Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Płonia


Gość feeder

Rekomendowane odpowiedzi

W środę i dzisiaj znów byłem na Płonii.

środa - złapane kilka okonków i klenik ok.30 cm(łapałem niedaleko autostrady), i wyłowiłem z rzeki coś niespodziewanego... otóż była to głowa dzika :shock::shock:

3924bee932f110b7m.jpgklenik

5e3c8e690e2eabc1m.jpgnie wiem skąd to się tam wzięło

sobota - dwa okonie 22 i 23 cm(łowiłem przy ujściu)byłem też na stawach bobrowych, ale tam słabiutko

Niestety rzekę przy ujściu chyba pogłębiali i nie wygląda to za ładnie

32d5789e02b1d124m.jpgokoń

a8dc1aa5d174f337m.jpgrozkopoany brzeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wydaje mi się, że najlepiej odwiedzić Płonię przy autostradzie. Jest tam kilka głębszych miejsc, są okonie i trochę kleni. Przy odrobinie szczęścia można szczupaczka wyciągnąć. Można też odwiedzić odcinek rzeki przy szosie stargardzkiej i spod tamtego miejsca iść w dół rzeki lub kawałek w górę, gdzie jest rozlewisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witam. 

Czy ktoś z Was ostatnio odwiedzał tą urokliwą rzekę? Już kilka ładnych lat nie byłem, a ostatnie posty są w czasów kiedy jeszcze odwiedzałem tę rzeczkę. Coś się zmieniło? Chodzi mi tu czy jest sens pochodzić i pobawić się trochę ze spinem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, szczecinianin napisał:

Witam. 

Czy ktoś z Was ostatnio odwiedzał tą urokliwą rzekę? Już kilka ładnych lat nie byłem, a ostatnie posty są w czasów kiedy jeszcze odwiedzałem tę rzeczkę. Coś się zmieniło? Chodzi mi tu czy jest sens pochodzić i pobawić się trochę ze spinem? 

Jesienią ubiegłego roku łowiłem na białe robaki, na przepływankę-wypuszczankę. Kilka małych kleni (max 25 cm), 20-centymetrowy okoń, kilka małych płoci. Widziałem małego szczupaka (25-35 cm). Urwałem chyba z 5 haków.

Łowiłem na wysokości ul. Słupskiej (Szczecin-Dąbie).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcałem się tematem Płoni, tam stawiałem pierwsze kroki w wędkarskie już samemu, bez taty. 

Wybralem się dzisiaj na 2h (16-18) przejść ze spinningiem, szukając bardziej klenia-jazia niż okonia. Odcinek rzeki od stawów Bobrowych w dół rzeki maszerowałem. Niestety udało mi się przejść kawałek tylko za tory kolejowe i potem już nie było jak. Efekt to jeden 18cm okonek, nawet żadnego innego puknięcia nie uświadczyłem. Próbowałem tym razem łowić tylko na woblery, przede wszystkim od Sieka. Spotkałem trzech wędkarzy idących drugim brzegiem rzeki w przeciwna stronę niż ja i efekty mieli podobno - po 2 okonki długości palca. Powiedzieli, ze dzisiaj tak wyjątkowo słabo, bywają ładne ryby jeszcze w rzece.

Jest to piękna rzeka i na pewno niedługo pojadę po raz drugi, tym razem jednak z bocznym trokiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, szczecinianin napisał:

Dzięki za odpowiedz. Czyli wychodzi na to, ze nic się nie zmieniło. Postaram się w najbliższym czasie wybrać na Płonie w okolicach stawów Bobrowych ze spinningiem to tez napisze co i jak. 

Czy wolno łowić (białoryb) na Bobrowych Stawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja już nie wiem, dawno temu były prywatne. Potem po śmierci właściciela walili tam sieciami, prądem - dosłownie wszystko. Na tym największym stawie jest baaardzo wysoki poziom wody, większość miejsc zalanych. Z tego co obserwowałem to tylko po stronie rzeki są jeszcze jakieś dostępne miejsca.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Bobrowe Stawy to raczej woda od dłuższego czasu opuszczona, niczyja. Często widać tam sieci, nawet kiedyś widziałem jak na pontonie koleś wystawiał. Raczej nie ma sensu tam specjalnie się nastawiać, chociaż drobnego szczupaczka i okonia coś tam zostało, praktycznie na każdym da się coś na spina wydłubać.

Co do Płoni to ja mam mega sentyment do tej rzeczki ale z roku na rok łowię tam coraz mniej. Jeszcze z 5 lat temu jak chodziłem na kleniem lub okoniem to było bardzo dużo przyłowów szczupaczków 30-50cm, od jakiegoś czasu nie trafiłem ani jednego. W tym roku byłem 2 razy. Za pierwsyzm trafił się klenik 30+ i kilka okonków poniżej 20 cm i jeden spad takiego w granicach 30 pod nogami. Za 2 razem(na wodach sumowskich) tydzień temu chyba ze 30 okonków w 2 godziny, niestety wszystko w przedziale 12-18 cm ;).

Ogólnie jeśli chodzi o klenia to polecam odcinek od Jezierzyc w dół.

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam! W tym tygodniu przeszedłem odcinek od ul. Mostowej w Jezierzycach do metalowego mostu na wysokości dawnego Unikonu. Mnóstwo zwalonych drzew, teren często zabagniony, szedłem brzegiem od strony ul. Relaksowej, ale bez problemu mógłbym przejść po jakimś pniu na drugą stronę. Co do ryb...złowiłem kilkanaście kleni, 2 szt po 35 cm, 1 około 30, reszta drobiazg. Trafił się też jeden niewielki jaź i co mnie zdziwiło tylko dwa okonie, choć całkiem przyzwoite jak na Płonię, takie powyżej 20 cm. Łowiłem na obrotówki 0 i małe woblerki. Trącej było dość dużo, ale w zasadzie każde miejsce to najwyżej kilka rzutów i trzeba było iść dalej. Wyprawa na 5-6 godzin. W Jezierzycach dowiedziałem się, że jakaś ekipa z Kołbacza kłusuje. Teraz planuję sprawdzenie odcinka powyżej stawów Klasztornych. Napiszę co i jak...Na zdjęciu jeden z tych większych kleni ,oczywiście wszystko wróciło do wody😊

 

IMG_20180521_111939.jpg

  • Dzięki! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.