Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach? Maj 2010


Deuuu

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj od godziny 8;30 do 13;00 2 karasie nie duże ok. 20cm Następnie z nudów zabrałem dziewczyne na rybki i od godziny 16;30 do 19;00 ze względu na brzydką pogodę na bułeczkę po dość długim braniu zameldował sie karpik 39cm: miały być zdjęcia jednak moja panna nie zauważyła ze tel. jest na trybie kamery odsyłam ===>

rybka wróciła do wody.

PO tygodniowym neceniu kuku, peczak i konopie stwierdzam ze karpie weszły mi w łowisko xD ! Teraz czekam na jakiegoś misia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 284
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

18-20.30 rzeka Warta rejony Czapur pod Poznaniem, znowu kumpel mi dokopał, dostał szczupaczka 35cm :roll: ale i tak generalnie totalna kicha z tymi szczupakami, może jutro się to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce

tama kolo pyrzyc

ojciec wczoraj wydłubał szczupaka tak z 30pare cm na srebrną obrotówkę

wybłubał do deliktanie wziął i przez chwile nawet nie wiedział że go ciągnie

tylko 2 delikatne podbicia

lipa ani widu ani słychu

kolega "po kiju" na żywca zaciął 40stke zębatego

woda jak mętna tak zimna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon szczupakowy otworzyłem dopiero przedwczoraj, na perłowego Mann'sa skusił się krótki, ale wymiarowy zębacz - 48 cm:

0c6c8c245fb926b2m.jpg

a tutaj widać jak odpływa cały i zdrowy

0a61e814537e98cfm.jpg

Wczoraj ponownie wybrałem się na szczupaka - bez efektu wprawdzie, ale trafił się piękny przyłów - okoń 36 cm. Sprawił mi mnóstwo frajdy, gdyż nie łowię regularnie dużych okoni. Ostatnio tak dużego złowiłem kilkanaście lat temu, a mój rekord życiowy jest tylko 2 cm dłuższy

f1db57c2e8438697m.jpg

307c2bbafce52f3em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon szczupakowy otworzyłem dopiero przedwczoraj, na perłowego Mann'sa skusił się krótki, ale wymiarowy zębacz - 48 cm:

Graty! przynajmniej otworzyłeś sezon szczupakiem bo u mnie jak na razie bryndza straszna :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty dzisiejszego 2.5 godzinnego wypadu z nastawieniem na szczupłego.

Przez 2 godziny NIC, nawet puknięcia. Pomyślałem, rzucę ostatni raz i uciekam. NO I JEST ;)

Pierwszy w tym roku, a drugi w życiu :) 62cm i 1.5kg :)

Skusił się woblerkiem z allegro od chińczyków :lol:

szczupak1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, Twój przyłów dowodzi, że pokaźny okoń jest bodaj najbardziej cacy, ze wszystkich polskich ryb. :!:

rojass, pozazdrościć szczupaka, ale nie okoliczności, zobaczysz, jeśli już się go nie nabawiłeś (syndromu ostatniego rzutu), to pewnie na następnym wypadzie, który będzie Ci groził powrotem o kiju - niemal w nieskończoność odkładanie powrótu do domu: A może tutaj pod krzaczek rzucę? A może jeszcze tam? O, miejsce bankowe, itd. :> Ale może się mylę.

Gratuluję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się, za każdym razem kiedy wracam o kiju, w drodze powrotnej rzucam w miejsca, o których nawet bym nie pomyślał, że mógłbym tam rzucić wcześniej :) Tak to już jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużony majowy weekend spędziliśmy nad Nysą Kłodzką przy ujściu do jez. Otmuchowskiego. Efekty raczej skromne jak na to łowisko. Pięć leszczy pomiędzy 42 a 54 cm, dwa bolenie 56 i 54 cm na suchą muszkę i dwa jazie 34 i grubas 51 cm. Niestety fotki zostały na innym aparacie, ale może wkrótce do mnie dotrą. Jazie i bolenie pływają dalej w Nysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo brzydkiej pogody zdecydowałem się na 3 godzinny wypadzik nad Nyse Łużycką z feederem. Na miejscu okazało się , że woda lekko podniosła się i ma kolor kawy z mlekiem. Potanowiłem zostać i opłacało się. Na pijawki złapałem dwa kleniki 39 i 40 cm a na kukurydze płoć oraz jelca. Rybki dalej pływają w Nysie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy wypad ze spinem na zalew Rejów. :wink:

