Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Spiderwire Stealth Code Red 0,30 - używam w obecnym sezonie dużo cieńszej co prawda, ale jestem zadowolony

mam zamiar ją zakupi.ć, czy moze ktoś coś o niej napisać? jeden człwiek ode mnie śmie twierdzić że jest nawet lepsza od pro

Nie uwierzę, że jest lepsze od Power Pro- nie jestem specjalistą, ale używałem już nie jednej plecionki i według mnie oryginalne PP jest nie do przebicia w porównaniu z innymi jakich używałem

Co do pętli i brody na plecionce to u mnie w 99% wina luzów zwłaszcza przy pierwszych ruchach korbą :D

Po kilkudziesięciu wypadach straci trochę na kolorze, tak jak każda barwiona plećka
- spiderwire nie stracił prawie nic z koloru po sezonie użytkowania ( średnio 1 raz na tydzień) - sam jestem zdziwiony zwłaszcza, że kolor był intensywny więc spodziewałem się szybkiego wyblaknięcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po kilkudziesięciu wypadach straci trochę na kolorze, tak jak każda barwiona plećka
- spiderwire nie stracił prawie nic z koloru po sezonie użytkowania ( średnio 1 raz na tydzień) - sam jestem zdziwiony zwłaszcza, że kolor był intensywny więc spodziewałem się szybkiego wyblaknięcia

Nie znam plecionki, ale to intrygujące, barwę na pewno zmieni od samego kontaktu z wodą, która ma w sobie zanieczyszczenia i mimo woli przyczepiają się do włókien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie mam dylemat:

Jakieś 4 może 5 lat temu zakupiłem dwie plecionki ja jestem pewny ,że były to 0,14 i 0,16 tata ,że 0,16 i 0,18 o ile ta słabsza zachowywała się jak nić strzelała nie na węźle ale w połowie (nie na węźle) , minimalny zawad pęknięcie plecionki czyli śmieć za to ja używałem tej grubszej i jej wytrzymałość była porażająca .Nie trzeba było odczepiacza, odpowiednie ustawienie łodzi i odzyskiwało się przynętę poprzez rozgięcie haka.Kilka razy wyciągałem sporej wielkości gałąź.

Niestety w tym roku brat dwukrotnie pozbawił mnie mojej plecionki i zostało mnie jej tylko 20m :( Przeboleć tego nie mogę , dlatego szukam podobnej (o identycznej wytrzymałości i o jak najmniejszym wymiarze tak aby jak do tej pory spokojnie można było an nie łowić okonie-jeśli to robi różnice to faktycznie an tej plecionce nie uświadczyłem okonia mniejszego niż 28cm a wszystkim innym bliżej było do 40cm) .

Zdaje sobie sprawę ,że ,,to nie są tanie rzeczy zwłaszcza przy takich wymaganiach" .Ale tamte też o ile nie były tanie a moja zwróciła mnie się kilkakrotnie. Ponieważ w miejscach w których łowie jest ogrom zaczepów.

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość LarryKowalsky
Pytam ponieważ miałem taki przypadek na początku używania Slammera 360 z plecionką P-Line 15 lb. Strasznie irytujące to było, co rzut to malutki supełki na pletce. Nie do końca wiem czego to była wina. Z tego co pamiętam to chyba za dużo nawinąłem plecionki, ale głowy sobie uciąć nie dam. Niemniej jednak teraz już tego problemu nie mam.

Jest to kwestia dopasowania grubości plecionki do wielkości kołowrotka oraz trzeba 2-3mm nawinąć mniej. Czasami przy skręcaniu plecionki przy używaniu blaszek warto rzucać od czasu do czasu rzucić testowo oraz szybko i mocno zwinąć. Przy dużym oporze plecionka się odkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja z kolei mam pytanie, czy któryś z użytkowników używał plecionki Momoi Ryujin. Ja przez kilka lat używałem Takumi Jig Line tej firmy i była to najlepsza plecionka, z jaką miałem do czynienia. Niestety nie produkują jej już od 2013 roku i nie wiem, czy kupić Ryujin, czy Power Pro. O Power Pro wiem wszystko, o Ryujin nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jesienią kupiłem pletkę Phantom spin z włókien spectra z których jest plecionka power pro. Rożnica pomiędzy nimi są dwie. Phantom spin jest tańszy i trochę szybciej stracił kolor niż power pro. Jednak wytrzymałość liniowa i węzłowa są bardzo wysokie. W tym sezonie kupuję drugą szpulę phanton spina do drugiego spinningu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość Anonymous
Ja z kolei mam pytanie, czy któryś z użytkowników używał plecionki Momoi Ryujin. Ja przez kilka lat używałem Takumi Jig Line tej firmy i była to najlepsza plecionka, z jaką miałem do czynienia. Niestety nie produkują jej już od 2013 roku i nie wiem, czy kupić Ryujin, czy Power Pro. O Power Pro wiem wszystko, o Ryujin nic.

ja mam Momoi Ryujin i jest dobra polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od poprzedniego sezonu mam plecionkę Phantom Spin zieloną, kupiłem ją eksperymetalnie bo nie mieli innej rozsądnej w sklepie. Za szpulę 150 metrów zapłaciłem 80 zł. Straciła trochę na kolorze ale nie zauważyłem zbyt dużego rozwarstwienia. Być może dlatego, że zdarza mi się urywać na zaczepach co czasami jest trudne. Moc ma na pewno. Wcześniej używałem berkleya, którego kupiłem za podobne pieniądze. Obydwie wydają mi się dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

Chciałbym zakupić solidną i trwałą plecionkę, głównie do łowienia szczupaków z opadu.

