Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zapora Goczałkowice


mariush4

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Tylko wam pozazdrościć , ja na Goczałkach jeszcze 50tki nie przekroczyłem , raczej takie 48 i 49 cm, mój największy złowiony był na Pszczynce poniżej zapory miał 59 cm, na przepływankę w 2010 roku pod koniec powodzi , na ciągle jeszcze wysokiej wodzie, bacik z kongera 5m , żyłka 0,16 i chaczyk 8, nieźle się nachodziłem po brzegu żeby go nie zerwać , ale udało się, na Goczałkachsą duże leszcze ale ja na swojego nadal czekam, jak się uda to na pewno napiszę , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W niedziele na nowej miejscówce udało się połowić. Leszcze, płotki i krąpiki. Niestety już po przyjeździe na miejsce widać było mięsiarstwo wiadra ryb pojechały do domu, wędkarzy dużo, jednak gdy przyjechaliśmy wszyscy się zmyli. My łowiliśmy na spławik i feeder, zwykła zanęta z supermarketu (bo była niedziela wszystkie wędkarskie zamknięte) bez żadnych dodatków tylko przesiane przez sito. Leszcze do 37cm, płotki do 28cm a krąpiki do 30cm, nic wielkiego ale przynajmniej coś brało. Pozdrawiam i życzę połamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz łowić duże leszcze to, może tobie się to wydaje dziwne, ale ktoś musi regulować populacje białorybu.
Jest tam tego tyle, płoci, krąpi, leszczy, karasi, że bez odłowów paradoksalnie miałbyś gorsze wyniki.
Pooglądaj sobie Bohdana Bartona na youtube.
Szkoda mi tylko okonia, że bardziej nie dbają o jego populacje, powinny być mniejsze limity i większy wymiar ochronny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, cinek146 napisał:

Witam byłem dzisiaj koło rybaczówki nastawiłem się na płotkę ale przez 2 godz ani brania. Ludzi sporo 90% próbowało łowić okonia ale z tego co widziałem jak już wyciągali to malutkie.

cinek 146 podobno na kanale w Wiśle Małej płoć nieźle dokazuje, ale jak zwykle szpalery aut przy drodze więc trzeba być raczej wcześnie żeby się załapać na jakieś dobre miejsce, to info od kumpla z Pszczyny, sam niestety nie mogę tego sprawdzić bo mi gostek zaparkował w bagażniku i mam problem, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja słyszałem o pojedynczych wymiarowych sztukach ze zbiornika ale nie widziałem żadnego, nawet na zdjęciu także ciężko mi to zweryfikować. W latach poprzednich o tej porze, jeśli chciałem zapamiętać złowione sandacze musiałem sobie zapisywać mniej więcej ilości i długości. Nie mówię, że było ich jakoś wybitnie dużo ale jednak trafiały się i to dość ładne sztuki. Ciężko było na innej śląskiej wodzie zrobić lepszy sandaczowy wynik, łowiąc z brzegu. I nie trzeba było być żadnym specem od spinningu, jak podeszły to łowił praktycznie każdy, po kolei. Zeszły rok - porażka. Ale tłumaczyłem to sobie niskim stanem wody, suszą itd. W tym roku jest identycznie i chyba nie da się tego wyjaśnić inaczej niż tak, ze po prostu sandacz z tego jeziora został zjedzony.... Niestety. I to wcale nie tylko przez rybaków z rybaczówki. Zabieranie kompletów, często też nadkompletów razy ilość skutecznych wędkarzy czy to spinningistów czy to gruntowców z żywcem wywożonym setki metrów zrobiły swoje. Do tego kłusownictwo które na zbiorniku jest naprawdę sporę. Jest dużo krótkiego sandacza, daje to nadzieje na przyszłość ale musiałby on dostać szanse aby dorosnąć. Niestety, idąc niekiedy brzegiem można zobaczyć w kamieniach odcięte głowy sandałków 30 cm... 

