Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

Rybaczówka skutecznie odgradza sieciami wędkarzy od większych ryb. Z brzegu można złowić tylko leszczyki, karasie i płotki. Sporadycznie okonia. Wiem coś o tym, bo od 1998r. regularnie łowiłem na tym zbiorniku. Chcesz złowić drapieżnika, to musisz wykupić u nich rejs.

Dobrze, że w tym roku nie brałem wkładki.

140zł zaoszczędzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Witam byłem we czwartek na otwartym koło rybaczówki w łace sandacza niewidac okoń sporadycznie skubnie na troka ogólnie lipa chyba że ktoś ma łódeczke zdalnie sterowanom to może sie pokusic bo sandacz gryzie ale bardzo daleko około 200 250m od brzegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

brok, zostawiasz samochód u gospodarza za piątkę, jakieś dwa domy przed rybaczówką lub na ulicy równoległej do rybaczówki jakieś 100 metrów przed wodą, zaraz za ostatnim domem. Nad jeziorem nie ma, żadnego oznaczonego parkingu, jest to poważny problem dla zamiejscowych. Przy kolejnych opłatach zapytaj się o parkingi. Wyobraź sobie prywatny staw bez parkingu, kto tam przyjedzie? Czas aby zacząć się domagać o swoje podstawowe prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, i też tak zrobiłem, ale nie tylko ze względu na parkingi, lecz również na odległość. Trudno bojkotować łowisko gdy się ma je pod domem. Myślę jednak, że można byłoby coś wskórać, wszystko rozbija się o kasę lub jej brak. Potrzebne jest pospolite ruszenie, który rolnik dzierżawi pole do którego nie ma dojazdu? Czasami jeżdżę na Żabie Doły w Bytomiu, jest tam znak z zakazem ruchu, pod spodem tablica z napisem ; za wyjątkiem posiadaczy opłaconych składek wędkarskich; Jak widać można coś wskórać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać można coś wskórać.

Nie z wodociągami. Trzeba znać to środowisko. Ludzie i tak kupią zezwolenia. Oni najchętniej pozbyli by się wędkarzy, ale kasa z tych tysięcy zezwoleń nie śmierdzi, tym bardziej że z drapieżnikiem w sieciach coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na jeziorze dzisiaj ludzi nie było, z 4 dni temu byłem pooglądać co się dzieje, ale brań nie zaobserwowałem. Tak wkładka znowu droższa a ryb coraz mniej, na pytanie czemu jest podwyżka gościu mi odpowiedział że tak się lepiej wydaje heh także poczucie humoru mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 31.03 od Zarzecza , ogólnie nędza mały leszcz i karaś, jak będzie cieplej pewnie podejdzie większa ryba na razie jeszcze zimna woda, w tym roku jednak nie płacę Goczałkowic, znalazłem ciekawszy zbiornik i to dużo bliżej od miejsca zamieszkania, w tym roku już ponad 50 karpi zaliczyłem , wielkością nie powalają ale bo były w granicach 38 - 52 , ale zabawa przednia, i żeby było jasne, bo już słyszę głosy oburzenia z tego na patelnię trafiły tylko 3 sztuki reszta w świetnej kondycji wróciła do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeziorze dzisiaj ludzi nie było, z 4 dni temu byłem pooglądać co się dzieje, ale brań nie zaobserwowałem. Tak wkładka znowu droższa a ryb coraz mniej, na pytanie czemu jest podwyżka gościu mi odpowiedział że tak się lepiej wydaje heh także poczucie humoru mają...

Mogłeś mu powiedzieć, że ze stówki nie trzeba wcale wydawać :D

Zastanawiam się nad całoroczną opłatą, ale nie wiem czy nie lepiej bedzie wykupić tylko okresową wkładkę na dwa tygodnie (urlop).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.