Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Płonia


Gość feeder

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na Płoni w niedzielę 25.04. Kilkanaście okonków na odcinku od mostu na przestrzennej do ujścia.3 lub 4 miały po ok. 20cm, reszta maluszki. Łowiłem na woblerka, małe meppsiki i paproszki. Byłem takze przy młynie i w rejonie stawków bobrowych-kompletna pustka-nie widziałem żadnej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

w środę wypad na Płonie ... gdzie zacznę to jeszcze nie wiem ale będę się przemieszczać w górę rzeki do Jezierzyc ... zdam relacje oczywiście jak było .... mam nadzieję że w końcu coś kopnie w przynętę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłem ostatnio na Płoni w niedzielę, oczywiście boczny trok i odcinek przy ujściu :smile: od 8 do 12 połowiłem wieeeeeeeeele okonków, niestety w standardowym rozmiarze. Trafiło się może kilka sztuk które przekroczyły 20cm. Zarazem był to najprawdopodobniej ostatni wypad w tym roku, w tamto miejsce. Jeszcze 2 góra 3 tygodnie i będzie strasznie zarośniętę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w górę rzeczki pusto mówisz .... no nic pójdę zobaczę może coś z dołka wyjdzie :) jak na brzegu jest się cicho to się zobaczy przepływającego szczupaka pod nogami :P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do jakiejś chatki leśnictwa Morawsko (coś takiego) ... ogólnie to zero brań ... ale namierzyłem dwa okonie i z trzy klenie ... myślę że ryba dopiero pomału wchodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam:) Zachecony naprawde ladna pogoda postanowilem w sobote okolo 13 wyruszyc wraz z przyjacielem na Plonie. Bylismy tam po raz pierwszy. Zaczelismy łowic od mostu na Przestrzennej i przeszlismy troche nizej(przedzierajac sie przez ogrodzone dzialki). Spinning + boczny trok, obaj paprochy motoroil. Wyniki? Pełno malych okonków plus uwaga;D kleń około 25 cm. Wiec szalu nie ma;) Ale mimo wszystko uwazam ze bylo bardzo fajnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie zarosło:) Bynajmniej na tym odcinku gdzie łowiłem ja:) Jedynie co jakis czas na ciezarku mialem maly kawalek zielska ale tak to bylo bardzo przyjemnie. Swoja droga to po ktorej stronie Płoni chodzicie? Bo my rzucalismy od prawej strony patrzac w strone ujscia. Wiec musielismy zaliczyc wszystkie prywatne dzialki;p a z drugiej strony byl calkiem fajny brzeg cementowy:0 tylko czy mozna tam wchodzic bo wydawalo mi sie ze znajduje sie tam jakas firma? Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie mam pojecia;p Szlismy od mostu na przestrzennej w dół. W sumie niedaleko bo do pierwszego rozwidlenia rzeki i nie wiedzielismy jak przejsc dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość feeder

to na sumie łapaliście ...... rozwidlenie rzeki :roll: tam żeby dojść do ujścia to trzeba iść drogą żużlową .... łee myślałem że na PZW byliście to bym od was jakichś informacji zaczerpnął :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

jutro wypad na Płonie z kolesiem :) trochę się już stęskniłem za tą rzeczka a po za tym mam już dosyć jak narazie cegły parnicy i odry :P ... zaczynamy w Jezierzycach i będziemy iść w dół rzeki ... relacja jutro wieczorem jak czas na to pozwoli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie nastawiam sie konkretnie na dany gatunek :P ale będę używać wszystkich przynęt jakie posiadam :D ale liczę na jakiegoś okonia jazia klenia i nie obraże się jak kaczodzioby się zamelduje :D i w sumie to będą te cztery ryby przewodnie :D:D przede wszystkim nastawiam się na relax nad wodą po 49 godzinach pracy :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz motywacja tam jest zawsze znaewt jak nie ma ryby :D wkoncu tam jest bezludzie glusza dzicz busz a oto mi teraz chodzi jak narazie żeby odopocząć od Odry i regalicy (wiesz o czym mówie) :D:D można się zrelaksować .... aha zapomniałem dodać że ostatni razy jak byłem na Płoni nie wiem to było jakoś w marcu to na zakrętach widziałem jak pstrąg wyszedł ze środka koryta do powierzchni ... to był dla mnie szok na początku nie wierzyłem ale przyjżałem się bardzije i to był kropek na jakies 30 cm ... zdam zdam relacje:) i napewno wrzócę kilka zdjęć z tej wyprawy :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak byłem pod koniec czerwca to trafiłem kilkanaście okonków takich do 20 cm, 3 szczupaczki w tym jeden 45 cm wszsytko w okolicach młyna wodnego w jezierzycach i mostu kolejowego w Płoni. Polecam też odwiedzić te małę jeziorka koło młynu, z tymże trzeba przejśc przez prywatną posesje. Na najmniejszym jeziorku, które wydawało mi się dobre co najwyżej dla żab, kolega trafił szczupaczka 50 cm a ja chyba z 20 okoni w okolicach 20 cm. Wszsytko złowione przeze mnie na jakaś tandetną obrotówkę z allegro, która pracowała jakby chciała a niemogła chociaż była bardzo łowna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryby nie złowiłem ... ale kleni w brud ... widziałem naewt kilka kabanów ... jeden z nich odprowadził blaszkę pukną w nią z zamkiętym pyskiem i uciekal w nurt i tyle go było widać (zresztą wszystkie klenie tak się zachowywały ... nie wem czym to było spodowodowane) ... środkiem rzeki płynął pstrag z początku myślałem że to kleń naprawde duży ale jak zobaczyłem kropki na ciele to już wiedziałem co to jest ...z resztą jak podpłynął bliżej mnie to widziałem go w całej okazałości ... miał ponad 30 cm ... to by było na tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.