w miejscu wylęgu przez 14-17 dni. Dojrzałość płciową osiągają po 3–4 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarło, od końca V do VII, odbywa się na ciepłych, silnie zarośniętych płyciznach. Samica składa nawet do 900 tys. jaj o średnicy około 1 mm, przylepiając je do roślin wodnych. Młode wylęgają się po 3-8 dniach i pozostaje w miejscu wylęgu przez 14-17 dni. Dojrzałość płciową osiągają po 3–4 latach.

no ja bym powiedzial ze dane z wikipedji nie bardzo sie maja do naszych realiow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk1234,Gratuluję, Piękna ryba.Sądząc po zdjęciach wróciła do wody, wielkie dzięki za to!

Może i u mnie niedługo liny się ruszą...

P.S.

Dawno lód zszedł z twojego łowiska? Miejscówka płytka, czy głęboka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 5.30 - 11.00 Kanał Żerański na wysokości Nieporętu.

Spory deszcz.

Feeder i spławik.

Feeder: zero brań u mnie i u reszty ludzi na łowisku, a ludzi było dzisiaj mnóstwo.

Na spławiku meldowały się płocie i uklejki.

Zdjecie-0_nepspa.jpg

Zdjecie-0_nepshh.jpg

Zdjecie-0_nepshr.jpg

Zdjecie-0_nepshx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu gdzie linka złowiłem lód zszedł może z 3 tygodnie temu, może troche wcześniej. Miejsce płytkie, z 80 cm wody. Sądząc po znakach na wodzie, linów tam sporo.

Żeby nie było oftopa, kolega dzisiaj był na falochronie w Świnoujściu, niestety lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość naleśnik27

mała Ina poszukiwanie klenia lub okonka na małe obroty i paprochy ... a tu sam zgłasza sie wymiarowy szczupak na seledynowy paproszek i powiem ze na delikatnej wedeczce zrobił mi jazde :) szubkie mierzenie zdjecie i powrót do wody :) jeszcze troche mu sie należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.