Niestety nie miałem ani jednego brania i zerwałem 2 meppsy :cry::roll:

Ale jest jeden pozytyw gdyż wypatrzyłem fajną miejscówkę do łapania na spławik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyprawa poznawcza na"nową" pstrągową rzeczke. Nie zawiodłem się fajne kropasy i piękne krajobrazy. :cool: Około 5 na brzegu, i pare spiętych.

d6ad12bc80b99d85med.jpg

3c1a3e6272a57139med.jpg

Największy z dzisiejszych:

91b0e26f011f41c4med.jpg

dfdc060bb6c59cf9med.jpg

Reszta odchaczona w wodzie:

b31095144bc5f912med.jpg

Wszystkie kropki złapałem na wahadłoweczke :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon w koncu rozpoczety :]

1 Maj - Zimowisko barek I - nic oprocz zlapanej zylki, ktora wyciagnolem i byla wplatana na niej kostka toaletowa, 30 cm ponizej wisial byczek, zywy !!! :shock:

5 Maj - Zimowisko barek II / glinianka kolo stadionu - 2 okonki 25 i 26 :smile: zdjecia ponizej. Do tego szok, woblera odprowadzil mi okolo 40 cm mietus :shock: szczuplego dalej brak :neutral:

6 Maj - NIC :neutral: zero nul

p1080578q.th.jpg

p1080557.th.jpg

7 Maj- Dzisiaj - rz. Oława - po raz pierwszy ( bardzo ladna rzeczka ) i melduje sie rozpoczynacz sezonu 56 cm :smile: do tego pozniej 3 krotkie 30,40 i okolo 40.

Mozliwe zeby bolenie doslownie stukaly pyskiem w wolno prowadzone biale kopyto :?: Trzy razy mi sie takie stukniecia zdazyly, a po 2-3 sek zawsze widzialem sporego bolka w tym miejscu.

p1080587w.th.jpg

Najwiekszy z dzisiaj.

Wszystko oczywiscie wrocilo do wody :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wycieczkę po Wrocławiu w poszukiwaniu kleni i jazi rozpocząłem na Biskupinie.Woda wyższa o prawie 1,5m i prawie wylewa się z koryta.Przeniosłem się na Oławkę gdzie obszedłem kilka miejscówek niestety bez efektów.Potem próbowalem jeszcze szczęścia na Odrze w centrum ale tam też woda wysoka i płynie pełno syfu.Jutro chyba trzeba poszukać gdzieś szpupłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj inauguracja sezonu, od 7 do 14 na pobliskim stawie z matchem i DS'em. Ryby raczej nie współpracowały, poza jednym japońcem i niewymiarowym jaziem to przeszedłem chyba przez wszystkie kombinacje łowienia 10cm okoni (płytko połknięte, głęboko, za ogon, grzbiet...). Ale nauczyłem się już rzucać spławikiem tak że mi się zestaw nie plącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mistrzostwa koła od 6 do 13, początek miałem dobry po 10s od rozpoczęcia spławik pod wodę :razz: . Właściwie większość rybek wyjąłem od 6 do 8. Razem 704g, 11 miejsce żem zajął :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 do 14 nad Odrą z feederem. Woda wysoka i szybka, po małych poszukiwaniach udało się znaleźć spokojniejsze miejsce. Pierwsze 2h tylko kilka uklejek, później krąpie, po ok 3h weszły płocie na przemian z kleniem. Efekt to kilkanaście płoci w przedziale od 25cm do 35cm i kilka kleników do 40cm. Wszystkie pływają nadal w Odrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka z piątku na sobotę nad Szałe pod Kaliszem. Bardzo udana, trafiła mi się nowa życiówka leszcza - ok. 55cm i 1,75kg! :smile: Skusił się na czerwonego robaka. Oprócz tego trafił się też inny bardzo ładny leszcz 35cm i 0,5kg, ale ten akurat wziął na kilka białych. Było też jeszcze kilka leszczy 20-25cm, a rano i wieczorem była zabawa z płotkami. Wyjazd jak najbardziej udany. :smile:

http://img340.imageshack.us/img340/2038/obraz024a.jpg

http://img535.imageshack.us/img535/8967/obraz029xr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa życiówka leszcza - ok. 55cm i 1,75kg!

Gratulacje. Widac na focie ze ten leszczyk nie wytarty jeszcze. Dzisiaj na Warcie cisza. Szesc godzin biczowania i tylko jeden niewymiarowy Esox sie trafił. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.