Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wolisz pływające czy tonące plecionki ?.....dlugo nie zwracalem na to uwagi.... :(:shock: A jednak jest!!!! różnica..! teraz używam tanioch ....pod warunkiem tym jak wyżej...i maksymalnie--0,08 mm..Jeśli nie robią się przy łowieniu gniazda.....kupuję wiecej.......jak mi nie pasuje---mała strata ! i testuje nowe !--też za grosze !......pozdroffki ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zastanawiałemsię nigdy nad tym czy plecionka jest pływająca czy tonąca, nawet nie wiedziałem że takie są. i szczerze powiem że zasady testowania "tanioch" to chba nie będę już praktykował bo one też 40 PLN kosztują więc chyba wolę jedną za około 80 i mieć ją na cały sezon. może powiesz która z dotchczas przez ciebie testowanych była najlepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ! Twoje zdanie wywolalo...( podzielilo ) nas na 2 obozy.....4 --za taniochami....6---markowe i drogie....( mam neta w pracy ) jeden z kumpli wpadł na pomysł rankingu..... na razie nikt nie ustępuje...... :D:D ....jutro podam ci zwyciężce..... :D .pozdroffki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już pisze.....Używam Titan power ....Robinsona.....coś koło 30 zł., Wanted (no name ) za tyle samo.....na zawody - mikrotex...dragona....chyba ? 50 zl....wszystkie od 125-150 m..Są ciut gorsze jakościowo....ale nie ma z nimi problemów technicznych.kumle jadą na Muskularach i Siglotexach ( 60 zl )...i sobie chwalą.! Teraz ci co wolą raz a dobrze. :) w rankingu best of the best....Dyna Kable -Tomsona.....powyżej stówki..... 3- kumpli. 2- Jaxon--hexan.( 80 ) Spider Wire....1....kupował dawno i nie pamięta ceny.....teraz z ta pływalnością......w zależności od ciasności splotu--plecionka bierze między zwoje.....brud , zanieczyszczenia + powietrze......zaczynają sie problemy , przegrubienia ( mikro )...traci wlaściwości....twardzioszek.....etc,....to jest zdanie kilku kumpli z Wybrzeża- zakladam że zdania w tym temacie są diametralnie różne...... i dobrze !--przynajmiej jest wybór......pozdroffki........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale jeszcze trochę pomęcze

co sądzicie o PowerPro na innym forum wszyscy ją polecają.

a tak poza tym czy jest różnica pomiędzy plecionką a linką kompozytową bo spotkałem się już ze sprzecznymi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

z power pro - mają racje ! też slyszeliśmy w samych superlatywach. róznica między kompozytówką a plecionką ? Na podstawie Fire Lina ( czerwona ) kompozyt i plecionka ( zielona ) chyba żadna. kompozyt wybitnie plywający !Chyba tylko kwestja przyzwyczajenia. Wytrzymalość zbliżona ! pozdrofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

do power pro--kumpel przeczytał i ma odmienne zdanie . Sam widzisz......ilu nas jest tyle opinii ! jego zastrzeżeniem jest krótka żywotność ! ps. pokazaly sie duże marcowe ( na prostej pod nogami ) jazie ! na wisle ----- za wczesnie o dwa miechy ! pogoda ? wariuje ? :D pozdroffki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy ktoś sprawdza wytrzymałości plecionek[żyłek], ostatnio trafiłem na

karpiarza który własinie ma ogromną wiedze na ten temat ,sprawdza każdą plecionkę dostępną na rynku, wyniki są szokujące jak nas oszukują

Będe troche info podawał jak sprawdze na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem Maniek

FireLine i Spidera i wiesz, jak były nowe, to miały swoje deklarowane wytrzymałości a w przypadku Spidera nawet większą. Gorzej sprawa sie ma, jak po kilku "spiningowych dniówkach" zejdzie ten śliski impregnat. Po kilku następnych dniówkach zmienia kolor (robi sie wyblakła) i zaczyna się strzepić. To znak, że trzeba odciąć min. 10-15 m od przodu, lub przewinac na inna szpulę (tył do przodu)

Plecionki to fajna sprawa, ale z chwila pojawienia się objawów wyeksploatowania ... może pęknąć w najmniej oczekiwanym momencie. Jest nieprzewidywalna, czego nie można powiedziec o żyłkach.

Tak więc wszystko ma swe plusy i minusy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ilu ludzi tyle zdań :D

Dorzucę i ja swoje 3 grosze.

Od dłuższego czasu używam tylko Sasame i dla mnie jest to nr1.

made in Japan mówi samo za siebie.

cena cóż.......... 120-130zł / 125m ( w zależności od sklepu ) ale warto.

Kiedyś kupowałem najtańsze ale to się mija z celem bo w całym sezonie i tak drożej wychodzi :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sezon rozpocząłem na PowerPro 0,15 mm, na spinningowaniu byłem dopiero 4-5 razy i narazie zaóważyłem że od tych do 40 PLN różni się znacznie, po za widocznymi golym okiem cech jak okrągły przekrój i większam sztywność dodam jeszcze lepsze schodzenie ze szpuli co daje dalsze żuty, ławość rozplątywajnia gdy pojawi się broda - te pojawiają się raczej rzadko w porównaniu z moękkimi "taniochami" i jedna wada irytująco szumi na przelotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu ludzi tyle zdań :D

Kiedyś kupowałem najtańsze ale to się mija z celem bo w całym sezonie i tak drożej wychodzi :D

pozdrawiam

I całkowicie sie z Tobą Gościu zgadzam :D

A Ty Maniek nie przesadzaj z tym comiesięcznym wymienianiem plecionki. Osobiście bardzo mocno ją eksplatuję i wymieniam max 2x w sezonie (czerwiec-aż do zlodowacenia wody :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jeśli uda Ci sie dostać orginał to polecam plecionke Power Pro, ale trzeba uważać przy zakupie bo ostatnio pojawiły się podróbki. Osobiście używam od 1,5 miesiąca Fireline'a Berkley'a i jak narazie nie moge na nią narzekać, sprawdza się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

używam już parę lat plecionki kongera KEVLON i jestem zadowolony jak na 50 zł przez ok 2.5 roku ; plecionka ma średnicę 0.20 mm i na prawdę wytrzymuje 7 kg (na opakowaniu jest napisane 16kg :lol::lol::lol: ) łowię na spinning i na żywca (szczególnie rewelacyjna na żywca-na spławik taka pleciona)

czy macie wyprubowane jakieś tanie plecionki bo myślę o kupnie ale naprawdę tanie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ostatnio w sklepie ze albo : jakaś na metry po 45 gr /m Albo Jaxona jakaś nowa była u nich po 29zł. Koleś powiedział żę lepsza od Kongerowskiej.

Ile w tym prawdy nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.