Proszę o rady, jaką zakupić i oczywiście w miarę przystępnej cenie oraz dobrym stosunku ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLHA, Ja osobiście używam plecionek mikado nihonto fine braid i octa braid. Fine braid jest tańsza i posiada 4 sploty a octa braid 8 splotów i jest nieco droższa ale w moim mniemaniu lepsza. Jeśli chodzi o kolory używałem czarnej, ciemno zielonej i fluo, ale w każdym po jakimś czasie barwa zanika i szarzeje lub robi sie biała. Natomiast co do właściwości obydwie są całkiem dobre, każda wytrzymała sezon w moim użytkowaniu ( w ubiegłym sezonie na 105 wypadów z czego około 90 spiningowych wystarczyła mi jedna szpula 150 m plecionki mikado fine braid 0,16mm ) Oczywiście ja mam tendencje do urywania przynęt więc w grudniu ze 150m kupionych w kwietniu miałem już może 70-80m na szpuli ale właściwości nie straciła :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Czesc.  Kupilem plecionke w tamtym roku na spinning bylem moze z 10 razy na rybach ostatnio pojechalem na spinning jak trafialem na  zaczep i gdy mocniej pociagnalem to za kazdym razem zestaw sie rwal a  gdy rzucalem guma zapomnialem otworzyc kablaka i zestaw sie zerwal nie wiem czy juz plecionka do wymiany czy  jest slaba ;/  Wie ktos jak moge ja sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 9.04.2016 o 20:07, lukas1989 napisał:

Czesc.  Kupilem plecionke w tamtym roku na spinning bylem moze z 10 razy na rybach ostatnio pojechalem na spinning jak trafialem na  zaczep i gdy mocniej pociagnalem to za kazdym razem zestaw sie rwal a  gdy rzucalem guma zapomnialem otworzyc kablaka i zestaw sie zerwal nie wiem czy juz plecionka do wymiany czy  jest slaba ;/  Wie ktos jak moge ja sprawdzic?

Co to była za plecionka? Podobne doświadczenia miałem z plecionką Nihonto Octa Braid. Szybko straciła na mocy a za tym w momencie się jej pozbyłem. Jaka cena taka jakość. Od roku używam plecionki Robinson Phantom Spin Green i bardzo sobie ją chwalę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 13.04.2016 o 19:35, Arrow napisał:

Co to była za plecionka? Podobne doświadczenia miałem z plecionką Nihonto Octa Braid. Szybko straciła na mocy a za tym w momencie się jej pozbyłem. Jaka cena taka jakość. Od roku używam plecionki Robinson Phantom Spin Green i bardzo sobie ją chwalę. 

Jesli dobrze pamietam to byla plecionka Nihonto 0, 14 lecz nie pamietam jej dokladnej nazwy chyba bede musial zakupic nowa;) co polecacie na szczupaka i sandacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sandacze czy dorsze używam często fluo choć niekoniecznie. Na szczupaki, trocie w morzu zazwyczaj zielone.
Ostatnio łowię głownie na Daiwę Tournament 8 Braid oraz Mikado Nighonto Octa Braid. Obie są bardzo gładkie, pierwsza bardziej miękka i droższa. Druga w swojej klasie cenowej na razie bezkonkurencyjna, choć pojawiła się nowa 8 włóknowa plećka Daiwy w rozsądnej cenie ale jeszcze nie zdążyłem przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że Daiwa Tournament potrafi się łatwo zerwać i to nie koniecznie w pobliżu przynęty... Czy okonhel miałeś taki przypadek? Mam kupioną szpulę takiej i zastanawiam się, czy warto nawijać. Jakbyś tą nową Daiwy przetestował to daj znać jak się sprawuje. Sporo plecionek przetestowałem i nic ciekawego nie wpadło mi w ręce po za wybranymi PP, kiedyś Dragon miał dobrą ale jej następca okazał się kiepski, miałem coś Daiwy ale była bardzo cienka i nie nadawała się do ciężkiego spina - kupiłem dużo za cienką, nie spodziewałem się, że Daiwa trzyma grubość, chyba jako jedyna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem takich problemów z Daiwą T8 Braid a co do grubości to faktycznie jest w przeciwieństwie do wielu innych bliska deklarowanej i trzeba rozważnie kupować. Kiedyś kupiłem tą Daiwę w grubości 0,14 mm i Spiderwire Moss Green w grubości 0,12mm. Jak je obie porównałem to Spiderwire 0,12 była już na oko dużo grubsza niż Daiwa 0,14. Power Pro  jest dość gruba, szorstka i wyje na przelotkach a i często zdarzają się podróbki - przestałem kupować. Zadowolony jestem z Mikado Nihonto Octa Braid i taką ostatnio też kupuję. Wolę kupić 3 szpuli Mikado niż jedną japońską.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Plećki.....Od miesiąca używam dragonowskiej 4xmagnum,pod potoka i esoxa,niedroga ok 60 zł----robi na trzech kijach i zero problemów,ani jednej brody czy supełka nie zaliczyłem,nic,zero,nul...Tylko robocze odcinki się ciut "sprały" a reszta pierwsza klasa--polecam.Dodam że łowię ciężko,wśród ziela,obrotówkami,moje wabiki pod esoxa zaczynają się od 14cm a najchetniej w 20 -tu siedzę...-przeciążenia ogromne,z plećki ani jeden kłak nie sterczy....

Dragon-Magnum-4X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.