Dziki kraj ....       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
O 15.12.2016 o 14:47, przemo34 napisał:

Witam czy był ktoś może ostatnio na goczałach chodzi mi czy jezioro jest skute lodem czy można pospiningować głownie myśle o miejscu koło rybaczówki pod rurami

Woda bez lodu możesz śmiało jechać, dziś zajrzałem ludzi brak to i pewno ryba nie bierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeszcze nie tak dawno było pełno ludzi, kilogramy ryb jechały do domów, a teraz ?

Przestały brać płotki, leszcze czy krąpie ? :D

Dzieje się coś, jakiś czas mnie nie było na zbiorniku, pogoda daje w kość. 

Zajrzę najwcześniej w marcu, no chyba że...

Połamania i Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
O 22.02.2017 o 09:32, Piotr 53 napisał:

Witam , był już ktoś na Wisle w Strumieniu lub na kanale w Wiśle Małej, woda płynie czy lód jeszcze ?.

Od poniedziałku się wybieram zobaczyć i dotrzeć nie mogę :) - jutro na 90 % podjadę na most w Strumieniu to sprawdzę. Myślę, ze rzeka czysta - temperatury 7-10 stopni, dużo deszczu i mocny wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 24.02.2017 wybrałem się na zwiad:

1. Wisła za mostem w Strumieniu bez lodu ale woda płynie kawa z mlekiem, szybki nurt i dość sporo krzaczków, gałązek listków na powierzchni - foto z mostu - można łowić ale żadnego wędkarza nie było :)

20170224_110450.jpg

2. Kanał w Wiśle Małej - przy "kapliczce" - zamarznięty na kość :) łaziłem po lodzie, na lodzie woda - w pęknięciach widać było, że lód ma conajmniej 20 cm a może i więcej - jeszcze pobędzie trochę czasu.

W lewo

20170224_111358.jpg

W prawo

20170224_111404.jpg

Dzieciaki ze szkoły z Wiśle znów miały akcje - fajna sprawa są nowe tabliczki - jedna zwłaszcza mi się spodobała :), śmieci nad wodą wyzbierane, ale przy drodze już są nowe.

20170224_111601.jpg

3. Jezioro - dojechałem do zatoczki na początku Wisły Wielkiej - jezioro skute lodem ale już z auta nie wysiadałem.

20170224_111838.jpg

 

20170224_111938.jpg

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie tabliczki mi chodziło w temacie "Ekologia".

Proponuje iść powyżej kapliczki ( w stronę zapory) byłem tam jakiś czas temu i warunki były dobre do łowienia, a to było przy -4 stopniach. Pół rzeki pokryte cienką warstwą lodu drugie pół zdatne do łowienia.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info , myślę że za tydzień będzie już można posiedzieć nad Wisłą a za dwa to i kanał puści , na jeziorze trzeba jeszcze odczekać , tam ryba zaczyna znacznie później w kwietniu , warto wtedy na zarzecze się wybrać, pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kornik1983 napisał:

W niedziele nie ma szans na Zarzecze?

Kornik moim zdaniem na Zarzecze jeszcze trochę za wcześnie, chyba że od ujścia rzeki Bajerki znajdziesz jakies miejsce wolne od lodu , lub też sama Bajerka , a gdyby cię naszło tam pojechać to zdaj relację tutaj pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr 53 napisał:

Kornik moim zdaniem na Zarzecze jeszcze trochę za wcześnie, chyba że od ujścia rzeki Bajerki znajdziesz jakies miejsce wolne od lodu , lub też sama Bajerka , a gdyby cię naszło tam pojechać to zdaj relację tutaj pozdrawiam.

W miesiącach listopad - marzec, w zależności od pogody; rzeczka/potok Bajerka robi się bardzo rybną wodą - wchodzi tam z jeziora ładna płotka, okoń, trafia się leszczyk i jaź, ciekawa woda na spławiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 03.03 spędziłem 4h nad wodą za mostem w Strumieniu - brania cały czas - płotki do 20 cm, 3 okonki po około 20 cm, 5 kleników ! i kilka krąpi - nic wielkiego ale fajne słoneczko, ciepło i wreszcie na rybach :).

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.