Skocz do zawartości
tokarex pontony

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kto na allegro sprzedaje oryginalne Power Pro??? Bo ja nie umiem odróżnić opakowań ;D PP o teoretycznej śr. 0,15mm ma grubość porównywalną do żyłki o jakiej średnicy??? Tzn. czy plećka jest przegrubiona??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam. Kto na allegro sprzedaje oryginalne Power Pro???

Aspius aspius

Co do grubości plecionki, to tej opisanej jako 0,15 mm wchodzi 135 m na szpulę która może pomieścić 240 m żyłki 0,20 mm.

Plecionka zupełnie inaczej układa się na szpuli niż żyłka. Plecionkę, którą podałeś, 0,15 mm czyli prawidłowo 10 lb, uważam za uniwersalną linkę. Z powodzeniem stosuję ją, zarówno do połowu pstrągów jak i do bolenia, sandacza i szczupaka na lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów używa plecionki power pro tej najcieńczej wg. opisu 0,06 mm (ewentualnie 0,08mm) w kolorze czerwonym i jak się sprawuje?

Nigdy nie miałem styku z plecionkami i chciałem się od was dowiedzieć, jak wygląda odległość rzutu taką plecionką w porównaniu do żyłki, a po drugie czy power pro z fishing martu nadaje się do czegokolwiek, czy muszę sobie poszukać jakiegoś innego sprzedawcy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną z tych cieńszych PP i szczerze to nie polecam. Szybko się strzępi no i wstążka się robi . Dopiero od 0.15 wzwyż jest ok. Polecam od forumowego kolegi psulek a na allegro ma nick aspius_aspius zawsze ok i 100% oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Krótka recenzja plecionki Dragon HM8X mojego autorstwa:

Cena za najmocniejsze zaczyna się gdzieś koło 100zł, te najbardziej finezyjne dochodzą do 200zł! Tanio nie jest.

Używam żółtej 0,12mm 11,7kg, a raczej używałem żółtej, bo jest już biała. Wytrzymałość liniowa może mieć te niecałe 12kg, ale na węźle według mnie nie ma nawet POŁOWY!

Sprzedawca polecał tą plećkę do castingu, a ja tu widzę, że nawet na sandacze mi się nie przyda...

Fakt, jest bardzo gładka i dobrze się nią rzuca, ale to wszystko.

Niedawno spotkałem kolegę używającego tej plećki do multika. Też 0,12mm, ale czerwona (czyli już pomarańczowa). Miała tendencje do pękania przy podnoszeniu Skinnera z tafli i rwania się w rękach!

Moim zdaniem, za te pieniądze powinni dawać coś lepszego. Wielki minus dla Dragona.

Power Pro Moss Green 20lbs (zza oceanu) w castingu. Odstrzał przynęty 30g...

Też jest nieźle... Rzuć tu Sliderem 10S z tytanem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

P O L E C A M Butterfly Dynemme Tanio dużo i ciekawe proporcje .

Dodatkowo możesz kupić różne serie Butterfly 4xBraid to plecionka do gruntu i nad morze za 50zeta za 250m .

Butterfly 6xBraid to plecionka okągła pokryta kevlarem bardzo mocna i nie siepie się troszke droższa 100m 33zł

No i gwiadz wśród Buterrfly 8xBraid Dyneema idealnie okrągła dokładnie taka sama jak Daiwa Tournament a o połowe tańsza mój kumpel trafił dwa sumy na 0.18mm jeden 24kd a drugi 31kg a na trzecim złamał kijek Cormoran Bullfighter 80-230g 3m POZDRO TRYM SIE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jaka najlepsza plecionka waszym zdaniem do spinningu za rozsądną cene ???

Prosze o pomoc !!! Bo już sie zagubiłem na rynku .....

Posiadam spinning standardowy 7-28g 255cm Konger World champion Zander i kołowrotek okuma Trio 30 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Daiwa Tournament. Po testach chyba 10 różnych (pp. barkley, stren, prologic, kongery, robinsony) ta mogę z całym sumieniem polecić. Cena drogawa ,można kupić jednak na metry (Łomianki). Katuje już 2 sezon 0,14 i nadal peka na niej wolfram do 10 kg na zaczepie. Nie strzępi sie jak inne i nadal okrąglutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego microfuse ale jakoś mi nie podchodzi; poszła do feedera. Z tych grubszych zadowolony byłem z Robinsona, tylko jakoś puchł po długo godzinnym wypadzie. Z dostępnych na rynku nie testowałem jedynie Mikado . Fajna też była Prologica ta seria do spina. Na jezioro idealna, natomiast Wisełka ją tak zniszczyła w 2 tygodnie że rwała się jak nić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na początku sezonu kupiłem plecionkę Team Dragon Quattro o średnicy 0.10 z której jak na razie jestem bardzo zadowolony. Plecionka jest bardzo gładka i miętka a do tego wytrzymała. Zdarzyło mi się już rozerwać parę przyponów o teoretycznie większej wytrzymałości od plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość psulek

Najpierw

P O L E C A M Butterfly Dynemme Tanio dużo i ciekawe proporcje .

Dodatkowo możesz kupić różne serie Butterfly 4xBraid to plecionka do gruntu i nad morze za 50zeta za 250m .

Butterfly 6xBraid to plecionka okągła pokryta kevlarem bardzo mocna i nie siepie się troszke droższa 100m 33zł

No i gwiadz wśród Buterrfly 8xBraid Dyneema idealnie okrągła dokładnie taka sama jak Daiwa Tournament a o połowe tańsza mój kumpel trafił dwa sumy na 0.18mm jeden 24kd a drugi 31kg a na trzecim złamał kijek Cormoran Bullfighter 80-230g 3m POZDRO TRYM SIE .

