Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tu masz sprawdzonego sprzedawcę
Tego do końca nie jestem pewien, ktoś pisał że kupiona u niego pp łatwo się rwała, osobiście kupiłem zachwalaną P-Line i była tragiczna, nie dość że szybko jej struktura zaczęła przypominać szmatę to także łatwo się rwała. Na Allegro jest masa podróbek, w necie nie ryzykuję i nie kupuję niektórych artykułów, dotyczy to np. także kosmetyków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U wyżej wymienionego sprzedawcy, co więcej użytkownika naszego forum, zaopatruję się w plecionki od kilku lat i nigdy z PowerPro problemów nie miałem. P-Line to inna bajka, wg mnie poniżej 20 lb jest kiepska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U wyżej wymienionego sprzedawcy, co więcej użytkownika naszego forum
Po przeczytaniu jego postów wychwalających P-Line kupiłem ją i tym samym wyrzuciłem pieniądze w błoto, osobiście u niego nic więcej nie kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna dobra plecionka wedlug mnie to wlasnie power pro
Tak, na naszym rynku wydaje się najlepsza. Testowałem wiele np. Spiderwire, P-Line, Berkley, Rapala ale PP moim zdaniem jest od nich o wiele lepsza.

Dobre mogą być też:

1. Rapala - tylko trzeba ją kupować o wiele grubszą. Przy podobnych deklarowanych średnicach jest dwukrotnie cieńsza od konkurencji, wydaje się być przecieniona a nie przegrubiona.

2. Daiwa Infinity Micro Coramid - niestety brak opinii. Czytałem tylko o jednym przypadku że ktoś kupił (wysoka cena) i był zszokowany mocą, miał spory problem z zerwaniem.

3. Dragon Techno - kiedyś używałem i wydawała mi się nie najgorsza.

Przymierzam się do zakupów plecionek na eBayu (PP jest tam dwa razy tańsza) i tu mam pytanie (może ktoś wie), czy poza oznaczeniami jakościowo PP to ta sama plecionka na Stany Zjednoczone i Europę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakościowo PP to ta sama plecionka na Stany Zjednoczone i Europę?
Nie

Wiem że plecionka to nie tania sprawa, ale proponuję wypróbować plecionkę Stren Sonic Braid.

Jedyna wada, to że jest jej mniej na szpulce niż PP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznych nie znam. Swoją wypowiedź opieram wyłącznie na własnych odczuciach i doświadczeniu. Raz kupiłem PP w wędkarskim która opisana była jako 0,15 mm i 9 kg :roll: Następne już były zza oceanu 10 lb. Nigdy już nie kupię tej na Europę. Mam wrażenie że to jakiś drugi sort albo odpad nie nadający się na wymagający amerykański rynek.

Chyba nikogo nie zdziwi, że PP w USA to plecionka z mocno średniej półki i jeżeli chcą się utrzymać to jakość musi być dobra. Na europejski rynek nie muszą się tak starać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech wielkie dzięki, teraz już nie mam wątpliwości jaką kupować.

Chyba nikogo nie zdziwi, że PP w USA to plecionka z mocno średniej półki
Mnie zdziwiło. Poza Strenem, którego wymieniłeś znasz jeszcze jakieś lepsze?
Jedyna wada, to że jest jej mniej na szpulce niż PP.
Patrzyłem że Stren produkuje też dłuższe plecionki, znalazłem szpule po ok 115, 275, 1000 m. Czyli jak komuś 115 za mało to kupuje 275.

Osobiście mam już trochę dosyć testowania (kasa), mimo że to lubię, prawdopodobnie pozostanę przy PP tylko że przy tej ze Stanów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cos mi nie pasi z tą Fireline bo mam ja jeden sezon i juz kolor stracila i sie strzepi a mam tez Power pro i w dalszym ciagu wyglada jak nowa ale po jednym sezonie. Zobaczymy jak bedzie po tym. Wiec dochodze do wniosku ze jesli kupowac plecionki to tylo za GRANICA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem widzialem ale powiedz mi po co mi 275 m ? ja potrzebuje 135 m chyba ze kupimy na spolke i oddasz mi polowe ;) zreszta cos tutaj jest nie tak skoro rozmiar 0015 ma wytrzymalosc tylko 5 kg ? gdzie moja 0010 ma 5 kg ;) o co biega ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta cos tutaj jest nie tak skoro rozmiar 0015 ma wytrzymalosc tylko 5 kg ? gdzie moja 0010 ma 5 kg ;) o co biega ?
O to, że plecionki pokonując ocean dziwnie nabierają mocy i uzyskują średnicę :twisted: Plecionka w USA ma 10 lb (czyli jakieś 4,5 kg) wytrzymałości, dociera do Europy i już ma 0,15 mm i wytrzymałość 9 kg :twisted::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta cos tutaj jest nie tak skoro rozmiar 0015 ma wytrzymalosc tylko 5 kg ? gdzie moja 0010 ma 5 kg ;) o co biega ?
O to, że plecionki pokonując ocean dziwnie nabierają mocy i uzyskują średnicę :twisted: Plecionka w USA ma 10 lb (czyli jakieś 4,5 kg) wytrzymałości, dociera do Europy i już ma 0,15 mm i wytrzymałość 9 kg :twisted::mrgreen:
dzięki temu całemu marketingowi penis wędkarza również staję się dłuższy :mrgreen::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwona jest lepiej widoczna w sloncu i wieczorem jak sie sciemnia (wie ten kto pod wieczor lowi z opadu) tzn mam na mysli kolor ORANGE ;)hapnik ten sznurek nie na moją kieszeń ;) az taki desperat nie jestem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś przyda się tabelka dotycząca Power Pro, rozwieje pewne wątpliwości:

powerpro.png

W Stanach podawana jest wytrzymałość na węźle a w Europie wytrzymałość liniowa.

Dodam jeszcze że moim zdaniem a też nie tylko moim (parę postów wyżej było o tym) plecionka, która w Stanach Zjednoczonych ma 4,5 kg wytrzymałości jest mocniejsza od tej co w Europie ma 9 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.