Skocz do zawartości
tokarex pontony

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
Czy uzywal ktos plecionki Kongera Kevlon

Ja od niedawna, kilka razy bylem z nia na rybach, co tu wiele mowic ładnie sie uklada na szpuli, nie strzępi sie, jedynie na koncu, ale to sie obcina. Jedna z najtanszych na rynku, dlatego ją wziąlem. Zobaczymy w przyszlym sezonie jak sie spisze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące plecionek: Które są lepiej widoczne? (nauczony doświadczeniem zdaję sobie sprawę, że lepiej widoczna może być szara niż żółta)

I która jest waszym zdaniem lepsza.

Wybaczcie pytanie (jestem zielony w sprawach plecionek) są plecionki przezroczyste? :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie pytanie (jestem zielony w sprawach plecionek) są plecionki przezroczyste?

Jasne miedzy innymi BERKLEY CRYSTAL, łapałem na to wiosną ,

Tylko ,że ta przezroczystość to raczej marketing, owszem w wodzie jest dużo mniej widoczna niż inne "zwykłe" plecionki, ale daleko jej do przezroczystości żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak wypróbować oba kolory i zobaczyć ktora jest lepsza :wink:

I jeszcze jedno pytanie. Czy ta plecionka (linka?) którą poleca Artech jest dobra, w sensie wytrzymała?

Jeżeli chodzi o PowerPro to polecam linkę o wytrzymałości 10 lb, u nas podawana jako 0,15mm i wytrzymałości 9kg.

Nie wiem czy ta średnica będzie odpowiednia... W sumie to ja ten sezon łowiłem żyłką 0.22 zieloną ( na szpuli układała się kolorami: ciemny zielony , jasny zielony, i taki szaro-zielony) z przeznaczeniem na spinning i nie łowiło mi się nią najgorzej. Tylko ta średnica... wydaje mi się zbyt duża i szukam czegoś o wytrzymałości do 5-7 kg możliwie o jak najmniejszej średnicy. Ale obowiązkowo musi być wytrzymała na ścieranie, strzępienie, itp ( bo nie uśmiecha mi się wymiana plecionki w środku sezonu).

Czy na powiedzmy średni spining nie bedzie zbyt słaba plecionka 0,12?

Bo zawsze jest możliwość, że przynętę weźmie "potwór" który wagą przewyższa wytrzymałość plecionki... :neutral:

Już się pokazaly ,jak znajde link to zapodam.

Dzięki wielkie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

keri "więcej luzu" :mrgreen: Dużo osób czyta Twoje posty - ale ja nie wiedziałem nawet, że czerwona Power Pro istnieje :shock: Większość pewnie też nie wiedziała - a co za tym idzie - nie łowiła nią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtrącę swoje kilka zdań. Co do BERKLEY CRYSTAL jak dla mnie lipa. Za sztywna, strasznie szeleści na przelotkach i nie jest przezroczysta tylko biała;-) w wodzie. Berkley power pro to to samo tylko czarne lub zielone. Ale szczerze polecam tej firmy Whiplash. Bardzo miękka, nie niszczy przelotek i niesamowicie wytrzymała. Ja używam .10mm 14.1kg. Oczywiście optycznie jest grubsza niż podane .10mm

Na szpuli nawijają 274m za około 120 zł. Czyli jest faktycznie dość tania z metra.

Teraz kupiłem szpulkę 135m jakiegoś wynalazka podobno dla zawodowców. Firma innovatnve textilies. Co ciekawe też nazywa się power pro. Pierwsze wrażenia. Niesamowicie cienka. Przy grubości o.13 mm optycznie kilka razy cieńsza od .10 mm Whiplash. Wytrzymałość podali na 8kg. Dosłownie włos. Narazie używam jej na spławik. I jako przypony do innych plecionek. Jestem zadowolony tylko trzeba stosować odpowiednie węzły. Zobaczymy jak przetrzyma następny sezon. Bo na moje oko chyba się wygłupiłem i kupiłem za cienką. A cena chora 120 złotych.

Moje wnioski. Nie eksperymentować tylko brać Whiplash .10mm. Wytrzymuje kilka sezonów i jest jak dla mnie najlepsza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

-PuS- zależy jak łowimy ;) Bo w opadzie - jak dla toz że pletka jest sztywna to zaleta :smile: Osobiście nie miałem za dużo pletek w ręku :cry: Sam dopiero zaczynam zabawę z nimi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą "wtopą" w tym sezonie było kupno FireLine -Berkleya ,fi-0,10 nie dość że nie mogłem znależć odpowiedniego węzła do niej ,to na domiar złego strzępiła się ,plątała i cały czas :evil: zły byłem ,nawet nie o to że wtopilem 80pln,tylko ze moglem wybrać coś innego ,nawet ta podróba [wg Artecha] PP katowana od samego początku trzyma się nieżle i pochodzi jeszcze ze dwa sezony .Ale rozglądam się już za czymś nowym ,bo FireLine już poszła do śmieci.Kusi mnie [ceną] zakup Sufix-Gyro za 110m aż 40pln :!: ,pewnie jakaś podróba albo "śmieć" ,czy ktoś to używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.