Potem

Witam Jaka najlepsza plecionka waszym zdaniem do spinningu za rozsądną cene ???

Prosze o pomoc !!! Bo już sie zagubiłem na rynku .....

Posiadam spinning standardowy 7-28g 255cm Konger World champion Zander i kołowrotek okuma Trio 30 .

Czyżby rodwojenie jaźni? Wpadłeś spamerze !!!! Ja pierdzielę - ale wtopa. Jedna z głupszych wpadek jakie widziałem. Co za nieudolna kampania marketingu szeptanego (a może lepiej szemranego)!!!! Powyższe posty niech będą przestrogą dla czytających niektóe "porady" i "polecenia" na forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw
P O L E C A M Butterfly Dynemme Tanio dużo i ciekawe proporcje .

Dodatkowo możesz kupić różne serie Butterfly 4xBraid to plecionka do gruntu i nad morze za 50zeta za 250m .

Butterfly 6xBraid to plecionka okągła pokryta kevlarem bardzo mocna i nie siepie się troszke droższa 100m 33zł

No i gwiadz wśród Buterrfly 8xBraid Dyneema idealnie okrągła dokładnie taka sama jak Daiwa Tournament a o połowe tańsza mój kumpel trafił dwa sumy na 0.18mm jeden 24kd a drugi 31kg a na trzecim złamał kijek Cormoran Bullfighter 80-230g 3m POZDRO TRYM SIE .

Potem

Witam Jaka najlepsza plecionka waszym zdaniem do spinningu za rozsądną cene ???

Prosze o pomoc !!! Bo już sie zagubiłem na rynku .....

Posiadam spinning standardowy 7-28g 255cm Konger World champion Zander i kołowrotek okuma Trio 30 .

Czyżby rodwojenie jaźni? Wpadłeś spamerze !!!! Ja pierdzielę - ale wtopa. Jedna z głupszych wpadek jakie widziałem. Co za nieudolna kampania marketingu szeptanego (a może lepiej szemranego)!!!! Powyższe posty niech będą przestrogą dla czytających niektóe "porady" i "polecenia" na forach.

Albo zapomniał się przelogować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

No i moje 3 grosze:

zmęczyłem już w swojej dłuugiej karierze 2 szpulki Berkley fireline smoth(czarna w graficie) i szpulkę fireline ice(biła).Ten grafitowy berkley(4 sezony-grunt spinn) rewelacja ice krótko do gruntu sie nienadaje bo rozmięka a w spinie przesadzone wytrzymałości w opisie na szpulce.

Kupiłem w tym roku powerpro i rozczarowanie totalne strzasznie się plątała a nawinieta była na dobrym kołowrotku i uzywana na nowiutkim kiju...niewiem moze podróbkę kupiłem.

Generalnie Berkley jak dla mnie nr1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Może wypróbuj coś z oferty guide pro dragon, ja mam dwie: ultra lite i V-power. Póki co pracują dobrze, w rzekach i różnych małych jeziorkach.

Można kupić tanie innych firm, choćby litewską podróbkę, ale w przypadku plecionek i żyłek, za ceną idzie jakość. Nie ma dwóch zdań, już się przejechałem kilka razy i postanowiłem więcej nie ryzykować. Jest za mało ryb w łowiskach, abym ryzykował urwanie ryby z powodu pęknięcia plecionki czy żyłki, chociaż złowione ryby wypuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, jako że Aspius nie posiada tej grubosci i tego koloru w takiej ilosci jaka potrzebuje, zwracam sie do was z prosba....

Gdzie indziej dostane ORGINALNA plecionke Power pro?

Szukam po allegro, ale tam co drugi pisze ze to orginal.... A komu wierzyc? Nie mam pojecia.

Na pierwszy rzut oka, moja uwage zwrocilo:

http://allegro.pl/plecionka-power-pro-0-15mm-275m-zielona-z-usa-i1838665864.html

Zapewniaja ze orginalne.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem dzisiaj ofertę jednego z największych wędkarskich sklepów internetowych i trafiłem na coś takiego;

Berkley znakomitą opinię zdobył także jako producent bardzo mocnych ostatnio wędkarskich plecionek. Produkuje je w bardzo rozległej gamie grubości - od cieniutkich, spinningowych o średnicy 0,10mm do grubych i wytrzymałych na większe drapieżniki o średnicy 0,25mm. Plecionki Berkleya Fireline dostępne są w dwóch barwach: żółta (fluo) i szara (przydymiona).

Co ciekawe w ofercie maja w/w plecionkę tylko w dwóch grubościach i są to 0,06mm i 0,08mm :o O co tu chodzi?

No i moje 3 grosze:

zmęczyłem już w swojej dłuugiej karierze 2 szpulki Berkley fireline smoth(czarna w graficie) i szpulkę fireline ice(biła).

Smoth czy smoke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy to prawda że oryginalna PP np. 0.36 pracująca na powiedzmy Penn Slammer 560 i Jaxon Telestar Surf używana do łowienia z gruntu głównie sumów załóżmy 10-15 wypadów do roku jest w stanie wytrzymać dobre 5 lat jak nie więcej? Już kilka razy się z taka opinią spotkałem a sam nie mam pojęcia bo nigdy nie łowiłem na plecionkę i nie łowiłem sumów. Ale planuje sobie sprawić mniej więcej taki sprzęt jak wyżej jak tylko będzie gotówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz kupiłem pletke 0.19 PP green miałem ją jak na razie 2 razy nad wodą katowana po 7h i jedyne co jest zauważalne to zblakł kolor poza tym żadnych innych mankamentów nie widać. Zero splątań, bród, skręceń itp. W czwartek kolejna wyprawa mam nadzieję że mnie nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.